دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰
حاشیه

 

 

 

 

 

 

 

پیام تسلیت در پی درگذشت آیت‌الله مصباح یزدی
دروغ‌های عبدالکریم سروش
 

دروغی که کروبی به آیت الله مصباح نسبت داد
 

دیدار شهید حاج قاسم سلیمانی با مرحوم علامه مصباح یزدی
No Image
صفحه اصلي
No Image
No Image
اطمینان خاطر آمریکا به رژیم صهیوینستی

 

اطمینان خاطر آمریکا به رژیم صهیوینستی
جدیدترین نشانه‌های توبه آمریکا/ بایدن در دیدار یک ساعته با رئیس موساد: راه طولانی تا بازگشت به برجام داریم!/ اجماع‌سازی علیه ایران مهمترین هدف طولانی کردن مذاکرات توسط آمریکایی‌ها

 

بررسی مطالب انتخاباتی مطبوعات امروز/ شماره بیست و یکم:
عارف: من هر سال خواستار رفع حصر شده‌ام/ ما از انتخاب روحانی درس گرفته‌ایم/ عباس آخوندی وارد لیست انتخاباتی اصلاحات شد/ باهنر: لاریجانی می‌تواند در شورای وحدت بررسی شود
عارف در گفتگویی عنوان کرده: اصلاح‌طلبان مسئولیت کارشان را می‌پذیرند. ما از مردم عذرخواهی کرده‌ایم البته نیت ما خیر و اصلاح بود.
ظریف حاضر به عذرخواهی نشد!
ظریف حتی تکرار صحبت‌های آمریکایی‌ها توسط خودش را «نقطه نظرات شخصی» معرفی و تلویحا اعتراف کرده که نظرات وی همان صحبت‌هایی است که آمریکایی‌ها اعلام می‌کنند.
واکنش قاطع رهبر انقلاب به اظهارات ظریف:
حرف‌هایی زده شد که «مایه تاسف» و «تکرار حرف‌های خصمانه آمریکا» بود/ نیروی قدس بزرگترین مانع «دیپلماسی انفعالی» در منطقه است/ این سخنان از زبان مسئول جمهوری اسلامی «خطای بزرگ» است/ باید مراقب «مواضع دشمن شاد کن» باشیم
غربی‌ها تمایل به بازگرداندن سیطره دوران طاغوت خود بر ایران را دارند. بر همین اساس آنها از هرگونه تحرک دیپلماسی و گسترش روابط ایران با چین و روسیه و همچنین با همسایگان مخالفند.
انگلیس آزاد شدن پول‌های بلوکه شده را تکذیب کرد، آمریکا آزادی زندانیان ایرانی را!/ پشت پرده خبرسازی‌ برای موفق جلوه دادن مذاکرات
مذاکرات وین بدون هیچ نتیجه‌ای فرسایشی شده و به نظر می‌رسد این دست اخبار صرفا برای همراه کردن و امیدوار نگاه داشتن افکار عمومی با طولانی شدن روند مذاکرات در حال تزریق شدن به جامعه است.
بررسی مطالب انتخاباتی مطبوعات امروز/ شماره بیستم:
روزنامه‌ها در تسخیر مواضع عجیب معاون اول/ جهانگیری: ما لکنت زبان داریم و شرم می‌کنیم دستاوردهای‌مان را بگوییم/ دخالت دیگران باعث سقوط بورس شد/ در بیان اشکالات دولت قبل کوتاهی کردیم
با افول اعتبار سیاسی دولت دوازدهم، اصلاح‌طلبان نیز گام به گام از دولت فاصله گرفتند تا هزینه حمایت از روحانی بیش از این به کاهش محبوبیت‌شان منتهی نشود.
سیستم‌های دفاعی که زمین‌گیر شدند؛
تمسخر سامانه‌های پاتریوت و گنبد آهنین توسط موشک‌های ارزان قیمت مقاومت/ رهگیری هر موشک یمنی برای سعودی‌ها چقدر آب می‌خورد؟
یک رهگیری موفق موشک‌های چند هزار دلاری یمنی توسط عربستان سعودی که با حداقل دو موشک سامانه پاتریوت صورت می‌پذیرد چند میلیون دلار برای آن هزینه به همراه دارد.
رانت و فساد گریبان صلاحیت شورای شهری‌ها را گرفت/ دلیل نارضایتی اصلاح‌طلبان از رد صلاحیت‌ها چیست؟
چهار سال است که اخبار فساد و بازداشت اعضای شورای شهر و مدیران شهری منتخب شورای شهری‌ها از همه جا به گوش می‌رسد. انحلال چندین شورای شهر از سوی وزارت کشور، نتیجه عملکرد مبتنی بر فساد و رانت این دوره از مدیریت شهری است.
مذاکرات فرسایشی برای بازی سیاسی

