پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹
حاشیه

 

 

پیام تسلیت در پی درگذشت آیت‌الله مصباح یزدی
دروغ‌های عبدالکریم سروش
 

دروغی که کروبی به آیت الله مصباح نسبت داد
 

دیدار شهید حاج قاسم سلیمانی با مرحوم علامه مصباح یزدی
No Image
صفحه اصلي
No Image
No Image
واکنش حسین شریعتمداری به لجاجت احمد توکلی:

 

واکنش حسین شریعتمداری به لجاجت احمد توکلی:
به ساحت حضرت آیت‌الله مصباح اهانت کرده‌اید، چرا عذرخواهی نمی‌کنید؟/ ایشان معیشتی آمیخته به تنگدستی داشت/ چرا خود را یگانه نهاد مبارزه با فساد می‌دانید؟

 پشت پرده فشارها برای پذیرش خواسته‌های FATF

صادق زیباکلام اعتراف کرد: با پیوستن به FATF دیگر نمی‌توانیم تحریم‌ها را دور بزنیم/ حتی نمی‌توانیم یک مثقال زعفران هم صادر کنیم/ نقل و انتقالات تجاری، صادرات و واردات ایران و حواله‌جات ارزی کشور آشکار خواهد شد
این اظهارات وی که از حامیان اصلی دولت است درحالی است که دولتمردان ادعا می‌کنند نه تنها با پذیرش خواسته‌های FATF مشکل اقتصادی برای ایران درست نمی‌شود که حتی برخی مشکلات اقتصادی هم به واسطه آن حل می‌گردد!
نیکزاد نائب رئیس مجلس یازدهم:
اعضای دولت با هم هماهنگ نیستند/ وزرا در جلسه با نمایندگان از ناهماهنگی در دولت شکایت می‌کنند/ نمی‌شود دولت هشت سال وقت مردم را بگیرد بعد دعوای سیاسی راه بیندازد!
عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی می‌گوید، اعضای دولت با هم هماهنگ نیستند، تا جایی که خود وزرا هم از این ناهماهنگی شکایت دارند و این برای دولت بسیار بد است.
مرثیه انفعال
آبروی صداوسیما به پای کسی ریخته شد که هر چه بیشتر با او همراهی کنید گستاخ‌تر می‌شود/ او دیگر نمی‌گوید که کسی نباید به من توهین کند، بلکه با قلدری تمام می‌گوید اصلا منتقدان من را به صداوسیما دعوت نکن!
می‌توانید از اصول خودتان کوتاه بیایید و زیر پای نیروهای خودتان را برای هر حرکت نقادانه‌ای در آینده خالی کنید، یا می‌توانید مثل سخنگوی قوه قضائیه نه تنها از عصبانیت او نترسید که حتی به استقبال سخنانش بروید.
نامه جمعی از شاگردان علامه مصباح به رهبرمعظم انقلاب/ با شما عهد می‌بندیم که خط تعیین‌شده توسط حضرت‌عالی و علامه مصباح را با قوت ادامه دهیم
ما جمعی از شاگردان آن علامه راحل، عروج ملکوتی ایشان را به محضر حضرت‌عالی، سوگمندانه تسلیت گفته، از الطاف کریمانه‌تان نسبت به مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی‌ و مدیریت شایسته آن صمیمانه سپاس‌گزاریم.
عصبانیت امروز رئیس دولت به خاطر چیست؟

 

قوه قضائیه باز هم به هدف زد
عصبانیت امروز رئیس دولت به خاطر چیست؟/ خبر محاکمه و حبس مهدی جهانگیری، حسین فریدون، پوری‌حسینی و آقازاده‌ها حسن روحانی را بهم ریخت
سخنگوی قوه قضاییه:
باز هم آدرس غلط به مردم داده شد/ احضار آذری جهرمی ارتباطی به پهنای باند ندارد/ از پاسخگویی استقبال می‌کنیم؛ درباره ارزش پول ملی، معیشت مردم، بازار و ارزاق عمومی توضیح دهید
سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه از پاسخگو بودن دولتمردان استقبال می‌کنیم، خاطرنشان کرد: اگر قصد پاسخگویی دارند خوب است در ارتباط با کاهش ارزش پول ملی، وضعیت معیشت مردم، کنترل بازار و ارزاق عمومی به مردم توضیح دهند که چرا وضعیت اینگونه است.
به بهانه اخراج «حبیب رحیم‌پور» مجری و سردبیر برنامه زاویه:
نگاهی به اختناق قرون وسطایی حامیان روحانی/ چوب سانسور مدعیان آزادی بیان بالای سر صداوسیما/ چرا رسانه ملی با فرمان دولت حرکت می‌کند؟
آملی خطاب به روحانی گفته بود: شما خودتان شفاهاً یا کتباً٬ با واسطه یا بی‌واسطه بارها گفته‌اید که «چرا با فلان روزنامه یا فلان سایت برخورد نمی‌کنيد؟» یا نزد مقام معظم رهبری گلایه می‌کنيد اما ندای آزادی مطبوعات سر می‌دهيد.
دکتر داورنیا، کارشناس رسانه در حوزۀ کودک و نوجوان در گفت و گو با رجانیوز:
تربیت اخلاقی و معنوی در دنیای مدرن ضامن سلامت روحی و روانی کودکان است/ فرزندان ما آن چیزی می‌شوند که ما هستیم، نه آن کسی که ما می‌گوییم/ مراد ما از معنویت برای کودک، توجه به بعد روحانی وجود او و شکوفا نمودن فطریات است
خانم داورنیا بیان کرد: سبک زندگی هوشمندانه می‌طلبد که والدین و مربیان به طور هوشمندانه در کنار بچه‌ها حضور داشته باشند و آنان را نسبت به آسیب‌های محتوا و تصاویر نامناسب آگاه سازند.
حجت‌الاسلام پناهیان:
چرا علامه مصباح در کنار آیت‌الله بهجت دفن شد؟/ درس خارج آقای بهجت به درخواست علامه مصباح بود/ آزاداندیش‌تر علامه مصباح در تفکر دینی و سیاسی پیدا نمی‌کنید
سال‌ها قبل از آن که حوزه علمیه آیت‌الله بهجت(ره) را بشناسد ایشان شاگرد وی بود و با اصرار ایشان درس خارج آقای بهجت آغاز شد. آقای بهجت با هیچ‌کس به اندازه ایشان رازگویی نداشت.
پوری‌حسینی کیست و چرا روحانی از اجرای عدالت در مورد وی عصبانی است؟
بازداشت پوری‌حسینی در حالی اتفاق افتاد که دولت و شخص رئیس‌جمهور به صورت تمام و کمال از او حمایت می‌کردند؛ حمایت‌های دولتمردان تا جایی بود که تلاش نمایندگان مجلس دهم برای برکنای او بی‌نتیجه ماند.
قوه قضائیه درخواست روحانی را اجابت کند/ روحانی: اگر می‌خواهید محاکمه کنید، من را محاکمه کنید/ آقای رئیس‌جمهور! برای شروع احکام حسین فریدون و پوری حسینی را گردن بگیرید
آقای رئیس جمهور بهتر است به جای رجزخوانی درباره محاکمه‌ای که هنوز صورت نگرفته است، شجاعانه مسئولیت فسادهایی را بپذیرد که قطعی شده حکم‌شان هم صادر شده است. کسی که مسئولیت اقدامات برادر خود را هم نپذیرد هیچ‌گاه به جای وزیر خود به محکمه نخواهد رفت.
پهنای باند فساد های دانه درشت!
حسن روحانی: اگر کسی را می‌ خواهید برای مبارزه با فساد احضار کنید، باید من را احضار کنید!/ حسین فریدون، مهدی جهانگیری و پوری‌حسینی، مفسدینی که در دولت تدبیر رشد کردند/ با همه این مفاسد زنجیره ای، روحانی خجالت نمی کشد ژست مبارزه با فساد می گیرد؟
با همه این مفاسد زنجیره ای، آقای روحانی خجالت نمی کشد ژست مبارزه با فساد می گیرد؟ نکند مردم باید بابت این که سوء مدیریت وی و برخی همکارانش، پهنای باند ارتکاب فسادهای درشت را فراهم کرده، تشکر هم بکنند؟!
حسن روحانی باز هم رکوردهای دیکتاتوری را جابجا کرد/ رئیس صداوسیما از جلسه دولت حذف شد/ آقای علی‌عسگری! عاقبت کوتاه آمدن مقابل دیکتاتورها را ببینید
دلسوزان و انقلابیون بارها عواقب عقب‌نشینی‌های بی‌دلیل مقابل مقامات دولت را گوشزد کرده بودند اما امروز نتایج انفعال در برابر دیکتاتوری دولت بیش از پیش برای آقای علی‌عسگری نمایان شده است.
تقلای یک جریان مشکوک برای سیاسی جلوه دادن اقدامات قوه قضائیه/ تلاش ناکام برای کشاندن آیت‌الله رئیسی به فضای زودهنگام انتخاباتی
چندی است که برخی کانال‌های گمنام و البته وابسته به محافل خاص سیاسی، تلاش دارند تا با خبرسازی درباره ورود آیت‌الله رئیسی به عرصه انتخابات ریاست جمهوری، اقدامات تحولی قوه قضائیه را حرکات سیاسی معطوف به انتخابات تفسیر کنند.
در رویای پاستور

 

در رویای پاستور؛
چرا ظریف توهم تایید صلاحیت در انتخابات را دارد؟/ همه دلایل برای عدم احراز صلاحیت جواد ظریف/ از قهر و استعفاهای متعدد تا اتهام ‌پولشویی به نظام و تحمیل خسارت محض برجام به کشور

 

 

چندی است که برخی کانال‌های گمنام و البته وابسته به محافل خاص سیاسی، تلاش دارند تا با خبرسازی درباره ورود آیت‌الله رئیسی به عرصه انتخابات ریاست جمهوری، اقدامات تحولی قوه قضائیه را حرکات سیاسی معطوف به انتخابات تفسیر کنند.
رای مثبت وزیر ارتباطات به فیلترینگ سیگنال/ اکثریت کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه با چه کسانی است؟
یک منبع آگاه خبر داد که اختلال در دسترسی به پیام‌رسان سیگنال (SIGNAL) مربوط به مصوبه‌ای در سال ۱۳۹۵ توسط کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه است که اخیرا بر اساس همان مصوبه بعضی اپراتور‌ها اقدام اعمال برخی محدودیت‌ها روی این پیام‌رسان کرده اند.
حبیب رحیم پور مجری و سردبیر «زاویه»:
من اخراج شده‌ام!/ به‌نظر می‌رسد دنبال بهانه‌ای می‌گشتند چون برنامه انتقادی بود/ سازمان این نوع برنامه‌ها را به‌عنوان سرمایه نمی‌بیند
دنبال بهانه بودند. به این دلیل که برنامه استقلال رای داشت و به‌دنبال این بود که فضا را از تک‌صدایی دربیاورد. مساله‌اندیش بود و به‌طور کل چند مولفه اینچنینی داشت که این هزینه‌ها را برایش می‌تراشید.
اعلام اسامی فیلم‌های راه‌یافته به بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر؛
رقابت ۱۶ فیلم برای کسب سیمرغ‌های جشنواره سی‌و‌نهم؛ از «ابلق» نرگس آبیار تا «مصلحت» حسین دارابی/ تیغ بنفش سانسور بر گردن «قاتل و وحشی»
پس از بازبینی ۵۷ فیلم سینمایی، ۱۶ فیلم برای حضور در بخش سودای سیمرغ سی‌و‌نهمین جشنواره فیلم فجر اعلام شدند.
پاسخ حمید رسایی به دروغ پراکنی احمد توکلی علیه علامه مصباح؛
اتهامی که توکلی متوجه استاد کرد را حتی دشمنان بی‌دین و بی‌انصاف هم ادعا نکرده بودند/ رسایی خطاب به توکلی: شما با ادعای کذبتان سبب هتک حرمت یک عالمِ مجاهد شدید/ این کارتان نزد خداوند بی‌جواب نخواهد ماند
اتهامی که آقای توکلی متوجه مرحوم استاد کردند را تاکنون حتی دشمنان بی‌دین و بی‌انصاف هم ادعا نکرده بودند. پایکوبی رسانه‌های معاند و هرزه‌های سیاسی با ادعای دروغ توکلی شروع شد.
حاج قاسم: کل جمهوری اسلامی حرم است

 

سخنرانی قابل تأمل حاج قاسم زیر شلیک توپ؛
کل جمهوری اسلامی حرم است/ وجوب آن کمتر از حرم امام حسین(ع) نیست + فیلم
پاسخ حمید رسایی به دروغ پراکنی احمد توکلی علیه علامه مصباح؛
اتهامی که توکلی متوجه استاد کرد را حتی دشمنان بی‌دین و بی‌انصاف هم ادعا نکرده بودند/ رسایی خطاب به توکلی: شما با ادعای کذبتان سبب هتک حرمت یک عالمِ مجاهد شدید/ این کارتان نزد خداوند بی‌جواب نخواهد ماند
اتهامی که آقای توکلی متوجه مرحوم استاد کردند را تاکنون حتی دشمنان بی‌دین و بی‌انصاف هم ادعا نکرده بودند. پایکوبی رسانه‌های معاند و هرزه‌های سیاسی با ادعای دروغ توکلی شروع شد.
دروغ‌های متراکم ديده‌بان‌های شفافيت و عدالت!
غسال علامه مصباح چنين فردی نبوده است/ بدن مطهر ايشان در منزل چنين فردی غسل داده نشده/ آيت‌الله مصباح در طول عمرشان با چنين فردی ارتباط نداشته‌اند/ چرا احمد توکلی در صف تروريست‌های فکر و فلسفه «عقبة تئوريک نظام»قرار ‌گرفته است؟
اين کدام عدالت‌طلبی است که به شما اجازه مي‌دهد آبرو و حيثيت فردی را به حراج بگذاريد؟! اين کدام مکتب اخلاقي و دينی است که به شما چنين حقی داده است؟معيار شفافيت و عدالت‌تان چيست يا کيست؟
افزایش نگرانی‌ها از تصمیم بهارستان
هشدار دکتر صمصامی به مجلس در خصوص افزایش قیمت دلار: مجلس در دام حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی نیافتد/ به تبعات سنگین این تصمیم که آورده‌ای هم نخواهد داشت فکر کرده‌اید؟
در سال گذشته و امسال که ارز ۴۲۰۰ تومانی برخی از کالاهای اساسی همانند برنج، شکر و غیره حذف شد ما شاهد افزایش شدید قیمت این کالاها بودیم. حالا مجلس محترم با این استدالال که اصابت نکرده و محل رانت است می‌خواهند حذفش کنند.
آخرین موضع‌گیری عجولانه پیرمرد ساده‌لوح: غسال آیت‌الله مصباح ابربدهکار بانکی است!/ احمد توکلی را بهتر بشناسید
این مواضع عجیب و غریب او هر بار به شکلی دیده می‌شود. یکبار از مضرات FATF می‌گوید و بار دیگر با ترس و لرز می‌گوید اگر خواسته های آنها را نپذیریم ضربه میخوریم!
سخنگوی قوه‌قضائیه بیان کرد:
محکومیت مهدی جهانگیری به جرم قاچاق حرفه‌ای ارز به دو سال حبس/ در دوره تحول هیچ پیام‌رسانی را مسدود نکردیم/ اعلام مواضع رسمی دستگاه قضا از طریق رئیس یا سخنگو/ خبری مبنی بر تغییر نماینده دادستان در پرونده هفت‌تپه نداشتیم
سخنگوی دستگاه قضا در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده مهدی جهانگیری گفت: مهدی جهانگیری به جرم قاچاق حرفه ای ارز به مبلغ ۶۰۷ هزار و صد یورو، ۱۰۸ هزار دلار به دو سال حبس، ضبط ارز و جزای نقدی چهار برابر بهای ریالی ارز قاچاق شده محکوم شد.
سعید جلیلی در نشست بودجه‌ای با کارشناسان اقتصادی:
رئیس جمهور که فرمانده جنگ اقتصادی است، درباره عملکرد ۳۸۲ شرکت دولتی گزارش دهد
نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی ضمن اشاره به سخنان رئیس جمهور مبنی بر فرماندهی در جنگ اقتصادی، تاکید کرد: رئیس جمهور می‌بایست نحوه استفاده از فرصت این ۳۸۲ شرکت دولتی را برای مردم بازگو کنند و گزارش عملکرد بدهند.
نمایش عدالتخواهی به سبک احمد توکلی/ جناب مدعی مبارزه با فساد! نظرتان درباره ملک شبهه‌ناک سعادت‌آباد چیست؟
توکلی اخیرا یادداشتی منتشر کرده که بیش از آن که دغدغه عدالت داشته باشد، از آن بوی عقده‌گشایی سیاسی استشمام می‌شود. او با ادعای دروغ غسل پیکر علامه مصباح توسط یک ابربدهکار بانکی سعی کرده تا به خیال خودش به جنگ فساد رفته و از ماجرایی عجیب رونمایی کند!
یک بام و دو هوای اصلا‌ح‌طلبان؛
وقتی کودتاچیان ۸۸ عزادار قانون می‌شوند
رسالت هر رسانه‌ای باید پوشش بی قصد و غرض اخبار باشد. رسالتی که مقوله گمشده رسانه‌های زنجیره‌ای اصلاح‌طلبان است و منجر شده که بارها در پوشش اخبار، تناقض داشته باشند.
نگرانی‌ها از تصمیم بهارستان
آیا تصمیم مجلس باعث پرواز مرغ از سفره‌های مردم می‌شود؟/ آسیب‌های اقتصادی و امنیتی افزایش نرخ ارز در بودجه ۱۴۰۰
مجلس درصدد است تا جهت رفع کسری بودجه و مقابله با انحرافات ارز معروف به جهانگیری، 8 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی را حذف کرده و نرخ ارز بودجه را از 11500 تومان به 17500 تومان افزایش دهد. این اقدام نه تنها می‌تواند تبعات اقتصادی زیادی را بر معیشت مردم...
روایت یک قدرناشناسی فرهنگی؛
پدیده‌ای که نادیده گرفته شد/ جای خالی «حامد زمانی» در بزرگداشت حاج قاسم و شهید فخری‌زاده
حامد زمانی فاتح عرصه‌ای نو برای جمهوری اسلامی و امیدی برای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی بود. او در میانه دریای شور ابتذال امروزی مردانه ایستاده بود. حالا که نیست نبود او به شدت احساس می‌شود و قدرش را بیشتر می‌دانیم.
قسمت چهارم مجموعه خرده روایت‌ها منتشر شد؛
حاج قاسم چگونه کردستان عراق را از دست داعش نجات داد؟/ مسعود بارزانی: حاجی با ۵۰ نیرو آمد و در عرض چند ساعت ورق به نفع ما برگشت
نقش کلیدی سردار سلیمانی در جریان حمله «داعش» به اقلیم کردستان و نجات آن از چنگال تروریست‌ها بر کسی پوشیده نیست. قسمت چهارم مجموعه خرده روایت‌ها به کارگردانی «محمدباقر مفیدی‌کیا» به عملیات نجات کردستان عراق توسط حاج قاسم سلیمانی پرداخته است.
امروز در عراق صورت گرفت:
بدرقه ترامپ و استقبال از بایدن توسط گروه‌های مقاومت/ شش کاروان نظامی آمریکا هدف مجاهدان عراقی قرار گرفت
به گزارش منابع خبری از صبح جمعه تا ساعات پایانی شب، شش کاروان لجستیکی آمریکا هدف حملات گروه‌های مقاومت در عراق قرار گرفت.
قاضی مسعودی‌مقام بیان کرد:
هیچ جلسه غیرعلنی در شعبه ۳ دادگاه مفاسد اقتصادی برگزار نشده است/ آغاز رسیدگی به پرونده ابر متهم فساد ارزی ۱/۵ میلیارد دلاری از اسفند ماه
رئیس مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی گفت: هیچ جلسه غیرعلنی در شعبه ۳ دادگاه مفاسد اقتصادی برگزار نشده است. در پرونده هفت‌تپه با دو قسم موضوع مواجه‌ایم؛ نخست بحث رشاء و ارتشاء و دوم بحث قاچاق ارز دریافتی متهمین است.
رستم قاسمی خبر داد
بازار چندمیلیاردی شرق آسیا از دست رفت/ ماجرای فرصت‌هایی که دولت روحانی برای صادرات گاز به پاکستان، هند، کویت و عمان از بین برد
وزیر سابق نفت گفت: در دیداری که شخصاً با وزیر نفت هند داشتم در مورد صادرات گاز به هند مذاکره کردیم. این مقام مسئول هندی اعلام کرد که شما گاز را به پاکستان برسانید و بعد ما زمینه‌های رسیدن گاز ایران به هند را فراهم می‌کنیم.
جواد ظریف:
ایران و آمریکا اختلاف‌های ذاتی دارند/ در روابط بین‌الملل اعتماد کنید به خودتان ضربه زدید/ حضور مردم در تشییع حاج قاسم نشان داد که قهرمان ملت ایران کسی است که مقابل آمریکا ایستاد
وزیر امور خارجه گفت: امریکا ماهیت و هویتی دارد و ما هم هویتی داریم. این دو هویت با هم اختلاف‌های ذاتی دارند. ما نماینده یک تمدن هستیم. امریکا دوست دارد ما تبدیل به موجودیت دیگری شویم.
اشتباهی دیگر از دولت
پایان دولت ترامپ و صحت‌سنجی تحلیل‌های دولت روحانی و دستگاه دیپلماسی/ چرا جوبایدن برای لغو تحریم‌های ضدایرانی ترامپ فرمان اجرایی صادر نکرد؟
ظریف بارها خروج از برجام را مانند خروج ترامپ از سایر موافقت‌نامه‌های بین‌المللی معرفی کرده و با انکار ضعف ساختاری برجام و دشمنی‌های بنیادین آمریکا با ایران، دولت ترامپ را یک استثنا در این اقدامات خصمانه تحلیل نموده است.
وزیر بهداشت:
کوچک‌ترین ساده‌انگاری در قبال کرونا پیک سنگینی را به جامعه تحمیل کند/ تا قبل از ۲۲ بهمن واکسیناسیون گروه‌های خاص را آغاز می‌کنیم/ همکاری با کوبا در تولید واکسن را ادامه می‌دهیم
سعید نمکی گفت: همواره نگران بازگشتن یک پیک سنگین از کرونا به کشور هستیم و این ممکن است ناشی از شکل‌گیری انبوهی از مسافران و طوفانی از سفرهای سازمان نیافته باد که ما را گرفتار شرایط بسیار سختی کند.
نیکزاد نائب رئیس مجلس:
۱۵۰ هزار میلیارد فرار مالیاتی داریم؛ دولت به جای دعوا به این مسائل بپردازد/ ۱۰ استان کشور روز به‌روز پیشرفت می‌کنند و ۱۴ استان هر روز فقیرترمی‌شوند/ دعوت کنندگان مردم به بورس توپ را در زمین مجلس نیندازند
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بعضی فکر می‌کنند ما با بورس مشکل داریم، کسانی که مردم را به بورس دعوت کردند پای کار بایستند و توپ را در زمین مجلس نیندازند.
چهار عمل اصلی روحانی
http://yazdemrooz.ir/fa/images/stories/news/ipg.10.jpg
آب پاکی دولت جدید آمریکا روی دست غرب‌گرایان:

 

آنتونی بلینکن سیاست‌های دولت بایدن علیه ایران را در سنای آمریکا تشریح کرد
آب پاکی دولت جدید آمریکا روی دست غرب‌گرایان: خواهان محدودیت‌های طولانی‌تر، قوی‌تر و همچنین برجام موشکی و منطقه‌ای هستیم!/ آقای روحانی! اینها هم صحبت ترامپ است؟!

 

حسن روحانی:
امروز برجام زنده و سرحال‌تر از دیروز است!/ ترامپ سیاست بلد نبود، این‌هایی که جدید آمده‌اند مسائل سیاسی را می‌فهمند/ مردم بودجه خوب و زندگی بهتر و معیشت بهتر می خواهند
رئیس‌جمهور با بیان کسی که در کاخ سفید روی کار بود و امروز پرونده سیاهش بسته می شود، گفت: او سیاست بلد نبود و برج ساز بود و همیشه سیاست را در همان وادی میدید و چیز دیگری سرش نمی شد،
اظهارات جالب همتی رئیس بانک مرکزی:
ما نبودیم دلار ۵۰ هزار تومان و تورم ۱۵۰ درصد می‌شد/ آنهایی که به افزایش قیمت ارز طمع کرده بودند ضرر کردند/ کره‌ای‌ها قول دادند بروند و با دست پر برگردند
در حالی که در سال 97 پیش بینی می کردند که قیمت دلار تا 40 و 50 هزار تومان هم برود اما ما جلوی آن را گرفتیم و در یک بازه زمانی طولانی آن را نزدیک 11 هزار تومان متوقف کردیم و الان هم روند رو به کاهش دارد و به تثبیت رسیده است.
صالحی: تامین نظر رهبرانقلاب سخت بود!/ اعتراف تلخ علی‌اکبر صالحی به ناتوانی در حراست از خطوط قرمز منافع ملی
مشخص نیست اگر صالحی به این حرف‌ها اعتقاد دارد و دنیا را دنیای «زور» می‌داند چرا با اعتماد به دشمن دستور بتن‌ریزی در قلب راکتور اراک را داده و نابودی ده‌ها تن اورانیوم غنی شده و متوقف شدن فعالیت هسته‌ای کشور را رقم زده است.
اظهارات جالب ربیعی سخنگوی دولت:
دولت روحانی یکی از درخشان‌ترین دوره‌های رشد اقتصادی را مدیریت کرد/ بسیاری انتظار ابرتورم را برای سال جاری داشتند، ما مانع از تحقق آن شدیم!
طی ۳ سال گذشته در حالیکه عده ای در داخل مشغول تخریب بودند، دولت در کنار مردم، ضمن مقاومت در برابر فشارهای ترامپ، مانع از وقوع برخی پیش بینی هایی که درباره آن شنیدیم از جمله ابرتورم یا ونزوئلایی شدن شده است!
دکتر شیبانی رئیس بانک مرکزی دولت خاتمی در برنامه جهان‌آرا:
امضاکنندگان برجام نمی‌دانستند در متن توافق چه چیزی نوشته شده است/ بایدن با بازگشت به برجام هم تحریم‌ها را برنمی‌دارد/ روایت دردناک رئیس اسبق بانک مرکزی از ترکیب تیم مذاکراتی ظریف
شیبانی با تاکید بر اینکه محال است که یک رییس جمهور آمریکا بیاید و مخالف روال گذشته عمل کند ‌و ‌سیاست‌ها عوض شود گفت: آمدن بایدن ابدا نمی‌تواند سیاست آمریکا را عوض کند چون باید حافظ آن بنیان اقتصادی باشد.
آصفی سخنگوی وزارت امور خارجه دولت اصلاحات:
استراتژی بایدن تحریم و دیپلماسی توامان خواهد بود/ دوز نگاه به تل‌آویو در تیم بایدن بیشتر است/ در منطقه ضعیف شدیم چون همه تخم‌مرغ‌ها را در سبد برجام قرار دادیم/ از همسایگان غافلیم
به نظر می‌رسد بایدن به راحتی وارد برجام نشود. البته نه این که نتواند به برجام بیاید، بلکه نمی‌آید، زیرا دستاوردهایی داشته و امتیازاتی را برای خود متصور می‌داند و بایدن آنها را خراب نمی‌کند و از همان جا شروع خواهد کرد.
دکتر کامران باقری لنکرانی، وزیر اسبق بهداشت:
در ابتدای شیوع کرونا مسئولان ارشد اجرایی کار را جدی نگرفتند/ با موجی از فرسودگی شغلی در بین کادر درمان روبرو هستیم/ رتبه نخست ایران در شفافیت پزشکی منطقه
لنکرانی گفت: اکنون در یکی استانها روزانه بیش از هزار تست کووید انجام می‌دهیم اما برخی کشورها در کل کشورشان روزانه این تعداد تست را انجام می‌دهند؛ چراکه پول و امکانات آن را ندارند.
به مناسبت ایام فاطمیه؛

 

به مناسبت ایام فاطمیه؛
فاطمه زهرا(س)؛ از کار میدانی تا شهادت در راه دفاع از ولایت/ حضور به موقع حضرت زهرا(س) مانع نابودی قطعی اسلام شد/ چگونگی شهادت حضرت به روایت تاریخ

 

مادر شهیدان داود، علیرضا و رسول خالقی‌پور در گفتگو با رجانیوز:
به عقیدۀ من خانواده در اولویت اول است و کار بیرون از خانه در اولویت بعدی/ کاش به تعداد تار موی سرم پسر داشتم و در راه انقلاب فدا می‌کردم
شهیدان من سه قطره بودند در برابر اقیانوس شهدا. بارها گفته‌ام که ای کاش به تعداد تار موی سرم پسر داشتم و در راه انقلاب فدا می‌کردم. شرمنده‌ام که چرا آن‌قدر کم بودند؛ ای کاش زیاد بودند.
المنار منتشر کرد:
فیلم و تصاویر دیدنی از آخرین لحظات دیدار شهید سلیمانی با سیدحسن نصرالله/ درخواست تلفنی حاج قاسم از ابومهدی المهندس
شبکه المنار لبنان طی برنامه مستندی به آخرین دیدار شهید سپهبد حاج «قاسم سلیمانی»، با دبیرکل حزب‌الله لبنان پرداخت.
سردار حاجی زاده در حاشیه مرحله اول رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۵ بیان کرد:
استفاده ترکیبی از پهپادها و موشک ها در مرحله اول رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۵ / فناوری هوش مصنوعی در خدمت موشک‌های نقطه زن ایرانی
فرمانده نیروی هوافضای سپاه: با ترکیب قابلیت های جدید موشکی و عملیات پهپادی و استفاده از فناوری هوش مصنوعی، امروز قدرت جدیدی در سپاه متولد شد.
دکتر سعید جلیلی:
حتی با بازگشت آمریکا به برجام، ۱۵۰۰ تحریم در حوزه‌های بانکی، نفتی، صنایع فلزی، فولاد، معدن، عمران و نساجی باقی می‌ماند/ معماران تحریم ایران در تیم بایدن هستند/ مطالبه رهبرانقلاب لغو تحریم‌هاست نه توقف یا تعلیق!
سعید جلیلی گفت: اینکه ما در این توافق، محدویت‌ها در فعالیت صلح‌آمیز هسته‌ای کشور را پذیرفتیم برای رفع تحریم ها بود؛ مطالبه رهبرانقلاب نیز مبنی بر لغو تحریم هاست و این مطالبه با توقف یا تعلیق تحریم‌ها متفاوت است.
علی جعفری نوشت:
آقای ولایتی شما مشاور رهبری هستید یا مشاور روحانی؟/ چرا خود را موظف می‌دانید که به هر صورت نظر رهبری را تحریف کنید؟
لگد زدن به لاشه بدبوی برجام که هنرنیست‌. اگر هنر و فهم دیپلماسی داشتید چرا پیش از این تمام قد از برجام حمایت کردید؟ اگر رهبری با مکانیسم ماشه مخالف بودند چرا جنابعالی به عنوان مشاور ایشان تا به امروز سکوت کردید و مخالفت نکردید؟
تکذیب تلفات انسانی در حمله به دیرالزور؛
معاون سیاسی نیروی قدس سپاه: این حمله هیچ تلفات انسانی نداشت/ فرمانده فاطمیون: در حملات اسرائیل حتی یک رزمنده فاطمی هم به شهادت نرسیده است
معاون سیاسی سپاه قدس ادعای رسانه های بیگانه در خصوص تلفات حمله اخیر رژیم صهیونیستی به مواضعی در سوریه را از اساس کذب و جنگ رسانه ای محور غربی- عبری – عربی علیه مقاومت دانست.
حسن روحانی:
باید مراعات کنیم/ معادل نیمی از مصرف گاز ۲۷ کشور اروپایی گاز مصرف می‌کنیم
از آغاز دولت یازدهم تاکید من این بوده است که مناطق آزاد نباید محل واردات کالا باشد و باید به محلی برای صادرات تولیدات و محصولات کشور تبدیل شود.
سعید نمکی:
مخالف بازگشایی مدارس هستیم/نگرانی از بازگشت بیماری و خیز جدید آن در بهمن و اسفند
وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر نگران بازگشت خیز بیماری هستیم چون موارد سرپایی در حال افزایش است و این یک اعلان و هشدار برای یک خیز جدید در بهمن و اسفندماه می تواند باشد.
لغو تحریم ها

 

پاسخ به یک سوال مهم
چرا ایران بین لغو تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به برجام گزینه اول را انتخاب می‌کند؟

 

 

رهبر انقلاب در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت سالروز قیام ۱۹ دی

 رهبر انقلاب در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت سالروز قیام ۱۹ دی:

راه و میراث ارزشمند آیت‌الله مصباح و شهید فخری‌زاده ادامه یابد/ ابتدا لغو تحریم، سپس بازگشت آمریکا به برجام و بعد مطالبه خسارات ایران/ «تعهد در برابر تعهد» که در اول توافق هسته‌ای انجام نگرفت، اکنون باید انجام شود/ ساخت واکسن داخلی کار بزرگی بود
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: اگر تحریم‌ها برداشته شد بازگشت آمریکا به برجام معنا می‌دهد البته مسئله‌ی خسارت‌ها که جزو مطالبات ما است در مراحل بعدی دنبال خواهد شد، اما بدون رفع تحریم‌ها بازگشت آمریکا به برجام حتی ممکن است به ضرر کشور هم باشد.