 

مذاکرات فرسایشی برای بازی سیاسی
تعلیق ۴ ماهه برخی تحریم‌ها؛ پروژه دولت آمریکا برای تاثیرگذاری بر انتخابات۱۴۰۰/ آمریکا حاضر به اجرای کامل تعهداتش نیست
وعده سرخرمن آمریکا؛
صد روز از وعده‌ی صلح بایدن در خصوص یمن گذشت/ محمدعلی الحوثی: خوش‌بینی که برخی‌ها نشان می‌دادند بیجا بود
عضو شورای عالی سیاسی یمن با اشاره به گذشت صد روز از وعده‌های صلح رئیس‌جمهور آمریکا تصریح کرد که پیش‌تر اعلام کرده بود که اظهارات بایدن احساسی و فاقد برنامه عملی است.
بررسی مطالب انتخاباتی مطبوعات امروز/ شماره نوزدهم:
کارگزاران زیر ضربه‌های فائزه هاشمی/ ظریف و سیدحسن خمینی نمی‌توانند رئیس جمهور موفقی باشند/ آخرین وضعیت لاریجانی در جبهه حامیان روحانی؛ از حذف تا حمایت
فائزه هاشمی: متاسفانه عمده اصلاح‌طلبان به جای پذیرش اشتباهات‌شان در دور شدن از مردم و رفتن به سوی حاکمیت برای بقا، دچار فرافکنی هستند و مرتبا توپ را در زمین شورای نگهبان و اصولگرایان می‌اندازند.
قوه مجریه؛ از حکمرانی تا پیمانکاری
چرا جمهور «رئیس» می‌خواهد نه «شهردار»؟
دارد می‌شود ۱۶ سال که عادت کرده‌ایم نزدیک هر انتخاباتی شاهد دعوت‌های عجب و غریب باشیم. یک بار با لباس پلیسی و خلبانی، بار دیگر با پیراهن کت و شلوار تکنوکراسی، یک بار با پیراهن دو جیب و چفیه [و البته با زور ریسمان بر گردن] و حالا با اسم حاج احمد...
یک هفته بعد از اصابت «موشک سرگردان» رخ داد؛
حادثه‌های پی‌در‌پی در سرزمین‌های اشغالی/ آتش‌سوزی در پالایشگاه نفت حیفا+فیلم
شبکه خبری المیادین از وقوع آتش‌سوزی در پالایشگاه نفت بندر حیفا خبر داد. پس از مدت کوتاهی وزارت حفاظت محیط زیست رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای وقوع آتش‌سوزی در یکی از تأسیسات پالایشگاه «بازان» در حیفا را تأیید کرد.
دریادار تنگسیری:
خلیج فارس موتور توسعه و رشد کشورهای جهان است/ نیروهای سپاه و ارتش هرگونه حرکت دشمن را در خلیج فارس رصد می‌کنند
فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: نیروهای سپاه و ارتش مقتدرانه هرگونه حرکت دشمن و ناوهای ورودی به آب‌های خلیج فارس را رصد و کنترل می‌کنند.
سخنرانی منتشر نشده حاج‌قاسم در سال ۷۷

 