 

میثم نیلی نوشت:
روایتی از مظلومیت علامه‌ای ذوفنون/مردی که در علم و حکمت سلمان‌گونه و در مبارزه با اشرافیت و انحراف مثل ابوذر و در جهاد تبیینی چون عمار بود/ چرا در تهران حتی یک عکس از علامه مصباح یزدی نصب نشده است؟

 

ما، دانش آموختگان ادوار مختلف طرح ولایت، خوشه‌چینان خرمن پرفیض علم و معرفت حضرت علامه آیت‌الله مصباح یزدی رحمت الله علیه ، بر خود فرض می‌دانیم که هر چند اندک، حق حیات فکری و معنوی حضرت استاد را ادا کنیم.
از واقعیت تا جنگ روانی جدید اصلاح‌طلبان؛
گزارش نهایی پرونده هواپیمای اوکراینی از سوی دادستان نظامی تهران؛
نقش خطای انسانی در بروز این سانحه مشهود است/ ۱۵۰ هزار دلار بابت غرامات و خسارات هر جان باخته تأمین شد/ تحقیقات دادسرا به اتمام رسیده و پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه نظامی ارسال می‌شود
کاربران سامانه هواپیمای اوکراینی را به عنوان جسم پرنده در خارج از مسیر باند پروازی می‌دیدند و چون رادار آن قادر به تشخیص هواپیما از سایر اجسام پرنده نبوده، وضعیت برای آن‌ها این‌گونه تداعی می‌شود که هدف متخاصمی در حال حرکت است.
شورش در آمریکا
معترضان به تالار اصلی کنگره وارد شدند/ معاون ترامپ هم پشت او را خالی کرد/ شلیک مستقیم به مردم در صحن مجلس سنا!/ رئیس پلیس واشنگتن: این کودتای نظامی رئیس جمهور است
تصاویری منتشر شده که معترضان قبل از ورود به صحن اصلی کنگره در تیررس مستقیم نیروهای امنیتی بوده‌اند. گزارش‌ها از شلیک مستقیم به برخی افراد و کشته شدن حداقل یک تن از معترضان تا این لحظه خبر می‌دهند.
عملیات تحریف حاج قاسم آغاز شد/ ۳
جهانگیری: در سردار سلیمانی علاقه ویژه‌ای به آقای هاشمی می‌دیدم/ یادتان هست هاشمی فعالیت‌های حاج قاسم را «ماجراجویی» می‌دانست؟!/ آیا سردار مقاومت با نسخه هاشمی درباره «انحلال نیروهای نظامی» موافق بود؟
اخیراً اسحاق جهانگیری معاون اول حسن روحانی در گفتگویی که با پایگاه خبری جماران داشت، خاطراتی را از شهید سلیمانی نقل کرد که بوی تحریف شخصیت و مواضع حاج قاسم، با هدف تبرئه جریان اصلاحات از گناهانی که در دو دهه اخیر مرتکب شده است را می‌دهد.
پس از مدتی وقفه و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی؛
آغاز مجدد جلسات شرح بیانات آیت‌الله بهجت(ره)/ ویژه برنامه بزرگداشت مرحوم علامه مصباح(ره)/ رهبر انقلاب: حرف‌های میرزاجوادآقاملکی، علامه طباطبایی، آقای بهجت و آقای بهاءالدینی از شفابخش‌ترین چیزهایی است که می‌تواند انسان را آرام کند
رهبرمان که آرامشِ نشئت گرفته از ایمانش و متانتِ بدون اضطرابش، همواره امیدبخش دل‌هامان بوده است، راه را به ما اینگونه نمایانده: «ما قله‌های تهذیب داریم؛ در همین قم، مرحوم میرزا جواد آقا ملکی، مرحوم علامه طباطبایی، مرحوم آقای بهجت، مرحوم آقای...
سلسله جلسات ماهانه شرح کلمات اخلاقی آیت‌الله بهجت(ره)؛ جلسه بیستم
سرّ تاکید بزرگان بر نماز اول وقت/ فکر نکنید که فقط با دویدن زیاد به جایی می‌رسید!/ «یاد قلبی محض» عبادتی است که هیچ حدی ندارد
فکر نکنید که با دویدن زیاد، با درس خواندن زیاد، انسان به یک جایی می‌رسد، نه اینطوری نیست. انسان درسش را می‌خواند، وظایفش را انجام می‌دهد، کار می‌کند، تلاش خود را می‌کند، اما یکسری چیزها هست که آنها برکت می‌دهد به کار انسان.
مخالفت‌های امامین انقلاب با نظرات اکبرهاشمی‌رفسنجانی/ محسن هاشمی اعتراف کرد: امام خمینی(ره) نظر پدرم در مورد رابطه با آمریکا را نپذیرفت
محسن هاشمی در حالی به وصیت‌نامه امام ارجاع می‌دهد که امام در وصیت خود دولت آمریکا را تروریست بالذات معرفی کرده و مخالفت جدی و قاطعانه خود با آمریکا را به تصویر کشیده است.
روحانی: مسببین حادثه هواپیمای اوکراینی باید در دادگاه محاکمه شوند/ آقای رئیس‌جمهور! شهادت شهید بابایی با خطای پدافند تحت امرتان در زمان جنگ را به خاطر دارید؟
صبح امروز حسن روحانی در جلسه هیئت دولت در رابطه با حادثه‌ای که دی‌ماه سال قبل برای هواپیمای مسافربری اوکراینی اتفاق افتاد، اظهاراتی داشته است که توجه به آن و سپس رجوع به تاریخ برای صحت سنجی موضوع، خالی از فایده نخواهد بود.
تکرار خاطره جعلی هاشمی از شهید بهشتی، اینبار از زبان حسن روحانی!
رئیس‌جمهور: شهید بهشتی به هاشمی گفت نوبت مظلومیت تو هم می‌رسد/ کارگردان مستند انتخاباتی هاشمی: خاطره شهید بهشتی زاییده ذهن من است
حسن روحانی گفته است: گفت: هاشمی زمانی به شهید بهشتی از مظلومیت‌های آن شهید گفت و شهید بهشتی نیز به او گفت که این آسیاب به نوبت است؛ نوبت تو (هاشمی) هم می‌رسد.
گفت‌وگوی خواندنی با سردار نوعی‌اقدم؛ فرمانده قرارگاه حضرت زینب(س) در سوریه
حاج قاسم گفت به سمت آمریکایی‌ها شلیک کن تا ببینند که تو می‌خواهی با آنها نبرد کنی/ مبادا آمریکایی‌ها تو را در حال گریز و فرار ببینند/ اوج سختی سوریه جنگ در غربت بود/ ماجرای نامه‌ای که با خون امضا شد
همیشه دشمن از حرکت حاج قاسم غافلگیر بود. همیشه دشمن از جایی که فکر نمی‌کرد حاج قاسم می‌زد. با آن قانونی که فکر نمی‌کرد حرکت می‌کرد. این از ویژگی‌های منحصر به فرد ایشان بود.
حسن روحانی بیان کرد: ‌
زندگی مردم سخت شد ولی صف نبستند!/ دولت توانست کشور را به‌گونه‌ای اداره کند که مردم از این شرایط سخت عبور کنند
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه زندگی مردم زندگی سخت شد، گفت: در عین حال مردم صف نبستند و برای پیدا کردن کالای اساسی از این خیابان به آن خیابان نرفتند و هر جا می‌رفتند، کالا بود.
فرمانده نیروی قدس سپاه:
افسران آمریکایی از ترس حاج قاسم‌ ایزی‌لایف می‌پوشیدند/ بعید نیست در درون خانه‌ از شما انتقام بگیریم/ شاگردان مکتب سلیمانی اول استخوان آمریکا را خُرد و بعد از منطقه اخراج می‌کنند
سردار قاآنی با بیان اینکه به دشمن می‌گوییم شکست شما و انتقام شروع شده گفت: شما درون خانه‌های خودتان هم دیگر آرامش ندارید و بعید نیست در درون خانه از شما انتقام بگیریم.
کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی:
دیروز غنی‌سازی ۲۰ درصد را بعد از ۶ سال در فردو شروع کردیم/ توانایی غنی سازی ۴۰ تا ۶۰ درصد هم داریم/ آژانس نباید عکس‌العملی داشته باشد چون کار ما براساس تعهدات پادمانی است
ما فرصت در اختیار آژانس گذاشتیم که راستی آزمایی کنند و بعد از آن تزریق گاز را برای ۲۰ درصد شروع کنیم و الان ۲۰ درصد برداشت می‌کنیم و ساعت ۱۹ دیشب اولین محصول ۲۰ درصد برداشته شده است.
سخنگوی دستگاه قضا:
آخرین پیگیری‌ها در پرونده ترور شهیدان سلیمانی و فخری‌زاده/ بخش دوم پرونده طبری ۲۲ متهم دارد/ صدور حکم پرونده عیسی شریفی/ شناسایی افراد مرتبط با سایت‌های شرط بندی و قمار
اسماعیلی در ارتباط با پیگیری حقوقی و قضایی پرونده ترور شهیدان سلیمانی و فخری‌زاده گفت: پرونده تروریستی شهید سلیمانی و همراهان در دادسرا در شرف تکمیل است؛ بزودی کیفرخواست افرادی که در جنایت نقش داشتند، صادر می‌شود.
در ادامه سریال خصوصی‌سازی‌های غیراصولی؛
روایتی از واگذاری شرکت هواپیمایی هزار میلیاردی به ۳۴ میلیارد تومان/ اصرار تعجب‌برانگیز اسحاق جهانگیری بر ادامه مالکیت خریدار ایران ایرتور!
علیرضابیگی گفت: مقام قضایی دستور توقف واگذاری شرکت «ایران ایرتور» و انتقال اموال و دارایی‌های آن به شخص خریدار را صادر کرده اما علی‌رغم این دستور قضایی واگذاری‌ اموال این شرکت با اصرار اسحاق جهانگیری و فرهاد دژپسند در حال انجام است.
آیت‌الله مصباح(ره)
یادداشت مهم استاد رحیم‌پور ازغدی:
حالا که خیال منتقدان و اتهام‌زنان از رفتن آیت‌الله مصباح راحت شده آثار و نظریات او را بخوانند/ علامه از پیشتازان تحول در حوزه و از خط‌شکنان تحجر و مشعل‌داران نوآوری و نواندیشی بود/ ایشان جراح غده‌های بدخیم و پیچیده در تحریف دین بود
شروع غنی‌سازی ۲۰ درصد
کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی:
دیروز غنی‌سازی ۲۰ درصد را بعد از ۶ سال در فردو شروع کردیم/ توانایی غنی سازی ۴۰ تا ۶۰ درصد هم داریم/ آژانس نباید عکس‌العملی داشته باشد چون کار ما براساس تعهدات پادمانی است
ما فرصت در اختیار آژانس گذاشتیم که راستی آزمایی کنند و بعد از آن تزریق گاز را برای ۲۰ درصد شروع کنیم و الان ۲۰ درصد برداشت می‌کنیم و ساعت ۱۹ دیشب اولین محصول ۲۰ درصد برداشته شده است.
سخنگوی دستگاه قضا:
آخرین پیگیری‌ها در پرونده ترور شهیدان سلیمانی و فخری‌زاده/ بخش دوم پرونده طبری ۲۲ متهم دارد/ صدور حکم پرونده عیسی شریفی/ شناسایی افراد مرتبط با سایت‌های شرط بندی و قمار
اسماعیلی در ارتباط با پیگیری حقوقی و قضایی پرونده ترور شهیدان سلیمانی و فخری‌زاده گفت: پرونده تروریستی شهید سلیمانی و همراهان در دادسرا در شرف تکمیل است؛ بزودی کیفرخواست افرادی که در جنایت نقش داشتند، صادر می‌شود.
در ادامه سریال خصوصی‌سازی‌های غیراصولی؛
روایتی از واگذاری شرکت هواپیمایی هزار میلیاردی به ۳۴ میلیارد تومان/ اصرار تعجب‌برانگیز اسحاق جهانگیری بر ادامه مالکیت خریدار ایران ایرتور!
علیرضابیگی گفت: مقام قضایی دستور توقف واگذاری شرکت «ایران ایرتور» و انتقال اموال و دارایی‌های آن به شخص خریدار را صادر کرده اما علی‌رغم این دستور قضایی واگذاری‌ اموال این شرکت با اصرار اسحاق جهانگیری و فرهاد دژپسند در حال انجام است.
واکنش رهبر شیعیان نیجریه به خبر رحلت آیت‌الله مصباح یزدی
شیخ زکزاکی: نه فقط ایران، بلکه دنیای اسلام عالمی بزرگ و فیلسوفی برجسته را از دست داد/ آیت‌الله مصباح یزدی به‌شدت موضوع وحدت میان شیعیان و اهل‌سنت را دنبال می‌کرد
رهبر شیعیان نیجریه با تأکید بر اینکه آیت‌الله مصباح یزدی، نه‌فقط در میان شیعیان، بلکه درمیان اهل‌سنت نیز بسیار معروف و مشهور بودند، خاطرنشان کردند: این عالم برجسته مسلمان، در حوزه ی وحدت اسلامی بسیار تلاش کردند.
دولت مجبور شد به قانون احترام بگذارد
غنی‌سازی بیست درصد رسما آغاز شد/ وحشت غرب و رژیم صهیونیستی از پایان مدارا/ مجلس به انفعال دولت پایان داد
ظریف در این خصوص نوشت: اقدام جبرانی ما کاملا با بند ۳۶ برجام پس از سال‌ها عدم پایبندی چندین کشور طرف برجام به تعهداتشان، مطابقت دارد.
عملیات تحریف حاج قاسم آغاز شد/۲
ادعای دولتی‌ها: سردار سلیمانی مشکلی با برجام نداشت/ آیا دولت نظر حاج قاسم درباره برجام ۲ و ۳ را نمی‌داند؟/ نظر شهید درباره «اتهام پولشویی به نظام» و «نابودی قدرت نظامی ایران توسط آمریکا با یک دکمه» چه بود؟
در روزهای گذشته اسحاق جهانگیری معاون اول حسن روحانی در گفتگویی که با پایگاه خبری جماران داشت، خاطراتی را از شهید سلیمانی نقل کرد که بوی تحریف شخصیت و مواضع حاج قاسم، با هدف تبرئه جریان اصلاحات از گناهانی که در دو دهه اخیر مرتکب شده است را می‌دهد.
عقب نشینی‌های آمریکا ادامه دارد
بررسی تعطیلی ۹ پایگاه مهم آمریکا در غرب آسیا/ کرونا، بهانه‌ای برای پنهان کردن شکست‌های سنتکام در منطقه
گروه های مقاومت منطقه، شکست‌های متعدد، اوضاع داخلی نابسامان اقتصادی در آمریکا و خواسته‌ی مردم این کشور مبنی بر خروج از منطقه همگی دلایلی است که آمریکایی ها را مجاب می‌کند تا هر چه زودتر به خانه برگردند
مهدی جمشیدی نوشت:
علامه مصباح؛ «انقلابی»، امّا «محذوف» و «غیررسمی»/ ظلمی که صداوسیما در حق «عقبه تئوریک نظام» کرد/ دیروز، قصه جانسوز «حذف آوینی»؛ و امروز، قصه تلخ «حذف مصباح»
علامه مصباح، «انقلابی» بود، امّا انقلابیِ «محذوف»! انقلابیِ «غیررسمی»! انقلابیِ «مظلوم»! یک شخصیّتِ تاریخیِ بی‌نظیر در اکنونِ ما، که بی‌رحمانه و حماقت‌بار، از عرصۀ رسمی، «حذف» شد و «ناشناخته» یا «بدشناخته» ماند.
آیت الله رئیسی در گفت‌وگو با المنار لبنان:
ترامپ در هر جایگاهی باید تقاص پس دهد/ پای میز مذاکره‌ای که قدرت دفاعی ما را محدود کند نخواهیم نشست/ رهبر انقلاب، پیش از نماز بر پیکر حاج قاسم چه فرمودند
دشمن پیش از این هم تصور می کرد با حذف سید عباس موسوی جریان حزب الله در لبنان زمین می خورد اما حالا نگاه عالم این است که جریان مقاومت با ترور وی متوقف نشد و امروز از همه زمان ها با شکوه تر و با عظمت‌تر و مقتدرتر ظاهر شده است.
وداع باشکوه مردم قم با عمار انقلاب / پیکر علامه مصباح یزدی درحرم حضرت معصومه(س) آرام گرفت+ عکس
مراسم تشییع پیکر آیت الله مصباح یزدی از مصلای شهر قم با حضور اقشار مختلف مردم آغاز و پس از مراسم تشییع در مجاورت مضجع نورانی کریمه اهل بیت و در جوار قبر آیت الله بهجت، در آغوش خاک آرام گرفت.
سخنرانی انتقادی مرحوم علامه مصباح درباره انجمن حجتیه:
اگر شاه یک صدم عزت جمهوری اسلامی را به شما می‌داد وظیفه خود می‌دانستید او را ترویج کنید/ آرزو داشتید که شاه به خواهش‌های مراجع توجه کند/ این همه سهم امام هایی که در طول عمرتان مصرف کردید، چرا احتیاط نکردید که شاید امام زمان(عج) راضی نباشد؟
این حکومت، این همه خدمات برای شیعه می کند، زیر لوای یک روحانی این بزرگترین افتخار برای روحانیت در طول تاریخ است که چنین شخصی توانسته چنین انقلابی را به وجود بیاورد. آیا این آبرو برای شما نیست؟
آتش مشرق قبل ظهور: اعجاز الهی یا انفجار هسته‌ای؟/ مرحله سیوف: تقابل نظامی و «انتقام سخت» ایران از مثلث «غربی، عبری، عربی»
با فشار دشمن بر جبهه مقاومت شیعی و حمله به منافع یکدیگر، سرانجام ایران زمینه‌ساز ظهور، ضربه نهایی و پیروزمندانه را در «مرحله سیوف»، تحت عنوان عملیات «آتش مشرق» بر هدف مشخص از مواضع دشمن در زمین و دریا، فرود خواهد آورد.
معاون روحانی توپ را به زمین او انداخت؛
صالحی مسئول تعلل در اجرای قانون هسته‌ای را معرفی کرد: «حسن روحانی»/ من سربازم؛ رئیس‌جمهور باید دستور دهد!/ مجازات ماده نهم در انتظار دولتی‌ها
این سخنان صالحی در حالی است که طبق طبق ماده اول قانون اقدام راهبردی جهت رفع تحریم، دولت موظف شده بلافاصله پس از تصویب قانون نسبت به تولید اورانیوم بیست درصد اقدام می‌کرد.
سردار حجازی:
نیروی قدس بازوی جمهوری اسلامی برای کمک به مظلومان است/ اسرائیلی‌ها امنیت خود را نمی‌توانند برقرار کنند چه برسد به دیگران/ حضور سردار قاآنی کنار رهبر انقلاب پیام داشت
ما به [سازشگران] می‌گوییم آیا رژیم‌صهیونیستی توانسته امنیت خود را برقرار کند که بتواند از شما حمایت کند؟ آنها از ترس مجاهدان فلسطینی دیوارهای شش متری و هشت متری کشیده‌اند. اسرائیلی‌ها امنیت خود را نمی‌توانند برقرار کنند چه برسد به دیگران.
سید حسن نصرالله:
جهان اسلام یک متفکر بزرگ را از دست داد/ شهادت حاج قاسم و ابومهدی المهندس یک حادثه تاریخی بود/ غزه و لبنان خط مقدم ما و مقابله با صهیونیست‌‌هاست/ ایران به‌تنهایی توان مقابله با متجاوزان را دارد
دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: ایران کشوری قوی و توانمند است و هرجا بخواهد بدون نیاز به متحدان و نیروهایش در منطقه به متجاوزان پاسخ دهد همانگونه که بعد از شهادت سردار سلیمانی، پایگاه عین الاسد را که میزبان نظامیان آمریکایی بود، هدف حملات موشکی خود قرار...
رئیس سازمان بازرسی کل کشور:
اخذ توضیح از بیش از ۲۵ مسئول استانی و ملی در رابطه با آبگرفتگی خوزستان/ قرارداد واگذاری شرکت هفت‌تپه قابلیت فسخ دارد/ قانون محکمی در حمایت از گزارشگران فساد نداریم
حجت الاسلام درویشیان با تأکید بر اینکه از نظر ما قرارداد واگذاری شرکت هفت تپه قابلیت فسخ دارد چرا که خریدار به تعهدات خود عمل نکرده است، گفت: در قانون پیش بینی شده که سازمان خصوصی سازی می‌تواند به رأی داوری اعتراض کند و این اعتراض در دادگاه عمومی...
هشتمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رئیس اسبق سازمان خصوصی‌سازی برگزار شد
در قیمت‌گذاری شرکت حمل و نقل خلیج فارس باید اصلاح ساختار صورت می‌گرفت/ پوری‌حسینی اصرار دارد که سازمان خصوصی‌سازی این تخلفات را انجام داده است!
نماینده دادستان گفت: متهم پوری حسینی اصرار دارد که سازمان خصوصی سازی اینکار‌ها را انجام داده است؛ اما موضوع اینجاست که رییس تصمیم گیرنده و اداره کننده است و در سازمان خصوصی سازی، رییس سازمان وظیفه داشته سازمان را اداره کند نه در و دیوار سازمان.
عملیات تحریف حاج قاسم آغاز شد/ ۱
جهانگیری: سردار سلیمانی به خاتمی ارادت داشت «البته انتقاداتی هم داشت»!/ سردار مقاومت به «نه غزه نه لبنان» و «جمهوری ایرانی» ارادت داشت یا «آتش زدن عکس امام» و «هتک حرمت عاشورا»؟/ آقای معاون اول! وصیت‌نامه حاج قاسم درباره براندازان چه می‌گوید؟
اساساً افراد و یا جریانی به تحریف تقطیع حوادث تاریخی و شخصیت‌های مهم دست می‌زنند که به دنبال تبرئه خود و سرپوش گذاشتن بر خطاهایی است که در گذشته انجام داده‌اند. اصلاح‌طلبان نیز که ید طولایی در به مقابله برخواستن با نظام جمهوری اسلامی را دارند، از...
سخنگوی ستاد کرونا:
اگر بگویند یک ایرانی رئیس ناسا شده، باور می‌کنیم اما اگر بگوییم واکسن ساختیم باور نمی‌کنند
رئیسی گفت به ما اگر بگویند یک ایرانی رئیس ناسا شده یا یک ایرانی در آلمان یک فناوری اختراع کرده است، باور می‌کنیم اما اگر این فناوری در ایران اختراع شود، بسیاری باور نمی‌کنند این در حالی است که واکسن سازی در انستیتو پاستور ایران ١٠٠ سال قدمت دارد.
پیام تسلیت استاد میرباقری در پی درگذشت علامه مصباح یزدی:
آیت‌الله مصباح یزدی میدان‌دار بزرگ مبارزه و مجاهده فرهنگی بود/ این استاد بزرگ در مسیر تئوریزه نمودن حرکت انقلاب اسلامی بی‌وقفه کوشید
علامه مصباح در طول عمر پربرکت و شریفشان به‌ویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، استوار و باصلابت در برابر جریان‌های التقاطی و غرب‌گرا، ایستادگی و با انحرافات فکری و فرهنگی مبارزۀ مؤثر کردند.
اعدام ‌۲ تروریست بمب‌گذار و یک‌ ‌شرور مسلح در سیستان و بلوچستان/ کشف تجهیزات تروریستی در خانه «حسن دهواری» و «الیاس قلندرزهی»
در تاریخ ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ طی عملیات اداره کل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان، متهمین «حسن دهواری» و «الیاس قلندرزهی» دستگیر و مقادیری مواد منفجره شامل بمب، نارنجک، فشنگ اسلحه و هشت دبه ده لیتری تجهیز شده به مواد منفجره ۴C در خانه آن‌ها کشف شد.
قاسم روانبخش در برنامه جهان‌آرا:
آیت الله مصباح با جریان‌های انحرافی قبل و بعد از انقلاب مبارزه می‌کردند/ چون نمی‌توانند در برابر منطق قوی علامه مصباح خودی نشان دهند، از تحریف و تهمت و توهین استفاده می کنند
روانبخش با اشاره به مسئله توهین به آیت الله مصباح یزدی با استفاده از کاریکاتور اظهار داشت: وقتی کسانی نمی‌توانند در برابر منطق قوی خودی نشان دهند، از تحریف و تهمت و توهین استفاده می کنند تا به شکلی آن ماجرا را بپوشانند.
۲۵ دفتر جامعه اسلامی دانشجویان در بیانیه‌ای اعلام کردند:
علامه مصباح پدر معنوی همه ما بود/ ما امروز خود را یتیم می‌بینیم، اما از پای نخواهیم نشست/ ما جوانان، هویت انقلابی و دین و دنیا و آخرت خود را مدیون کار خستگی ناپذیر ایشان هستیم/ ایشان با «طرح ولایت» ما را در عقایدمان محکم کرد
در بیانیه ۲۵ دفتر جامعه اسلامی دانشجویان آمده است: ضایعه ای فراموش نشدنی و دردناک در روز شهادت سردار عزیز، حاج قاسم سلیمانی، همه ما دانشجویان را در بهت و شوکی عمیق فرو برده است.
رهبر معظم انقلاب سحرگاه شنبه بر پیکر علامه مصباح یزدی اقامه نماز کردند
سحرگاه شنبه ۱۳ دی، پیکر آیت‌الله مصباح یزدی به بیت مقام معظّم رهبری انتقال داده شده و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر پیکر آن مرحوم اقامه نماز کردند.
حجت‌الاسلام خسروپناه:
مصباح، مصباح عقول و قلوب و خار چشم مارکسیست‌ها و لیبرال‌ها بود/ فقدان ایشان غم سنگینی بعد از شهادت سردار سلیمانی و شهید فخری‌زاده است
آیت الله مصباح یزدی گفتمان سازی حکمت اسلامی را از استادش علامه طباطبایی و علامه شهید مطهری پیروی کرد و سلوک معنوی و طی کردن منازل عرفانی را به ویژه هنگام اقامه نماز در مدرسه عرفانی استادش آیت‌الله العظمی بهجت فرا گرفت.
نگاهی به مواضع سیاسی حاج قاسم سلیمانی در مسائل داخلی کشور؛
ماجرای نامه اعتراضی فرماندهان سپاه به خاتمی با امضای حاج قاسم/ شهید سلیمانی: برخی به‌جای دشمن، به ولی فقیه ایستاده در برابر دشمن نامه می‌نویسند/ مسئول کاخ‌نشین نفس مردم را می‌گیرد/ می‌گویند رهبری جام زهر رابطه با آمریکا را بنوشد؛ این چه غلط بزرگی است؟
با اینکه محمدخاتمی پس از شهادت سردار سلیمانی پیام تسلیت صادر کرد اما عدم حضور وی در این مراسم با وجود شرکت افراد و سلایق گوناگون می تواند این پیام را داشته باشد که خاتمی از حضور به موقع و انقلابی حاج قاسم در فتنه 78 که منجر به رسوایی او ودولتش شده...
در پی درگذشت علامه مصباح یزدی:
جهان اسلام در سوگ مجاهد انقلابی نشست/ پیام‌های تسلیت حزب‌الله لبنان، حزب‌الله عراق، شورای علمای افغانستان و شخصیت‌های جهان اسلام
سخنگوی جنبش نُجَباء ضمن تسلیت این ضایعه به پیشگاه رهبر معظم انقلاب، مردم عزیز ایران و عاشقان اهل بیت (ع)، تاکید کرد که آیت الله مصباح یزدی عمر خود را در راه خدمت به اسلام و مسلمین صرف کرد.
پیام تسلیت رهبرانقلاب در پی درگذشت علامه مصباح یزدی:
سوگوار برادر قدیمی و عزیز آیت الله مصباح یزدی می‌باشم/ درگذشت ایشان خسارتی برای حوزه علمیه‌ی و معارف اسلامی است/خدمات ایشان در تولید اندیشه‌ی دینی و نگارش کتب راه‌گشا و تربیت شاگردان اثرگذار و حضور انقلابی در همه‌ی میدان‌ها، حقاً و انصافاً کم‌نظیر است
رهبرانقلاب در پیام خود آورده‌اند: با تأسف و تأثر فراوان خبر درگذشت عالم ربانی، فقیه و حکیم مجاهد، آیةالله آقای حاج شیخ محمدتقی مصباح یزدی را دریافت کردم. این، خسارتی برای حوزه‌ی علمیه و حوزه‌ی معارف اسلامی است.
پیام تسلیت آیت‌الله مکارم شیرازی در پی درگذشت علامه مصباح یزدی:
آیت الله مصباح یزدی مجاهدی خستگی‌ناپذیر بود/ زندگی ایشان سراسر خدمت به اسلام و مکتب اهل بیت(ع) بود
آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید با صدور پیامی ارتحال آیت الله مصباح یزدی را تسلیت گفت و اعلام کرد: آیت الله مصباح یزدی مجاهدی خستگی ناپذیر بود.
پیام تسلیت آیت الله جوادی آملی در پی درگذشت علامه مصباح یزدی:
ارتحال عالم مجاهد، جامع معقول و منقول، استاد مسلّم حوزه‌های علمیّه، آیت الله حاج محمد تقی مصباح یزدی را به رهبری معظّم انقلاب و مراجع و شاگردان و علاقه‌مندان تسلیت می‌گویم
آیت الله جوادی آملی از مراجع تقلید در پیامی درگذشت آیت الله مصباح یزدی،عضو فقید مجلس خبرگان رهبری را تسلیت گفت.
پیام تسلیت آیت‌الله علی‌اکبر رشاد در پی درگذشت علامه مصباح یزدی:
علامه مصباح حنجره‌ خروشناک گفتمان فکری انقلاب اسلامی بود/ افرادبسیاری با انگیزه‌های سیاسی و نفسانی در حق وی جفا کردند/ ایشان با صبوری و سماحت ستودنی از کنار تهمت‌ها و توهین‌ها مظلومانه و کریمانه گذشت
تألیف افزون بر یکصد جلد آثار فاخر در فلسفه، کلام، تفسیر، قرآن‌پژوهی، اخلاق، علوم انسانی اسلامی، اندیشه‌ سیاس، تربیت هزاران فاضل برجسته و صالح، تأسیس و هدایت مرکز علمی تأثیرگذار نمونه‌ای از خدمات ارزشمند و حسنات ماندگار آن بزرگوار است.
پیام تسلیت آیت‌الله نوری همدانی در پی درگذشت علامه مصباح یزدی:
آیت‌الله مصباح یزدی می‌تواند یک الگوی ارزنده برای طلاب باشد/ این ثلمه عظیم به راحتی جبران نخواهد شد/ صراحت لهجه ایشان در دفاع از ارزش‌های اسلام و انقلاب موجب برجستگی آن مرحوم بود
تربیت شاگردان فراوان و تأسیس مرکز علمی و پژوهشی امام خمینی رحمت الله علیه و آثار قلمی متعدد و بیان مناظره‌های مستدل و محکم از خصوصیات ویژه ایشان بود.
پیام تسلیت آیت الله رئیسی در پی درگذشت علامه مصباح یزدی:
ارتحال این فقیه انقلابی و حکیم وارسته مصیبتی جانکاه برای حوزه‌های علمیه و دوستداران انقلاب بود/آیت الله مصباح یزدی آنچه در مقام علم آموخته بود، در مقام عمل و در دفاع از انقلاب اسلامی و ولایت فقیه بذل کرد
شجاعت این فقیه برجسته در بیان حقیقت و بی توجهی به ملامت کنندگان و غیرت این مرد بزرگ در دفاع از ولایت فقیه، او را به خار چشم دشمنان این انقلاب مبدل کرد تا از هیچ کوششی برای تخریب و ترور شخصیت این عالم وارسته کوتاهی نکنند.
پیام تسلیت سعید جلیلی در پی درگذشت علامه مصباح یزدی:
آیت‌الله مصباح یزدی چون کوهی استوار در دفاع از نظام اسلامی می‌ایستاد/ ایشان در رویارویی با فتنه‌ها و انحرافات واهمه‌ای از هجمه‌ها نداشتند
دکتر جلیلی نوشت: ایشان یاری توانا برای حضرت امام و مقام معظم رهبری بود که در بزنگاه‌های سخت با تمام سرمایهٔ گران‌سنگ علمی خود متواضعانه به میدان می‌آمد و پیروی عملی از ولایت را به همگان می‌آموخت.
وداع با پیکر عمار انقلاب در حرم حضرت عبدالعظیم(ع)/ پیکر مطهر علامه مصباح یزدی گرد مضجع حرم حضرت سیدالکریم طواف داده شد
پیکر مطهر این عالم ربانی در حرم مطهر تشییع و سپس گرد مضجع حرم حضرت سیدالکریم و امام زادگان واجب التعظیم مدفون در این آستان طواف داده شد.
گفتگو با عليرضا كريمی، جانباز دوران جنگ تحميلی:
در عمليات كربلای پنج، محافظ آيت‌الله مصباح یزدی بودم/ کسی که الان می‌گوید آقای‌مصباح در جبهه نبوده، حتی از اهواز هم جلوتر نیامد!
اين‌ها كه من گفتم مستند است و فيلم حضور ايشان هست. بنده هستم و خود حضرت آقاي مصباح هم هستند و آن آقايي كه آن زمان شهردار منطقه بودند هم هستند. و وقتي مستندات هست شايد ايشان بخواهند تواضع كنند مثل الان كه تواضع مي‌كردند و مي‌گفتند بنده جزئي بيش نبودم...
علامه مصباح یزدی در کلام رهبر انقلاب اسلامی؛
آقای مصباح منبع فکر و اندیشه‌ی بی غل و غش معارف اسلامی است/ علم، بصیرت به معنای حقیقی کلمه و صفا در ایشان جمع است/ فضل آقای مصباح در شاگردانش سرریز شده است/ مبانی فکری اسلام در دست ایشان است
بدون تردید در طول مدت رهبری با برکت حضرت آیت الله خامنه‌ای هیچ شخصیتی همچون علامه محمد تقی مصباح یزدی مورد تمجید و تایید ایشان قرار نگرفته است.
نگاهی به زندگی و مجاهدت‌های علامه مصباح یزدی؛
از مبارزات با استبداد پهلوی، تا مقابله با جریان‌های‌ انحرافی‌/ خدمات فراموش نشدنی عمار انقلاب
آیت الله محمد تقی مصباح یزدی در یازدهم‌ بهمن‌ ماه‌ سال‌ هزار و سیصد و سیزده‌، برابر با هفدهم‌ ربیع‌الاول‌ هزار و سیصد و پنجاه‌ و سه‌ قمری‌، در خانواده‌ای‌ مذهبی‌ در شهر یزد به‌ جهان‌ چشم‌ گشود.
انا لله و انا الیه راجعون

 

انا لله و انا الیه راجعون
روح بلند فقیه انقلابی و فیلسوف مجاهد علامه محمدتقی مصباح یزدی به ملکوت اعلی پیوست
گفتگو با عليرضا كريمی، جانباز دوران جنگ تحميلی:
در عمليات كربلای پنج، محافظ آيت‌الله مصباح یزدی بودم/ کسی که الان می‌گوید آقای‌مصباح در جبهه نبوده، حتی از اهواز هم جلوتر نیامد!
اين‌ها كه من گفتم مستند است و فيلم حضور ايشان هست. بنده هستم و خود حضرت آقاي مصباح هم هستند و آن آقايي كه آن زمان شهردار منطقه بودند هم هستند. و وقتي مستندات هست شايد ايشان بخواهند تواضع كنند مثل الان كه تواضع مي‌كردند و مي‌گفتند بنده جزئي بيش نبودم...
علامه مصباح یزدی در کلام رهبر انقلاب اسلامی؛
آقای مصباح منبع فکر و اندیشه‌ی بی غل و غش معارف اسلامی است/ علم، بصیرت به معنای حقیقی کلمه و صفا در ایشان جمع است/ فضل آقای مصباح در شاگردانش سرریز شده است/ مبانی فکری اسلام در دست ایشان است
بدون تردید در طول مدت رهبری با برکت حضرت آیت الله خامنه‌ای هیچ شخصیتی همچون علامه محمد تقی مصباح یزدی مورد تمجید و تایید ایشان قرار نگرفته است.
نگاهی به زندگی و مجاهدت‌های علامه مصباح یزدی؛
از مبارزات با استبداد پهلوی، تا مقابله با جریان‌های‌ انحرافی‌/ خدمات فراموش نشدنی عمار انقلاب
آیت الله محمد تقی مصباح یزدی در یازدهم‌ بهمن‌ ماه‌ سال‌ هزار و سیصد و سیزده‌، برابر با هفدهم‌ ربیع‌الاول‌ هزار و سیصد و پنجاه‌ و سه‌ قمری‌، در خانواده‌ای‌ مذهبی‌ در شهر یزد به‌ جهان‌ چشم‌ گشود.
هزینه‌های سازش از هزینه چالش بیشتر است؛
از ارتش نوین رضاخانی تا مدافعان حرم سلیمانی/ ارتش پهلوی بیست سال نیمی از بودجه کشور را صرف کرد و حتی نتوانست رضاشاه را نجات دهد/ لشگر مقاومت چگونه آبروی رفته ایران در دوره پهلوی را بازگرداند؟
نمی‌توان نادیده گرفت که اگر رضاشاه با بودجه‌ای بالغ بر چهل درصد از درآمد بیست سال کشور با اشاره سفیر انگلستان به نخست وزیرش دستور «ترک مقاومت» داد و کشور را ترک کرد؛ حاج قاسم چنان اقتداری داشت که حتی از تحویل گرفتن نامه پمپئو سر باز زد و گفت من...
فانوس جشنواره یازدهم «عمار» روشن شد/ آثار این دوره را رایگان و با اینترنت نیم‌بها در «عماریار» ببینید
افتتاحیه جشنواره عمار با پاسداشت کاپیتان حمیدرضا یحیی‌زاده ناخدای نفتکش که رشوه آمریکایی‌ها را رد کرده بود برگزار شد.
رهبران مقاومت در سالگرد بزرگداشت حاج قاسم سلیمانی:
پس از شهادت سلیمانی غافل‌گیری دشمن را آغاز کردیم/ ایران قبله محور مقاومت است/ به جمهوری اسلامی و رهبر عظیم‌الشان آن افتخار می‌کنیم/ ما مرد عمل هستیم و از آمریکا انتقام می‌گیریم/ رزمندگان مقاومت پرچم حاج قاسم را بر فراز گنبد مسجدالاقصی بالا می‌برند
صبح امروز مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و یاران شهیدش در دانشگاه تهران برگزار شد. برخی از رهبران جبهه مقاومت سخنرانان بخش‌هایی از این مراسم بودند.
آیت‌الله رئیسی در مراسم اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و یاران شهیدش:
انتقام اصلی در راه است/ دشمن از این پس زندگی راحت نخواهد داشت/ زمان و مکان انتقام سخت را نیروهای مقاومت تعیین می‌کنند/ عاملان و آمران این جنایت در هیچ کجای کره زمین امنیت نخواهند داشت/ رئیس جمهور آمریکا از اجرای عدالت مصون نمی‌ماند
رئیس قوه قضائیه گفت: جلوه‌هایی از انتقام سخت پیدا شده است اما دشمن منتظر انتقام سخت باشد. امت اسلامی خودش زمان و مکان انتقام را تعیین خواهد کرد اما دشمن بداند که زندگی از این پس برای او سخت‌تر خواهد بود.
سردار قاآنی در مراسم سالگرد شهید سلیمانی:
مسیر نیروی قدس و جبهه مقاومت با شیطنت‌های آمریکا تغییر نخواهد کرد/ کسانی از درون خانه خودتان پاسخ جنایت شما را خواهند داد
فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: آنهایی که این جنایت را کردند بدانند؛ کاری کردند که در سراسر عالم هر کجا مردی پیدا شود، آمادگی دارد که نامردهایی که این کار را کردند، به سزای عملش آن برساند.
گفت‌وگو با سیدحسین شهرستانی درباره قطعه «عهد ایران»؛
احمدعلی راغب؛ ققنوسی که در سال ۸۸ دوباره زنده شد
ویژگی بزرگ آقای راغب این است که متوقف نمی‌شود. خیلی‌ها بودند که در لحظه جنگ درخشیدند و تمام شدند و دیگر چیزی برای گفتن نداشتند؛ ایشان باز هم تداوم می‌دهد در دوره بعد از جنگ و دهه ۷۰ و باز به فعالیت ادامه می‌دهد.
محسن مقصودی در مصاحبه با رجانیوز؛
دولت به عكس نظريات رهبری در اقتصاد عمل می‌كند/ «انقلاب» به دنبال تعامل با دنياست اما غرب‌گرایان این موضوع را در تعامل با استكبار خلاصه می‌کنند/ سهم ما از حجم واردات كشورهای همسايه ۲ درصد است!/ تجار لبنانی چگونه تحریم‌های غرب را بی اثر کردند؟
مهم‌ترين تحريم، چیزی نيست كه امريكا در اطراف ما ايجاد كرده، بلكه تحريمي است كه از زمانی که درون‌گرا شديم، خودمان بر خودمان تحميل كرديم. اين حصاری است كه خودمان دور خودمان كشيده‌ايم و به واسطه آن نگاه صادراتي و اينكه ايران بخشي از جاده ابريشم بوده و...
دولت باز هم قانون را به سخره گرفت

 

استنکاف دولت از اجرای مصوبه اقدام راهبردی با حربه‌ی آیین‌نامه اجرایی
دولت باز هم قانون را به سخره گرفت/ لزوم ایستادگی نمایندگان و اعمال مجازات ماده نهم برای علی‌اکبر صالحی/ چرا آیین‌نامه هسته‌ای دولت خلاف روح و متن قانون اساسی و مصوبه مجلس است؟

 

بیانیه آیت‌الله جاودان در پاسخ به اظهارات اخیر حجت الاسلام امجد:
پسر خود را مجتهد و عادل می‌دانید و شاهدان می‌گویند دروس سطح یک حوزه را هم درست نخوانده است/ شنیده‌ بودم که بارها با تضرع از ترس از عاقبت به شری سخن گفته بودید/ آیا چنین خطری دامن‌گیر شما شده است؟
ده سال از دولت اسلامی ایران در ولایت امر حضرت امام گذشت، شخصیتی که بزرگان او را ولیّ از اولیای خدا می­دانستند، شما همه آنچه آن روزگار اتفاق افتاده را ظلم و کشتارِ بی­گناهان دانسته و بدتر اینکه آنها را بر عهده‌ی رهبر بزرگوار کنونی دانسته‌اید!؟
روایتی از نقش حاج قاسم در بهبود اقتصاد کشور/ شهید سلیمانی صادرات ایران به عراق را ده برابر کرد!
او فرمانده‌ای بود که چتر گسترده امنیتی را بر سر منطقه پر تنش خاورمیانه قرار داد و توانست از طریق گسترش مناسبات کشورهای محور مقاومت، کمک‌های بزرگی به معیشت مردم ایران کند.
دستپاچگی دشمنان مردم ایران
واکنش شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان به رونمایی از دستاورد ملی/ درد ضدانقلاب از تزریق واکسن‌ ایرانی
رسانه‌های فارسی زبان پس از آغاز تست اول واکسن کرونای ایرانی ، دور جدیدی از هجمه های خود را آغاز کردند.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران:
هر چه داریم از مقاومت است/ استخوان‌های دشمن در حال خرد شدن است
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جلسه غیرعلنی مجلس از نقش و تأثیر سردار سلیمانی در حل بحران های منطقه ای چون سوریه سخن گفت و تأکید کرد که ما هرچه به دست آوردیم از مقاومت است.
سید محمود نبویان در یادداشتی به‌مناسبت نه دی:
فتنه‌گران ۸۸ به دنبال تحریف مسائل کشور هستند/ نساختن تعمدی پالایشگاه و از بین‌بردن ۱۸میلیارد دلار و ۶۰تن طلا در یک‌ماه و فاجعه بازار بورس هم به تحریم ربط دارد؟!/ ۷۰درصد مشکلات ریشه در بی‌عرضگی و فساد مدیران اجرایی دارد
همان‌هایی که در سال ۱۳۸۸ در مقابل رای مردم ایستادند امروز به دنبال تحریف و وارونه جلوه‌دادن مسائل کشور هستند، برای نمونه، مدیریت خود را عالی دانسته و ریشه تمام مشکلات کشور را آمریکا و تحریم می دانند.
منافع ملی مردم ایران در مقابل منافع آمریکا و غرب‌گرایان
نیاز مشترک آمریکا و دولت روحانی به برجام/ چرا اصلاح‌طلبان حاضر هستند همه خواسته‌های بایدن را اجابت کنند؟
دولتمردان به وضعیتی که فشار معیشتی توسط ناکارامدی خودشان، بر مردم تحمیل شده، به دید یک «فرصت» نگاه می کنند تا مشکلات اقتصادی را به تحریم ها و فشار حداکثری ترامپ حواله کرده و خود را در این اوضاع تبرئه کنند.
حجت الاسلام و المسلمین مرتضی آقا تهرانی:
ساکتین فتنه در بزنگاه‌های مثل برجام هم رفوزه شدند/ مگر می‌شود «باعثین تحریم» به دنبال رفع تحریم باشند؟
آن‌ خواصی که فقط تماشاچی بودند، با اتخاذ رویکردی کاسب‌کارانه، محافظه‌کارانه و توجیه‌گرانه در برابر تهمت‌های ناروایی که برخی جریانات سیاسی به نظام روا می‌داشتند، سکوت می‌کردند، بعداً در بزنگاه‌های مهم دیگری همچون برجام نیز واقعاً رفوزه شدند.
معرفی کتاب ؛
جلد سوم «ثمرات حیات» منتشر شد/ تقریر جلسات خصوصی علامه طباطبایی(ره) با شاگردان خاص الخاص سلوکی به قلم آیت‌الله سعادت‌پرور(ره)
این مجموعه‌ ارزشمند از جان زلال و قلب تابناک علامه طباطبایی جوشیده و بر زبان مبارکش جاری شده و توسط شاگرد برجسته ایشان مرحوم آیت‌اللّه سعادت‌پرورـ پهلوانی تهرانی ـ به اهالی این زمان هدیه شده است.
مروری بر اظهارات مرد هزار چهره دولت احمدی‌نژاد و روحانی
علی اکبر صالحی سال۹۷: نظام اراده کند غنی سازی را در هر سطحی و حجمی انجام خواهیم داد/ صالحی ۹۹: پول نداریم سانتریفیوژ جدید بسازیم!
یکی از کسانی که «قسم جلاله» معروفی در یک دهه گذاشته داشته و در افکار عمومی بابت آن به یاد مانده، کسی است که ماموریت تکرار نشدن سال‌های ۸۴ تا ۹۲ در حوزه هسته ای به او سپرده شد: علی اکبر صالحی.
پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:
به میزان کل درآمد مالیاتی فرار مالیاتی داریم!/ بودجه ۱۴۰۰ بودجه‌ای سیاسی است و با واقعیت‌ها همخوانی ندارد
ممکن است ارز ۴۲۰۰ تومانی در بودجه سال آینده حذف شود. دولت ارز ترجیحی را یا به روال قبل به واردات کالا و یا به روش مابه‌التفاوتی تخصیص خواهد داد، اما مجلس درروش استفاده از ارز ۴۲۰۰ تومانی با دولت تفاوت نظر دارد.
آتشی که فتنه‌گران به اقتصاد ایران انداختند؛
موسوی و کروبی چگونه جاده را برای تحریم‌های آمریکا صاف کردند/ هزینه‌هایی که فتنه ۸۸ روی دست کشور گذاشت
اگر نگاهی به سیر وضع و اعمال این تحریم‌ها بیندازیم، به‌خوبی خواهیم دید که از تابستان سال ۸۹ موج تحریمی بزرگی ایران را فرا می‌گیرد، درحالی‌که در سال‌های پیش از آن، اوج‌گیری تحریم‌ها شتاب بسیار کندی دارد.
جلسه علنی مجلس با حضور وزیر اقتصاد برگزار شد؛
کارت زرد مجلس به دژپسند/ احمد نادری: دولت محکم پشت ابرمتهم فساد اقتصادی ایستاده/ استاندار خوزستان با امنیتی کردن فضا از مالک هفت‌تپه دفاع کرده
نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (سه شنبه) پاسخ‌های فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد به سوال احمد نادری نماینده تهران در باره واگذاری هفت تپه را قانع کننده تشخیص نداده و به وی کارت زرد نشان دادند.
پیامدهای شورش علیه مردم

 

پیامدهای شورش علیه مردم؛
فتنه ۸۸ و توقف مسیر عقب‌نشینی آمریکا در برابر ایران/ «میرحسین موسوی» چگونه مذاکرات بدون پیش‌شرط غرب را به فشار علیه کشور بدل کرد؟
بازخوانی فتنه ۸۸، در یازدهمین سالروز یوم‌الله نهم دی
اعلام پیروزی موسوی در ساعات اولیه رأی گیری!/ از عظیم‌ترین نماز جمعه جمهوری اسلامی به امامت رهبر انقلاب تا نماز جمعه مختلط فتنه گران با حضور هاشمی/ وقتی کروبی حرمت‌شکنان روز عاشورا را شهید خواند/ حماسه نهم دی‌ماه، خروش غیرت دینی مردم بر فتنه‌گران
یادآوری آنچه در عاشورای ۸۸ گذشت و آن حوادث باورنکردنی و توهین‌های بی‌سابقه به «خون خدا»، جگر ایرانیان را خراش می‌دهد و اشک را بر گونه روان می‌کند.
رکوردهای پی‌در‌پی‌ای که دولت روحانی می‌شکند؛
از سقوط ارزش دلاری حداقل دستمزد کارگران تا متورم ترین سال دو دهه اخیر اقتصاد ایران/ افزایش ۶۰۳ درصدی قیمت مسکن در تهران در دولت تدبیر و امید
نگاهی به حال و روز اقتصاد کشور از دریچه آمارها به‌خوبی عملکرد دولت روحانی در عرصه اقتصاد و شکست ایده محوری آن را نشان می‌دهد؛ ایده‌ای که بهبود وضعیت معیشتی مردم را از مسیر مذاکره با آمریکا دنبال می‌کرد.
آیت الله رئیسی در نشست فصلی شورای عالی قوه قضاییه با شورای قضایی استان‌ها:
دشمن در فتنه ۸۸ به دنبال عقده‌گشایی نسبت به انقلاب و نظام اسلامی بود/ ملت ما به تأسی از حضرت فاطمه(س) در برابر فتنه ایستادگی کردند
آیت الله رئیسی با بیان اینکه حضرت زهرا (س) با خطبه آتشین خود نفاق را از چهره نفاق کنار زد و فتنه گران را برملا کرد از یوم الله 9 دی به عنوان روزی یاد کرد که ملت ایران با تأسی به آن حضرت عشق خود به ولایت و ایستادگی در برابر نظام فتنه را به نمایش...
در پی عیادت آیت الله محمدی گلپایگانی از علامه مصباح یزدی؛
رئیس دفتر مقام معظم رهبری: رهبر انقلاب فرمودند هرشب برای آیت‌الله مصباح دعا می‌کنم
محمّدی گلپایگانی در حاشیه عیادت از علامه مصباح یزدی یکی از صفات بارز ایشان را صراحت لهجه دانست و گفت:‌ ایشان آنچه را تشخیص می‌دهند حق و درست است، با آن مراتب علمی بالای خود، بدون مجامله و ملاحظه بیان می‌کنند و از هیچ کس هم واهمه ندارند.
ماجرای کنایه حاج قاسم به قدم‌زدن ظریف با جان‌کری/ امیرعبداللهیان: شهید سلیمانی می‌گفت به ظریف بگویید آمریکا قابل اعتماد نیست
سین امیرعبداللهیان، معاون سابق وزیر امور خارجه در حاشیه نشست خبری خود با خبرنگاران به نکته قابل تاملی درباره نظر شهید سلیمانی در مورد قدم زدن محمدجواد ظریف و جان کری در جریان مذاکرات هسته‌ای سال 93 اشاره کرد.
استاد رحیم‌پور ازغدی:
چرا و چگونه می‌خواهند از شورا انقلاب‌زدایی و خمینی‌زدایی کنند؟/ بیت‌المال صرف بازتولید روشنفکرنما‌های قدیمی و فسیل‌های چپ مادی و راست سلطنتی می‌شود/ ترور فکر تکامل علوم انسانی از سوی صاحبان قدرت
امروز جناح‌بندی‌های موذیانه و غیرشفاف حتی درون ساختار حاکمیت در جهت تقویت سنگواره‌های پیشاانقلاب و ممانعت از هر تحول اصلاح‌طلبانه انقلابی در جریان است و تلاش در جهت ارجاع به دانشگاه نیم قرن قبل ادامه دارد.
دبیر کل حزب‌الله لبنان:
بن‌سلمان در سفر آمریکا خواستار ترور من شد/ پاسخ ترور شهید سلیمانی و المهندس، مسئله امروز و فرداست؛ خونشان روی زمین نمی‌ماند/ موشک‌های مقاومت دو برابر شده است/ نقش حاج قاسم در تجهیز گروه‌های فلسطینی و انتقال تکنولوژی ساخت موشک
سید حسن نصرالله گفت که هدف قرار دادن رهبران و فرماندهان حزب‌الله هدف مشترک آمریکا و رژیم صهیونیستی است و درباره احتمال ترور وی نیز طی مدت اخیر هشدارها و تأکید‌های از سوی منابع صادر شد.
تحلیل رهبر انقلاب از ابعاد سیاسی و اجتماعی شخصیت حضرت زهرا(س):
فاطمه‌زهرا(س) کانون مراجعات مردم بود/ زن مسلمان برای حضور سیاسی و اجتماعی در کنار تحصیل و تربیت فرزندان می‌تواند پیرو ایشان باشد/ دختر جوان پیغمبر(ص)؛ یک رهبر به تمام معنا
زن‌ مسلمان‌ برای‌ ورود در صحنه‌ سیاست‌ و میدان‌ کار و تلاش‌ و نیز ایفای‌ نقش‌ فعال‌ در جامعه‌ همراه‌ با تحصیل‌، عبادت‌، همسرداری‌ و تربیت‌ فرزندان‌ می‌تواند پیرو فاطمه‌ زهرا سلام الله علیها باشد و دخت‌ گرامی‌ پیامبر عظیم‌ الشأن‌ الهی‌ را الگوی‌ خود...
سفر ناگهانی و چند ساعته حاج قاسم به لبنان قبل از شهادت/ ماجرای خداحافظی سردار سلیمانی با سید حسن نصرالله از زبان نعیم قاسم
شیخ نعیم قاسم ، معاون دبیرکل حزب الله لبنان در این مستند تاکید می کند که تنها سید حسن نصرالله و یک‌ مقام نظامی لبنانی از سفر شهید سلیمانی به بیروت خبر داشتند.
نوری مالکی نخست‌وزیر سابق عراق:
حمایت ایران از ما دفاع از ایران، اسلام، عراق و تمام منطقه بود/ روایت مالکی از تشکیل گروه سه نفره ‌با شهید سلیمانی و ابومهدی در جنگ با داعش
المالکی گفت: آمریکایی ها تحرکات شهید ابومهدی در عراق را رصد می کردند و ما تلاش می کردیم که او دور از چشمان آن ها باشد.
گزیده‌ای از مستند داستان اتم؛
بلایی که توافق ژنو در سال ۹۲ بر سر قدرت هسته‌ای ایران آورد/ برجام چگونه موجبات تحریم نهادهایی مانند سپاه توسط بانک‌های داخلی را فراهم کرد؟/ ظریف: من اعتراف می‌کنم، اشتباه کردم به حرف جان کری اعتماد کردم!
داستان اتم به بررسی پرونده هسته‌ای ایران از ابتدای سال ۹۲ تا امروز می پردازد. این مستند ضمن زیر ذره‌بین بردن عملکرد دولت، با تکیه بر اسناد و به اعتبار گفته‌های مقامات دولتی کلیات پرونده هسته‌ای ایران و برنامه جامع اقدام مشترک را بررسی می کند.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور:
تخلف در فرآیند واگذاری و اداره شرکت هفت‌تپه محرز است/ ضرورت فسخ به موجب ماده ۱۱ قرارداد/ انتظار داریم سازمان خصوصی‌سازی و هیئت داوری به ‌وظایف قانونی خود عمل نمایند
حجت الاسلام درویشیان گفت: در خصوص واگذاری شرکت هفت‌تپه، بررسی‌های کارشناسی این سازمان نشان می‌دهد هم در واگذاری این شرکت به بخش خصوصی و هم پس از واگذاری تخلفاتی رخ داده که واگذاری انجام‌شده را به موجب ماده (۱۱) قرارداد مشمول فسخ نموده است.
در برنامه جهان‌آرا مطرح شد؛
ایزدخواه: تکنوکرات‌ها اجرای خصوصی‌سازی را به انحراف بردند/ وزارت خارجه دیپلماسی اقتصادی نمی‌فهمد/ شهبازی: باید خصوصی‌سازی با نگاه اقتصاد مقاومتی بازخوانی شود
این نماینده مجلس گفت: در فرآیند خصوصی‌سازی ما به داشته‌ها و دارایی‌های بزرگمان ضربه بزرگی زدیم. هپکو بزرگترین ماشین ساز خاورمیانه بود که تا پیش از واگذاری، بیش از ۲ هزار دستگاه در سال ماشین آلات سنگین راهسازی تولید می‌کرد و الان خوابیده است.
روایتی از شروع مذاکرات عمان؛
صفر تا صد ماجرای مجوز مشروط رهبری به آغاز مذاکرات مسقط در دولت دهم/ درخواست‌های رئیس جمهور آمریکا برای مذاکره؛ ذوق‌زدگی صالحی و هشدارهای جدی رهبرانقلاب
رهبرانقلاب فرمودند: رئیس جمهور جدید آمریکا، حرفهای قشنگی زد؛ به ما هم مکرراً پیغام داد؛ شفاهی، کتبی، که بیائید صفحه را عوض کنیم، بیائید وضع تازه‌ای درست کنیم، بیائید در حل مشکلات عالم با همدیگر همکاری کنیم.
خلع‌ید ابر متهم فساد اقتصادی ۱/۵ میلیارد دلاری در هاله‌ای از ابهام/ موسوی: برخی مقامات عالی‌رتبه دولت حامی اسدبیگی هستند/ احضار وزیر اقتصاد به ‎مجلس
با وجود گزارش دیوان محاسبات و سازمان بازرسی مبنی بر عدم اهلیت اسدبیگی، تخلفات در واگذاری هفت‌تپه و اجماع دستگاه‌های حاکمیتی برای خلع‌ید او اما هیأت داوری سازمان خصوصی‌سازی که شاکله دولتی دارد به لغو قرارداد واگذاری هفت‌تپه رای نداد.
حسن روحانی:
ایران در پی ساخت و خرید واکسن است اما آمریکایی‌ها کارشکنی کردند/ فعالیت خبیثانه و رذیلانه در همه جا از سوی آمریکایی ‌هاست/ چطور می‌توان به شما اعتماد کرد؟/ شما در دزدی معروفید؛ مترصد هستید پولی از ما پیدا کرده و آن را مصادره کنید
پولی را از بانکی تهیه کردیم تا واکسن را از کوواکس بخریم ولی آنها گفتند باید اوفک اجازه دهد. پول را تهیه کرده، آن کشور با انتقال پول موافقت کرده، اوفک هم قبول کرده ولی گفتند پول ابتدا باید بانک آمریکایی بیاید.
باز هم تطهیر تروریست‌ها توسط رسانه‌های خارج‌نشین؛
بی‌بی‌سی و ایران اینترنشنال وکالت یک تروریست دیگر را بر عهده گرفتند/ چرا عبدالحمید میر بلوچ‌زهی اعدام شد؟
پس از دستگیری میر بلوچ‌زهی مشخص شد که او در انجام عملیات‌های تروریستی و مسلحانه نقش به سزایی‌ داشته و در جنایت سال ۹۴ کوه بیرک، جزو کسانی بود که به سمت دو نیروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تیراندازی کرده است.
از سوی رئیس قوه قضاییه؛
سند تحول قضایی ابلاغ شد
مسیر تحول قضائی بر اساس برنامه‌ای آغاز شد که آیت‌الله رییسی قبل از تصدی سمت ریاست دستگاه قضا آن را خدمت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ارائه و با موافقت و استقبال ایشان نسبت به مفاد این برنامه، تحولات وارد بخش اجرایی گردید.
دکتر جلیلی در نشست مشترک دولت سایه با نمایندگان مجلس:
نباید اصلاح ساختاری بودجه هر سال به سال بعد موکول شود/ دستگاه‌های اجرایی نباید صرفا هزینه کننده بودجه باشند؛ باید سهم هر کدام در تامین بودجه تعریف شود/ بودجه غیروابسته به نفت باید سهم کشاورزی، معدن، صنعت و دانشگاه را برای جایگزینی درآمدهای نفتی مشخص کند
درآمدهای حاصل از فروش نفت و گاز نباید صرف هزینه های جاری و روزمره دولت ها شود و باید از آن برای پروژه های توسعه ای پایدار و بین نسلی استفاده نمود.
نگاهی به آنچه که در نقاط تاریک فضای مجازی می‌گذرد؛
بازار داغ روسپی‌گری در یک شبکه اجتماعی/ چه کسی پاسخگوی آینده تباه شده دختران نوجوان در فضای مجازی است؟
با اینکه در ماه‌های اخیر فضای قمار در اینستاگرام به شدت تبلیغ می‌شود اما تاریک‌ترین نقاط فضای مجازی، فضاهای سیاه قمار و شرط بندی نیست! اخیرا در فضای مجازی برنامه‌هایی رونق گرفته که علناً به ترویج فحشا می پردازند و بدون هیچ محدودیتی در دسترس عموم...
استاد رحیم‌پور ازغدی:
خط ارتجاع و غرب‌زدگی و فکر «عدول از اصول» همچون دهه ۶۰ دوباره فعال شده است/ ما مشکل ساختاری نداریم؛ مشکل در هویت غربگرا، مادی و غیر انقلابی عناصر درون نظام است/ خاتمی می‌گفت عدالت‌خواهی تنها به درد «انقلاب کردن» می خورد، نه به درد «حکومت کردن»
مشکل در بازتولید ارواح مردگان و اشباح سرگردان درگذشتگان دهه ۶۰ است که درون حاکمیت، امام را نصیحت میکردند که شعارافراطی ندهید و جزئی از شبکه گوسفندان جهان و اردوگاه «سربه راهان» باشید‌.
حمله هکری به زیرساخت‌های حساس و مهم ایالات متحده

 

در پی حمله هکری به زیرساخت‌های حساس و مهم ایالات متحده:
برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت ملی در کاخ سفید/ آژانس امنیت سایبری آمریکا: حمله‌ها جدی و پیچیده است/ مایکروسافت: هکرها در همه چیز نفوذ کرده‌اند/ سرقت اطلاعات از پنتاگون، وزارت خزانه‌داری، وزارت انرژی و سازمان امنیت هسته‌ای

 رشد مصنوعی صفحه AFC با جنجال مافیای اخبار ورزشی

آیا جریان قمار و فحشای اینستاگرام پشت جنجال فردوسی‌پور مخفی شده است؟
پس از اعلام خبر گزارش مسابقه فینال لیگ قهرمانان آسیا توسط عادل فردوسی پور، تعداد مخاطبان صفحه فارسی AFC رو به افزایش گذاشت.
نامه سرگشاده و چهار سوال دوست قدیمی از حجت‌الاسلام امجد؛
عینکی که پسرتان به چشمتان زده را بردارید/ شما جانیان را به جای مظلوم نشاندید
حجت‌الاسلام علی اکبر نوری از دوستان قدیمی آقای محمود امجد در نامه‌ای ضمن انتقاد شدید از اظهارات اخیر او، تاکید می‌کند که این سخنان، نشاندن جانیان به جای مظلوم و ظلم به رهبری بود.
علی باقری معاون بین‌الملل قوه قضائیه:
وحشی‌گری مدرن اروپا در تحریم دارویی ایرانیان متبلور است/ آیا نام کودکانی که با «تروریسم دارویی» اروپا به قتل رسیدند را شنیده‌اید؟
اروپایی‌ها با گروگانگیری حیات و سلامت یک ملت، با هدف تحمیل خواسته‌های نامشروع خود، رکورد جدیدی در "وحشی‌گری مدرن" رقم زدند.
روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام؛
دو درخواست رئیس جمهور از رهبری: تمدید زمان بررسی لوایح FATF و آماده‌سازی شرایط برای پیوستن به CFT و پالرمو/ رهبر انقلاب صرفا با یک مورد یعنی تمدید زمان بررسی لوایح FATF موافقت فرموده‌اند
روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام با صدور اطلاعیه ای توضیحی، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در پاسخ به تقاضای ریاست محترم جمهوری، صرفا با تمدید زمان بررسی لوایح FATF موافقت فرموده اند.
در نامه جمعی از اقتصاددانان خطاب به حسن روحانی مطرح شد,؛
اشکالات لایحه بودجه تنها به فرض‌های غیرواقع‌بینانه‌ سیاست‌زده خلاصه نمی‌شود/ هفت راهکار مهار تورم و جهش تولید در بودجه ۱۴۰۰
فی‌الواقع وضعیت ناترازی فعلی بودجه، کارنامه‌ی ضعف عملکرد دولت و مجلس در اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی است. برای اصلاح امور کافی بود به جای بستن دهان منتقدان، دست‌هایی را که برای یاری به سمت دولتتان دراز شده بودند به گرمی بفشارید.
کابوس هشت ساله‌ی مردم ادامه پیدا می‌کند؟
خیز اصلاح‌طلبان برای تمدید دوران روحانی/ ۱۰+۳۰ تشکیلات جدید حامیان دولت برای انتخابات۱۴۰۰/ محمد خاتمی باز هم تکرار می‌کند!
این تشکیلات جدید سیاسی البته بار دیگر در سیطره خاتمی قرار دارد. تا جاییکه رئیس شورای هماهنگی اصلاحات گفته است: «خاتمی رهبر جریان اصلاحات است و هر اقدامی که انجام دهیم با تایید خاتمی خواهد بود.»
یادداشت دکتر رحیم‌پور ازغدی پیرامون شورایعالی انقلاب فرهنگی:
شورا معمولا و عملا در چهارچوب اراده رؤسای جمهور است/ روحیات شخصی رؤسای دولت‌ها در جهت‌گیری مصوبات تاثیر دارد/ روحانی این شورا را با شورای امنیت اشتباه گرفته/ در این دوره تحکم جای گفتگو نشسته است
دست‌کم دوازده عضو شورا منصوب مستقیم رئیس‌جمهور هر دوره و تابع دولت وقت هستند، سایر اعضای حقوقی نیز به دلائلی چون وابستگی بودجه و سایر نیازمندی‌ها، اجازه یا انگیزه برای نقد یا ایستادگی در برابر اراده دولت را ندارند.
مرکز پژوهش‌های مجلس خبر داد:
جزئیات کسری ۳۲۰ هزار میلیارد تومانی بودجه ۱۴۰۰/ ایجاد تورم شدید با افزایش ۱۲۰۰ هزارمیلیاردی نقدینگی
از 320 هزار میلیارد تومان کسری مذکور همچنان حدود 175 هزار میلیارد تومان کسری تأمین نشده باقی می‌ماند که میتواند مستقیم یا غیرمستقیم به افزایش پایه پولی و نقدینگی بینجامد.
باز هم علی مطهری!
مبارزه با استکبار برای ما وسیله بود اما اکنون تبدیل به هدف شده است!/ آمریکا پیروزی انقلاب را تسهیل کرد، ولی ما سفارت آن‌ها را تسخیر کردیم!
همه آنهایی که با مواضع علی مطهری در موضوعات مختلف، به‌خصوص در رابطه با تاریخ انقلاب اسلامی آشنا هستند، می‌دانند که اظهارات او بیش از آنکه بر آمده از سواد و اطلاعات باشد، ناشی از هیجاناتی است که او را به اظهار نظر درباره یک موضوع و ماجرایی وا می‌دارد.
رویترز خبر داد:
بایدن به استفاده از سلاح تحریمی ترامپ ادامه خواهد داد/ او هم از اقدامات قهری با قوت استفاده خواهد کرد
این منابع تاکید کردند که بایدن به استفاده از اقدامات قهری با قوت ادامه خواهد داد و آنچه می‌توان انتظارش را داشت، ایجاد تغییراتی از جمله تصمیم‌گیری در خصوص آن‌ها به صورت مشورتی و هماهنگی نزدیکتر با متحدان آمریکا خواهد بود.
تحریف صحبت‌های رهبرانقلاب توسط رسانه‌های اصلاح طلب/ چرا غرب‌گرایان انتقادات جدی رهبرانقلاب به دولت را سانسور کردند؟
درحالی رسانه‌های اصلاح طلب با تیتر انحرافی «در رفع تحریم‌ها یک ساعت هم نباید تاخیر کنیم» دیدار امروز را پوشش دادند که رهبرانقلاب به راهبرد خنثی‌سازی تحریم‌ها تاکید داشته و سیاست دولت در خصوص رفع تحریم را منجر به افزایش فشارها توسط دشمن دانسته اند.
رهبر انقلاب اسلامی در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت شهید سلیمانی:
به وعده‌ی اشرار اعتماد نکنید؛ دیدید که آمریکای ترامپ و اوباما با شما چه کرد؟!/ چهار سال قبل بنا بود تحریم‌ها به یکباره برطرف شود اما بیشتر هم شد!/ انتقام از آمران و قاتلان سردار سلیمانی قطعی است/ سیلی سخت‌تر«اخراج امریکا از منطقه» است
رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار چهار توصیه مهم به مسئولان و ملت ایران داشتند: «در همه زمینه‌ها قوی شوید»، «به دشمن اعتماد نکنید»، «اتحاد ملی را حفظ کنید» و «بیش از آنکه به فکر رفع تحریم باشید، به فکر خنثی کردن تحریم باشید».
همزمان با اعلام گذشت روحانی از شکایت از رسانه‌ها؛
مدیرمسئول رجانیوز با شکایت نهاد ریاست جمهوری به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد/ میثم نیلی: از مطالبه حقوق مردم عقب‌نشینی نمی‌کنیم
در همین ایام و مصادف با تبلیغات دولت درباره گذشت از شکایات علیه اصحاب رسانه، صبح امروز میثم نیلی مدیرمسئول رجانیوز درباره شکایت نهاد ریاست جمهوری حضور یافته و تفهیم اتهام شد.
در حاشیه اخبار آغاز پیش‌تولید سری جدید «پایتخت»؛
وقتی تنابنده با دست پس می‌زند و با پا پیش می‌کشد/ سرانجام «دستور ویژه» علی عسگری در هاله‌ای از ابهام/ آیا ضرورتی برای ساخت پایتخت۷ وجود دارد؟!
محسن تنابنده و احمد مهرانفر از جمله هنرمندانی بودند که اعلام کردند دیگر با صدا و سیما همکاری نخواهند کرد! اکنون درحالی‌که یک سال هم از صحبت‌ها نگذشته، همکاری این دو بازیگر و تعدادی دیگر از همان هنرمندان با صدا و سیما از سر گرفته شده است.
اظهارات عجیب معاون دفتر روحانی:
روحانی تنها رئیس قوه‌ای است که در ایام کرونا پاسخگوی اصحاب رسانه بود/ جلسات فرمایشی که با اسم نشست خبری فاکتور می‌شوند/ دو سال و نیم از آخرین گفتگوی مستقیم رئیس جمهور با مردم گذشت
گرچه فراری بودن روحانی از رسانه‌ها، به ویژه رسانه‌های منتقدین دولت تدبیر امری محرز است. اما خود دولتی‌ها تلاش دارند که از روحانی یک چهره انتقاد پذیر و جوابگو به رسانه‌ها بسازند.
پس از هشت سال حمایت بی چون و چرا از دولت

 

پس از هشت سال حمایت بی چون و چرا از دولت
عصبانیت محمد خاتمی از اقدامات قوه قضائیه و مقننه/ خاتمی: این دو قوه رنجی بر رنج‌های مردم اضافه نکنند!

 در حاشیه اخبار آغاز پیش‌تولید سری جدید «پایتخت»؛

وقتی تنابنده با دست پس می‌زند و با پا پیش می‌کشد/ سرانجام «دستور ویژه» علی عسگری در هاله‌ای از ابهام/ آیا ضرورتی برای ساخت پایتخت۷ وجود دارد؟!
محسن تنابنده و احمد مهرانفر از جمله هنرمندانی بودند که اعلام کردند دیگر با صدا و سیما همکاری نخواهند کرد! اکنون درحالی‌که یک سال هم از صحبت‌ها نگذشته، همکاری این دو بازیگر و تعدادی دیگر از همان هنرمندان با صدا و سیما از سر گرفته شده است.
اظهارات عجیب معاون دفتر روحانی:
روحانی تنها رئیس قوه‌ای است که در ایام کرونا پاسخگوی اصحاب رسانه بود/ جلسات فرمایشی که با اسم نشست خبری فاکتور می‌شوند/ دو سال و نیم از آخرین گفتگوی مستقیم رئیس جمهور با مردم گذشت
گرچه فراری بودن روحانی از رسانه‌ها، به ویژه رسانه‌های منتقدین دولت تدبیر امری محرز است. اما خود دولتی‌ها تلاش دارند که از روحانی یک چهره انتقاد پذیر و جوابگو به رسانه‌ها بسازند.
برنامه‌ی جهان آرا با موضوع بودجه سال آینده؛
برای فیش‌های نجومی و ۷۵۰سکه جایزه برجامی پول هست، اما دولت برای کالاهای اساسی مردم پولی ندارد/ افرادی در مجلس به جای بهارستان به دنبال پاستور هستند/ بودجه۱۴۰۰ مانند یک رمان تخیلی نوشته شده است
آقایان غربگرا بدانند مجلس یازدهم در تغییر نگاه راهبردی خود کوتاه نخواهد آمد. هفت سال است به نام برداشتن تحریم‌ها، کشور را درگیر مسائل مختلف می‌کنند و دلار را از سه هزار تومان به بیست و چند هزار تومان رسانده‌اند.
روحانی: در این هفت سال به وعده‌های خود عمل کردیم!
اعتماد به نفس روحانی صدای حامیانش را هم در آورد/ روزنامه اصلاح‌طلب: حاصل دولت روحانی چیزی جز فقر نیست
«صدای اصلاحات» در گزارشی تحت عنوان «آقای روحانی؛ حاصل دولت شما جز فقر چیزی نبود» شرایط بد اقتصادی کشور و مردم را ناشی از مدیریت غلط و بی‌تدبیری‌های روحانی و دولتش دانست.
میراث هاشمی برای روحانی

 

میراث هاشمی برای روحانی؛
ماجرای بحث جدی رهبرانقلاب و هاشمی رفسنجانی در خصوص رابطه با آمریکا/ اعتراف مرحوم رفسنجانی: آیت‌الله خامنه‌ای در رد مواضع ما استدلال‌هایی دارد که ما جواب آن را نداریم!

 آیت‌الله رئیسی در جلسه شواری عالی قوه قضاییه:

هزینه ایستادگی کمتر از سازش و تسلیم خواهد بود/ نفس حضور مسئولان در بین مردم موجب آرامش خاطر آنها می شود/ بدون اغماض با مقصران آبگرفتگی خوزستان برخورد شود
آیت الله رئیسی گفت: موضوع آبگرفتگی در استان خوزستان برای چندمین بار است که اتفاق می افتد و لازم است به صورت جدی موضوع پیگیری شود و اگر قصور، تقصیر و ترک فعل افرادی موجب بروز این شرایط شده، بدون هیچ گونه رودربایستی برخورد شود.
کمتر از دو ماه مانده به آغاز مهم‌ترین رویداد سینمایی کشور؛
نگاهی به آخرین وضعیت برگزاری جشنواره‌ سی‌ونهم فجر/ کدام آثار در بخش سودای سیمرغ حضور دارند؟/ فیلم‌های ضدملی و فمینیستی در کمین سیمرغ بلورین
عدم حضور اهالی رسانه و منتقدین در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، امکان انتخاب‌های نامعقول و مغرضانه هیئت داوران را فراهم می‌کند و دست فیلم‌های ضد ملی و فمینیستی را برای دست‌یابی به سیمرغ مهم‌ترین جشنواره سینمایی جمهوری اسلامی بازتر خواهد گذاشت.
دکتر جلیلی در در مراسم تکریم مرحوم دکتر زارعی:
اشک غیرتی که بر صورت زارعی بود، باید عرق عبرت بر پیشانی کسانی بنشاند که لبخند دشمن را باور کردند/ کسانیکه به این اشک خندیدند، بعدا در دام پوزخند دشمن گرفتار شدند/ ضرر دچار شدن منافع بلندمدت به کف و سوت، از ضرر سوت خمپاره بیشتر است
در زمانی که برخی لبخند دشمن را با اخم قبلی او مقایسه کرده و آن را فرصت تلقی می‌کردند، مرحوم زارعی این لبخند را با پوزخند بعدی او مقایسه می‌کرد و آن را تهدید می‌دانست
نگاهی به دخالت‌های بیجای تلفن‌چی روحانی در مسائل کشور
رئیس دفتری که در همه امور کلان کشور دخالت می‌کند/ از تعیین تکلیف برای مجلس و قوه‌قضائیه تا حمله به شورایعالی امنیت ملی
آقای رئیس دفتر روحانی برای مجلس خط و نشان می‌کشد، به اقدامات قوه قضائیه حمله می‌کند و در خصوص مباحث کلان کشورداری هر روز مصاحبه می‌کند و یادداشت می‌نویسد. البته اصلاح طلبان او را کاندبد ریاست جمهوری پیش رو هم می‌دانند.
دکتر فواد ایزدی:
فروش نفت ایران، کمتر از فروش نفت کشور قبل از مذاکرات است/ صحبت های دولتمردان نه تنها به نفع منافع ملی نیست، بلکه به نفع مذاکره هم نیست/ سه پست اصلی دولت بایدن دست صهیونیست‌هاست
عضو هیات علمی دانشگاه تهران در نشست جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران گفت: کاری که نتانیاهو در حال انجام دادن است فعال کردن تیم بایدن با توجه به پروژه‌های مشترک گذشته است، که قدم اول آن ترور شهید فخری زاده در تهران بود.
دیوان محاسبات: لایحه بودجه ۱۴۰۰ کسری حداقل ۱۹۵ هزار میلیارد تومانی دارد!
دیوان محاسبات با بررسی کارشناسی منابع بودجه و با فرض تحقق صادرات 1.5 میلیون بشکه نفت در روز، کسری لایحه بودجه 1400 را حداقل 195 هزار میلیارد تومان پیش بینی کرد.
پاسخ علی‌اکبر صالحی به دروغ‌گویی ظریف

 

پاسخ علی‌اکبر صالحی به دروغ‌گویی ظریف
تهمت وزیرخارجه به رهبرانقلاب/ ظریف: مذاکرات عمان با «دستور رهبری» در سال ۹۱ شروع شد!/ صالحی: رهبری گفتند این مذاکرات چه سودی دارد؟ فقط می‌تواند مضرات داشته باشد/ اصرار کردم برای اتمام حجت هم که شده این کار را امتحان کنیم!
دکتر کوشکی در نشست تخصصی «مذاکره از دید علم» مطرح کرد:
برخی چنان از مذاکره حرف می‌زنند، گویی کاشف مذاکره‌اند/ مقدس دانستن نفسِ مذاکره اشتباه است/ یاسرعرفات هم بعد از ۱۵ سال به زیان باری این روش پی برد/ اگر صداوسیما اجازه می داد واقعیت برجام گفته شود، هیچ ایرانی با شرافتی آن را تایید نمی‌کرد
بزرگ شما که اقای هاشمی بود در قضیه ازادی جاسوسان غربی در لبنان میگوید شکست خوردیم و جورج بوش وقتی به خواسته هایش رسید جواب تلفن ما را هم نداد. حالا شما که شاگرد اقای هاشمی هستید میگویید رفتیم از 5+1 امتیاز گرفتیم ؟
سرافکندگی روحانی + نمودار
نظرات قابل تامل آقای رئیس‌جمهور درباره تورم در سال‌های ۸۴ تا ۹۲/ روحانی: مدیریت اقتصادی کشور پیام ضعف می‌دهد/ اگر تحریمی هم نبود تورم داشتیم چون دولت نقدینگی را بالا برد
روحانی که دولتش رکورد همه تورم‌ها را شکسته، در سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۲ که کشور با نرخ‌های تورمی کمتری مواجه بود، مواضع بسیار تند و انتقادی نسبت به دولت وقت بابت افزایش تورم اتخاذ می‌کرد که اکنون بازخوانی آنها قابل تأمل است.
اظهارات اخیر اردوغان دستمایه دروغ‌پردازی اصلاح‌طلبان
ماجرای ویدئوی سعید جلیلی در ترکیه چیست؟!/ وقتی جلیلی همزمان با نخست وزیر، وزیر خارجه و رئیس سازمان اطلاعات ترکیه گفتگو کرد
این سفر و مذاکرات صورت گرفته در آن، به حدی برای مقامات ترکیه حائز اهمیت بود که طی آن یک مقام مسئول از ایران در یک ملاقات و به شکل همزمان، با سه مقام عالی‌رتبه ترکیه دیدار می‌کنند.
چاوش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه عنوان کرد:
رئیس جمهور ترکیه به حاکمیت ملی و تمامیت ارضی ایران احترام کامل می‌گذارد/ اردوغان نسبت به حساسیت‌ها پیرامون شعر قرائت‌شده مطلع نبوده است
وزارت خارجه ایران اعلام کرد، در تماس تلفنی وزیر امور خارجه ترکیه با محمد جواد ظریف، طرف ترکیه ای بر روابط نزدیک و دوستانه میان ایران و ترکیه و سیاست قطعی حسن همجواری آنکارا تاکید کرد.
هشدار مرکز پژوهش‌های مجلس:
بودجه سال آتی تورم شدیدی در پی دارد/ رد کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ توسط مجلس ضروری است/ راهبرد تأیید کلیات بودجه و انجام اصلاحات در فرایند بررسی شکست خورده است
مرکز پژوهش‌های مجلس با اشاره به کسری 320 هزار میلیارد تومانی لایحه بودجه 1400 حتی با فرض فروش کامل اوراق، بر لزوم رد کلیات لایحه بودجه سال 1400 توسط مجلس و موظف کردن دولت به اصلاح آن با هدف پیشگیری از تورم های شدید در سال‌های آتی تاکید کرد.
بیانیه نمایندگان ولی فقیه در شمال غرب کشور در پی اظهارات اردوغان
مقصد گوینده آن اشعار ذره ای امکان تحقق ندارد/ دست باید به بدن ملحق شود نه بالعکس!/ عشق و علاقه به وطن مادری در دل‌های مردم جمهوری آذربایجان شعله ور است‌
نمایندگان ولی فقیه در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان و اردبیل در پی اظهارات اردوغان در باکو بیانیه ای را صادر کردند. عشق و علاقه به وطن مادری در دل‌های مردم جمهوری آذربایجان شعله ور است‌
واکنش‌ها به یاوه‌گویی ترکیه ادامه دارد
اردوغان و توهم‌های خودساخته/ آیا صحبت‌های رئیس جمهور ترکیه اعلام رمز تجزیه ایران بود؟
دیپلماسی غرب گرای وزارت خارجه دولت روحانی با فراموشی و اولویت ندادن به ارتباطات منطقه ای باعث شده که رقبا و دشمنان ایران در کشورهای پیرامونی حوزه نفوذ خود را بیشتر کرده و به تهدیدی بالقوه برای ایران تبدیل شوند.
یادداشت اختصاصی استاد رحیم‌پور ازغدی به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس «شورای عالی انقلاب فرهنگی»
چهارپاره «شورای/ عالی/ انقلاب/ فرهنگی» و چهار گروه «ضد شورا»/ آنان که «شوری» نمی‌خواهند نگاه‌شان به اعضای شورا همچون «هیئت دولت» مطیع و بدون حق نقد است/ گردن‌های کلفت آموخته‌اند بدون ترس از قانون تصمیم بگیرند و بدون عذاب وجدان خود را ببخشند
چه بایدکرد که کاسبان فرهنگ، وقتی کاتولیک‌تر از «پاپ» و لیبرال‌تر از «لاک» شدند که حتی دولت‌های قبله غربی نیز علیرغم این شعار «عوام رنگ کن»، بی‌کم و کاست درخدمت فرهنگ «سرمایه داری» و کارگزار «ایدئولوژی لیبرال» و حتی مفتش لامذهبی و بی‌اخلاقی شده و...
پس از گزارش سازمان بازرسی کل کشور رخ داد؛
مدیرعامل منطقه‌ی آزاد اروند به فساد اقتصادی متهم شد/ از هزینه‌ی بی‌رویه‌ برای سفرهای خارجی تا تخلفات مالی
خبر دستگیری زمانی بدون شک برای مردم منطقه‌ی اروند خبری خوش و نشان از عزم قوه‌ی قضائیه در برخورد با متخلفین است.
فریدون عباسی برای اولین بار تشریح کرد:
ماجرای راه‌اندازی «پدافند هسته‌ای» برای مقابله با استفاده احتمالی صدام از بمب اتم/ حداقل چهار نفر از شهدای ترور شده در تدوین نقشه راه فناوری هسته‌ای نقش داشتند
اجحافی که به رآکتور اراک شد، این بود که همش را سیاسی کردند! یعنی به غلط گفتند اینجا پلوتونیوم تولید می‌کند و در اینجا حادثه ایجاد می‌شود و مثل چرنوبیل می‌شود. در حالی که اصلاً ربطی به هم نداشت.
بیانیه دفتر «عادل عبدالمهدی» درباره ادعای موافقت عراق با ترور سردار سلیمانی:
موافقت عراق با عملیات ترور شهید سلیمانی را قاطعانه رد می‌کنیم/ درخواست‌های مکرر آمریکا به طور مکتوب و واضح رد شد
در این بیانیه آمده است: به طور قاطع گزارش‌های مربوط به موافقت رسمی عراق با یگان پروازی آمریکا برای ترور شهیدان سلیمانی، ابومهدی المهندس و همراهان آن‌ها را رد می‌کنیم.
در گفتگو با فرزند شهید فخری‌زاده عنوان شد:
شهید فخری‌زاده بزرگترین مخالف برجام بود/ نخستین ترور پدر به سال ۷۸ بازمی‌گردد
شهید فخری‌زاده مخالف برجام بودند و من هیچ وقت پدر را موافق برجام ندیدم و همیشه می‌گفتند این برجام هسته‌ای بعد می‌شود برجام موشکی، بعدش می‌شود برجام حقوق بشر و این ته ندارد، پایان ندارد، چرا که آمریکا هیچ وقت خوی گرگ بودن خود را کنار نمی‌گذارد.

 

آخرین تحولات در یمن

 

آخرین تحولات در یمن
خط و نشان جدید صنعاء برای ریاض در قلب یمن/ جبهه جدید مقابله با سعودی‌ها در «مارب» + نقشه میدانی و عکس

 پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی در پی درگذشت آیت‌الله یزدی؛

ایمان راسخ به مبانی انقلاب و استقامت در این راه و غیرت انقلابی، نشانه‌های بارزی از این شخصیت مکرم بود
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت عالم مجاهد و پارسا آیت‌الله حاج شیخ محمد یزدی را تسلیت گفتند.
بازخوانی مواضع آیت‌الله یزدی در محکومیت فتنه ۸۸؛
موسوی جوهره خود را معرفی کرد/ آیت‌الله یزدی در واکنش به نامه بی‌سلام هاشمی به رهبر انقلاب: نامه سرگشاده خبر از فتنه‌گری می داد/ چه کسی جز هاشمی بذر تردید در انتخابات را افشاند؟/ سکوت در فتنه، حمایت و طرفداری از جبهه مخالف انقلاب است
در ایام غبارآلود فتنه، درحالی که برخی خواص روزه سکوت گرفته و اقدامات فتنه گران را محکوم نکردند، آیت‌الله یزدی از جمله کسانی بود که به صراحت، از همان روزهای نخست فتنه ۸۸ را محکوم کرد.
بررسی عملکرد سی ماهه دولت در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا؛
لزوم شفافیت در وظایف و دستور جلسات شورای هماهنگی سران قوا/ روحانی چگونه دستور رهبر انقلاب درباره آب و برق رایگان را به نام خود تمام کرد؟
روند فعلی شورای هماهنگی باعث شده دولت طرح هایی که انتظار مخالفت نمایندگان مجلس با آن را می‌دهد در این مسیر قرار داده و با تصویب کلیاتی از آن به اجرای دلخواهانه آن دست زده و در نهایت نیز مسئولیت تبعات آن را برعهده نگیرد.
بازخوانی گفتگوی مرحوم زارعی درباره قدرت ایران در جنگ الکترونیک؛
اگر جنگال نبود تلفات جنگ تحمیلی چند برابر می‌شد/ دشمنان تصورش را هم نمی‌کردند که ما به چنین دستاوردی برسیم
اما مرحوم زارعی پیش از آنکه با عنوان نمایندگی مجلس به انقلاب اسلامی خدمت کند، سالها قبل تر در کسوت فرماندگی یگان جنگ الکترونیک سپاه پاسداران را بر عهده داشت.
یادداشت حسن رحیم‌پور ازغدی به‌مناسبت روز دانشجو؛
آزادی‌های به اصطلاح آکادمیک در دنیای لیبرال معنا ندارد/ جنبش دانشجویی در کشورهای مدعی دموکراسی سرکوب یا مهار شده است/ در دانشگاه‌های غربی تشکل سیاسی دانشجویی اصلا وجود ندارد
در نظام انضباطی هیچ دانشگاهی در بلوک سرمایه داری لیبرال، هیچ تشکل دانشگاهی سیاسی از موضع اپوزسیون سیستم، اجازه فعالیت و حتی موجودیت ندارد.
سخنگوی دستگاه قضا در نشست خبری مطرح کرد:
حکم اعدام روح‌الله زم در دیوان عالی تایید شد/ نامه‌ای درباره انصراف دولت از شکایات رئیس جمهور به قوه قضائیه نرسیده است/ شش شرکت به ارزش ۴۰ هزار میلیارد به دولت بازگردانده شد/ ۱۲ سال حبس برای مدیرعامل سابق بانک سرمایه
اسماعیلی گفت: از ناحیه دولت شکایت‌های متعددی علیه خبرنگاران، خبرگزاری‌ها، رسانه‌ها، نمایندگان مجلس، شخصیت‌های حقوقی و حقیقی در دادسرای عمومی و انقلاب تهران مطرح شده که حدود ۲۰۰ شکایت داشتند
بحران رهبری در جبهه اصلاحات؛

 

بحران رهبری در جبهه اصلاحات؛
دعوای «کارگزاران» و «اتحاد ملت» بالا گرفت/ فائزه هاشمی: در شورای عالی اصلاح‌طلبان سیستمی وجود ندارد، سلیقه خاتمی حاکم است

 

 

روحانی کسی بود که در دولت اصلاحات مذاکرات هسته‌ای را بر عهده داشت و در نهایت آن را به عنوان پرونده‌ای شکست خورده که منجر به صدور هفت قطعنامه علیه ایران شد، به دولت بعدی واگذار کرد.
واکاوی فیلمی که یک روز پس از ترور نمایش داده شد/ نیسان آبی تروریست‌ها در فیلم سفارشی وزرات اطلاعات
یکی از نهادهایی که در واقعه ترور شهید فخری‌زاده، بسیار بد عمل کرد، صدا و سیما بود. متاسفانه رسانه ملی کشور در این موضوع به معنای واقعی کلمه، گیج بود.
آیت الله رئیسی در دیدار نمایندگان تشکل‌های دانشجویی:
در شرایط فعلی، هر نوع ذوق زدگی برای رابطه با آمریکا خطا است/ قوی شدن ایران اسلامی دشمن را وادار به عقب‌نشینی می‌کند
رییس قوه قضاییه گفت: در چنین شرایطی هر نوع ذوق زدگی برای مذاکره با آمریکا و نشست با آن‌ها برای انجام گفتگو و بزک کردن چهره این رژیم به عنوان امریکای خوب و بد امری نادرست و خطا است.
دکتر علی‌اصغر زارعی دار فانی را وداع گفت/ ماجرای گریه مرحوم زارعی پس از تصویب بیست دقیقه‌ای برجام چه بود؟
دکتر علی‌اصغر زارعی نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی و مشاور رئیس جمهور در دولت نهم شب گذشته دار فانی را وداع گفت.
دکتر جلیلی در مراسم روز دانشجوی دانشگاه تهران:
دلخوش کردن به آمریکا یا تعامل گسترده و سازنده با کشورهای جهان؟!/ می‌گفتند خزانه کشور خالی است درحالی که ده‌ها میلیارد سرمایه در خزانه کشور بود/ پس‌ از آنکه سرانجام سراب را دیدند گفتند آمریکایی‌ها اخلاق را باختند!
به جای دوگانه‌های واهی به این دوگانه پاسخ دهند: دلخوش کردن به آمریکا درست است یا تعامل سازنده و گسترده با سایر دنیا؟! دنیا در آمریکا و چند کشور اروپایی خلاصه نمی‌شود.
طراحی دولت برای بتن‌ریزی در مجلس/ از عدم حضور روحانی در پارلمان و تمسخر مصوبات تا تلاش برای تعطیلی قوه مقننه
شواهد نشان می‌دهد رئیس دولت که حتی خطوط قرمز و توصیه های رهبرانقلاب را در امور مختلف زیر پا گذاشته است این بار درصدد تقابل جویی با مجلس شورای اسلامی است و از هیچ کاری برای جلوگیری از فعالیت مجلس و نادیده گرفتن آن دریغ نخواهد کرد.
پس از خوزستان؛
استان بوشهر هم دچار سیل و آبگرفتگی معابر شد+فیلم و تصاویر
در پی بارش شدید باران، خیابان‌های شهرستان های بوشهر زیر آب رفته و مردم این مناطق متحمل خسارات شدند.
پس‌لرزه بزرگ حمله موشکی انصارالله به آرامکو
بحران سوخت در غنی‌ترین کشور نفتی جهان/ هزاران خودرو در صف پمپ‌ بنزین‌ها
چشم در مقابل چشم، بحران در مقابل بحران و تباهی در انتظار شروع‌کننده آن است. لذا اگر اکنون این بحران‌گریبانگیر مناطقی مانند جیزان شده، احتمالا در انتظار مناطق دیگری که برای سعودی‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار است نیز خواهد بود.
«خبر آنلاین» وکالت تروریست‌ها را برعهده گرفت/ آیا خدمت به قاتلین فخری‌زاده و پالس چشم‌پوشی از خون شهید پیگیری خواهد شد؟
اینکه چگونه یک رسانه می‌تواند در برابر ترور یکی از اصلی‌ترین دانشمندان کشور در حوزه هسته‌ای نسخه «خویشتن‌داری» بپیچد چیز عجیبی است و عجیب‌تر آن که بخواهد از خون شهید برای تسویه حساب با مخالفانش استفاده کند.
در حاشیه برگزاری جلسات دادگاه میراشرف پوری‌حسینی؛
نگاهی به سابقه پوری‌حسینی؛ از همرزمی با شهید باکری تا بازداشت توسط اطلاعات سپاه/ چرا رییس سابق سازمان خصوصی‌سازی محاکمه می‌شود؟
این روزها دادگاه رسیدگی به اتهامات میراشرف پوری‌حسینی در حال برگزاری می‌باشد اما اتهامات او چیست و چرا فردی که روزگاری دوشادوش شهید باکری در مقابل دشمن متجاوز می‌جنگید بعد از سی سال پشت میز محاکمه باید جوابگوی کوتاهی‌ها و سواستفاده از جایگاهش باشد؟
شورایعالی امنیت ملی به فرافکنی دولتی‌ها پاسخ داد
چرا دولتمردان علیه مصوبه مورد تایید خودشان پرخاشگری کردند؟/ روحانی: اقدام مجلس مضر است/ ظریف: موافق نیستم/ واعظی: بدون اجازه از رئیس‌جمهور این کار را کرده‌اند/ شورایعالی امنیت ملی: جنجال نکنید؛ کلیات این طرح مصوبه خودتان بوده است!
دبیرخانه شورایعالی امنیت ملی به حاشیه‌سازی‌ها در خصوص مصوبه اخیر مجلس واکنش نشان داد و خطاب به دولت روحانی گفت: منافع ملی را قربانی اغراض و منافع گروهی و جناحی نکنید.
تکاپوی اصلاح‌طلبان برای تخریب؛
از «اوبامای باهوش» تا «بایدن مودب»/ وقتی رسانه‌های اصلاح‌طلب بدون خواندن سخنان سعید جلیلی، پاسخ او را می‌دهند!/ آیا رضا نصری واقعاً یک حقوق‌دان بین‌‌الملل است؟!
باید گفت که قمار رسانه‌های اصلاح‌طلب بر این دست افراد که اظهارات غیرکارشناسی را به نام کارشناس و... به آنها میفروشند، سرانجام نامطلوبی برایشان خواهد داشت.
جلال زاده عضو کمیسیون امنیت ملی:
ظریف به خاطر سخنانش در مورد مذاکره تذکر گرفته است/ خیلی روشن بگویم ظریف از هم قطاران خودش گلایه کرده که چرا من را کنار می‌زنید، من که می‌خواهم مذاکره کنم!
این نماینده مجلس انتقادات ظریف در خصوص پیغام دادن برخی به دولت آمریکا را اینگونه توضیح داد که خطاب ظریف به هم‌قطاران خودش بوده است.
روایت عجیب از کلاه گشاد اشتون بر سر قهرمان دیپلماسی
کاترین اشتون: به ظریف اطمینان دادم دولت بعدی آمریکا از توافق خارج نمی‌شود!/ قدرت هسته‌ای ایران تخته سنگی بود که در آستانه درب ورودی قرار داشت، آن را کنار گذاشتیم/ از ابتدا برجام توافق اول بود نه آخر!
اشتون میگوید: «ایرانی ها هنگام مذاکره نگرانی های خود را درباره اینکه آیا دولت جدید آمریکا توافق را رعایت می کند یا خیر، مطرح کرده بودند. پاسخ این بود که هیچ دلیلی وجود ندارد که فکر کنند یک توافقی که «موثر» است و کار می کند، کنار گذاشته خواهد شد!»
اختصاصی رجانیوز؛
هیچ عملیاتی علیه عوامل موساد انجام نشده است/ «فهمی هیناوی» یک عرب‌تبار صهیونیست است که ارتباطی با سرویس جاسوسی رژیم اشغالگر ندارد
در روزهای اخیر هیچ عملیات مستقیم و یا غیر مستقیمی علیه عوامل موساد در سرزمینهای اشغالی انجام نشده و فهمی هیناوی یک عرب تبار و شهرک نشین رژیم صهیونیستی است که هیچ ارتباطی با موساد نداشته و اخبار منتشره درباره او در منابع مجازی فاقد صحت است.
هشدار مهم غضنفری وزیر اسبق صمت:
دولت روحانی بودجه خطرناکی بسته تا دولت بعد را ساقط کند/ بانک مرکزی آب به آسیاب تحریم ریخت/ کسی رئیس بانک مرکزی شده که ادعا می‌شد در سفارت زبده است!
غضنفری، وزیر سابق صنعت تاکید کرد: بانک مرکزی دولت فعلی با ارز صادراتی آشنا نیست و لذا کمبود مرغ و روغن به بانک‌مرکزی باز می‌گردد و با بازنگشتن ارز صادراتی به کشور تحریم‌ها پیروز می‌شوند.
دکتر جلیلی در مراسم بزرگداشت شهید فخری‌زاده:
بند ۵ برجام دلیل انفجار در سایت نظنز شد/ اینکه دشمن احساس کند می‌تواند حقوق شما را زیر پا بگذارد تنش‌زاست یا زمانی که دشمن بفهمد تعرض به شما هزینه دارد؟/ خاکریز هسته‌ای بشکند، دشمن در سایر خاکریزها طمع می‌کند
جلیلی گفت تحریم‌های ثانویه در زمان اوبامای مؤدب و باهوش وضع شد. تحریم ثانویه یعنی اینکه نه‌تنها من با کشوری که با او مخالف هستم رابطه برقرار نمی‌کنم، بلکه کشور ثالثی هم که بخواهد با آن کشور رابطه داشته باشد را تحریم می‌کنم.
محمدجواد ظریف:
تا زمانیکه غرب به اقدامات شرورانه پایان ندهد باید خفه شود/ اقدامات آمریکا علیه ایران جنایت است/ اروپا به تعهدات برجامی خود پایبند نبوده/ حتی یک بانک اروپایی حاضر به انتقال پول‌های ما نیست
وزیرخارجه گفت: طرحی در مجلس شورای اسلامی وجود دارد و ما به وضوح اعلام کردیم که این طرح را دوست نداریم اما همچون دیگر دموکراسی‌ها، وقتی تمامی روندهای قانونی خود را طی کند، به قانون تبدیل می‌شود. دولت وظیفه دارد آن را اجرا کند و ما آن را اجرا می‌کنیم.
آیت الله رئیسی :
وضعیت زمین خواری در البرز از همه نقاط کشور حادتر است/ وزارت کشاورزی اجازه ندهد افراد سودجو کاربری اراضی کشاورزی را تغییر دهند/ ابطال واگذاری شرکت «فولاد میبد» با پیگیری قضایی
ردیس دستگاه قضا اشتغالزایی برای زندانیان را گامی مهم برای بازاجتماعی شدن زندانیان و تأمین معیشت خانوده‎های آنها دانست و بر لزوم تداوم این برنامه برای رسیدن به استاندارد 50 درصدی تعیین شده در مرحله اول اجرای طرح اشتغالزایی برای زندانیان تأکید کرد.
اظهارات بانمک حسن روحانی:
این دولت همه مسائل را حل می‌کند/ ما تجربه بیست و چند ساله در دیپلماسی داریم که موفق بوده‌ایم!
رئیس جمهور گفت: دولت اگر موفقیتی به دست آورد کاملاً تقدیم شما می‌کند و اصلاً غصه این را نخورید که این دولت مسائل را تمام می کند. نه؛ شما حل کنید و ما دست همه آنهایی را که به ملت ما کمک کنند می‌بوسیم.
گزارش تحلیلی از لایحه بودجه ۱۴۰۰؛
وابستگی بودجه به نفت برخلاف ادعای دولت بیشتر شد/ کسری بودجه تعمیق می‌­شود/ برداشت­‌‌های ناتمام از صندوق توسعه ملی
در شرایطی که دولت ادعا می­‌کرد اصلاحات ساختاری بودجه را در بودجه ۱۴۰۰ لحاظ کرده است، انتشار لایحه بودجه سال آینده نشان می‌دهد باز هم پنج ایراد اساسی در لایحه دولت وجود دارد.
حسینعلی امیری: رئیس جمهور از هیچ نماینده‌ای شکایت نکرده است!
معاون پارلمانی حسن روحانی چه چیزی را انکار می‌کند؟
اکنون که کمتر از هشت ماه به پایان عمر دولت تدبیر باقی مانده، با نگاهی به کارنامه دولت در طول چند سال گذشته، می‌توان فهمید که «صداقت» و پذیرش اشتباه از سوی دولتی‌ها، حلقه مفقوده این دولت بوده است.
<< شروع < صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعد > پايان >>No Image
No Image No Image No Image

تصو یر منتخب موضوعی

 
 
 
 

 

tavafogh-ba-olagh.jpg - 88.17 Kb

عاقبت توافق با الاغ!

 

 

معرفی جهات مختلف شخصیتی

www.leader.ir


 


 
 
خلاصه قسمت سوم

مسئولان چشم بسته و خوش‌رقصی دیکته‌نویسان وابسته

 

تقدیر جرس و بی‌بی‌سی از همایش اصلاح‌طلبان
تقدیر جرس و بی‌بی‌سی از همایش اصلاح‌طلبان

تقدیر جرس و بی بی سی از همایش اصلاح طلبان

 

فریاد آیت الله العظمی محمد حسین کاشف الغطاء (ره) در معرفی چهره پلید امریکا

 

آیت‌الله جنتی:

   خاتمی باقی بر فتنه و باغی بر نظام اسلامی

 

 

*******

زمان های خوش و ناخوش برای عقد و عروسی و قمر در عقرب بر اساس تقویم نجومی در سال1393

*******

 « جفري فلتمن » به عنوان هماهنگ كننده منطقه اي براندازي دولت مقاومت «اسد»

 

 فیلم فارغ التحصیلی حسن فریدون در انگلیس 

عکس: روزی که حسن روحانی «دکتر» شد

 

حمید رسایی نماینده مجلس که در ایام تعطیلات مجلس برای تبلیغ دین اسلام به فنلاند سفر کرده است و با انتشار عکسی نسبت به انتقادات از این سفر واکنش نشان داد.دروغ کلید همه بدیها

 

تلاش دولت برای سیطره بر صدا وسیما/از ماجرای مجری‌های سفارشی تا کلید عمو پورنگ

 

 

 سی‌ان‌ان: دستاورد توافق هسته‌ای برای غرب از حمله نظامی بیشتر بود!

می‌دانید توافق ژنو یعنی چه؟ آنچه نوشتند آنچه مرقوم داشتند

 

***  !! کدخدای ده آقای حسن روحانی***

***  کدخدای ده آقای حسن روحانی***

 رابطه حسن روحانی با کدخدا چیست؟ +فیلم


اخراج خاتمی از دانشگاه شهید بهشتی

 

 

 

پیرامون وندیداد - قانون ضدّ دیو..!

(مطالبی برای پژوهندگان و دانشجویان و علاقه مندان به سرگذشت نیاکان ایرانی)

 قسمت اول - قسمت دوم - قسمت سوم - قسمت چهارم - قسمت پنجم - قسمت ششم - قسمت هفتم - قسمت هشتم - قسمت نهم - قسمت دهم - قسمت یازدهم - قسمت دوازدهم - قسمت سیزدهم -

با تسلط هزار ساله قانون ضد ديوِ بر نياكان ايراني ما چه گذشت؟!!...

مقدمه

زن در ایران باستان

گذری بر فضای حاکم در ایران باستان۱

گذری بر فضای حاکم در ایران باستان۲

گذری بر فضای حاکم در ایران باستان۳ ...ادامه دارد

حضور پر رنگ سفيد در همايش تجليل از عارف

    


خوئيني ها در يزد در كنار خاتمي فتنه و.. تير ۹۰ 
 


 

گودرزي و فرقاني‌ها پاي تفسير خوئيني‌ها

 


شیرزنان بحرینی در مقابله با استبداد آل خلیفه

 


 عمامه گذاري محمد صدوقي 

عکس های مرتبط ۱

 

وهن مسجد مقدس جمکران توسط سید محمد رضوی‌یزدی: 

 

 


بحرين در آتش و خون

 

 وحشي‌گري نظاميان ص

دیگر رسانه ها (کشکول سیاسی)
پیوندها

تبلیغات
 
وصیت نامه امام خمینی (ره)
 
 
 
 تحرالوسیله امام خمینی (قدس سره)
 
 
 
 

 
 
 
 
  
 
 
 
 
logo_03[1].gif - 8.33 Kb
 
 


 
 

 

 

 


 

 

 

 

 

  untitled-3.gif - 63 bytes
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
No Image
Powered by ir24, مرکز خدمات اینترنتی ایران 24
No Image