سخنرانی منتشر نشده حاج‌قاسم در سال ۷۷؛
مگر سپاه فقط برای خون دادن است؟/ بی‌غیرت‌ها به ما مارک نظامی می‌زنند/ مگر ما نمی‌دانیم در پس این حرکت‌های مزورانه چه فتنه بزرگی وجود دارد؟
یک هفته بعد از اصابت «موشک سرگردان» رخ داد؛
حادثه‌های پی‌در‌پی در سرزمین‌های اشغالی/ آتش‌سوزی در پالایشگاه نفت حیفا+فیلم
شبکه خبری المیادین از وقوع آتش‌سوزی در پالایشگاه نفت بندر حیفا خبر داد. پس از مدت کوتاهی وزارت حفاظت محیط زیست رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای وقوع آتش‌سوزی در یکی از تأسیسات پالایشگاه «بازان» در حیفا را تأیید کرد.
دریادار تنگسیری:
خلیج فارس موتور توسعه و رشد کشورهای جهان است/ نیروهای سپاه و ارتش هرگونه حرکت دشمن را در خلیج فارس رصد می‌کنند
فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: نیروهای سپاه و ارتش مقتدرانه هرگونه حرکت دشمن و ناوهای ورودی به آب‌های خلیج فارس را رصد و کنترل می‌کنند.
دکتر سعید جلیلی:
سیاست خارجی فقط مذاکره نیست/ این هنر نیست که هر چه در میدان تولید شد شما در مذاکره خرج کنید/ می‌گویند چرا بعد از برجام هواپیما از ایران به دمشق رفته، مگر قرار بوده بخاطر گفتگوی شما همه کارهای کشور بخوابد؟
جلیلی با اشاره به برخی اظهارات در خلال برجام مبنی بر اینکه درج شعار مرگ بر اسرائیل بر روی موشک‌های نظامی یا پرواز دولتی ایران ایر به سوریه، مانع مذاکرات بود، گفت: قرار نیست وقتی یک گفتگو صورت گرفت، مابقی ملاحظات و راهبردهای کشور تعطیل شوند.
آیت‌الله رئیسی در نشست بررسی روند مبارزه با مفاسد اقتصادی:
پرچم مبارزه با فساد دست رهبر انقلاب است/ با فساد فساد گفتن مشکل حل نمی‌شود؛ مفسدین باید به کیفر عمل‌شان برسند/ صیانت و سلامت مسئولین قضایی رمز موفقیت مبارزه با فساد است
رئیس قوه قضاییه گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که با دستمال آلوده نمی‌توان آلودگی را پاک کرد و این مسئله باید سرلوحه کار ما قرار گیرد و همه مراقب باشند که این سلامت تداوم یابد.
بررسی مطالب انتخاباتی مطبوعات امروز/ شماره هجدهم:
روزنامه اصلاح‌طلب: بعید نیست یاران ظریف فایل را منتشر کرده باشند/ اتهام ۶۵ میلیاردی میرسلیم به قالیباف/ نواصولگرایان در گرداب عیسی شریفی/ تلاش حامیان دولت برای تطهیر یک مجرم امنیتی
شرق در توصیف تاجزاده نوشته: گفتمان تاج‌زاده، مبنایی برای احیای دموکراسی نه‌تنها در ایران که در منطقه است، بنابراین فرصت شگرف پیش از انتخابات را دریابیم.
پاسخی به جناب آقای ظریف:
دیپلماسی برجام یا میدان اقتدار شیعی/ تحلیل «حدیثی» حضور نظامی «ایران و مقاومت شیعی» در جنگ سوریه و فتنه شام قبل ظهور
بعد از صحبت‌های جناب آقای ظریف وزیرخارجه دولت حسن روحانی و نیز سابق بر این، انتقاد برخی «حامیان» آقای احمدی‌نژاد از چرایی حضور نظامی ایران در فتنه شام و جنگ سوریه، ضرورت و اهمیت بررسی ابعاد این موضوع، دو چندان است.
کتابی که هر ایرانی باید بخواند؛
«امواج اراده‌ها» گوشه‌ای از اراده و توان ایرانی به سمت خودکفایی/ تاریخ‌نگاری پیشرفت‌های چهار دهه اخیر
کتاب «امواج اراده‌ها» اخیرا به همت انتشارات «راه یار» منتشر شد. این کتاب روایت پیشرفت‌هایی‌ست که به دست فرزندان برومند این سرزمین در عرصه‌های مختلف به دست آمده است؛ پیشرفت‌هایی شگرف و تحسین‌برانگیز.
کارگزاران «ظریف» و «محسن هاشمی» را برای ادامه راه روحانی می‌خواهند/ چرا جهانگیری حاضر نیست «دولت سوم روحانی» را تشکیل دهد؟
در حالی که کمتر از دو ماه به انتخابات ریاست جمهوری و اتمام عمر دولت روحانی باقی مانده و مردم ایران رفتن روحانی از پاستور را لحظه شماری می‌کنند، گویا اصلاح‌طلبان قصد ندارند دست از سر مردم بردارند.
بررسی مطالب انتخاباتی مطبوعات امروز/ شماره هفدهم:
علی مطهری: اگر من رجل سیاسی نباشم چه کسی هست؟/ پاستور، ماجرایی تمام نشدنی برای نزدیکان قالیباف/ راه حل رستم قاسمی برای اقتصاد کشور/ چه کسانی دنبال کاندیداتوری علی لاریجانی هستند؟
محمدباقر قاليباف اگرچه رياست يك قوه را به ‌عهده دارد اما هنوز پرونده قوه مجريه در نگاه طرفدارانش بسته نشده و همه تلاش خود را مي‌كنند كه زمينه را براي حضور او مهيا كنند.
آرایش غلیظ «عروس انتخاباتی» غرب‌گرایان

 

شهاب اسفندیاری نوشت:
‏آرایش غلیظ «عروس انتخاباتی» غرب‌گرایان/ «غسل تعمید» وزیری که در نیویورک سربازی کرده و از تاریخ مدافعان حرم چیزی نمی‌داند/ آیا حاضرند اسناد اصرار ظریف برای گفتگو با «قاتل سلیمانی» را افشا کنند؟

 

رابطه میدان و دیپلماسی در تاریخ انقلاب؛
کدام جریان همواره «میدان» را قربانی «دیپلماسی» بی‌حاصل خود کرده است؟
اتفاقات رخ داده در تاریخ انقلاب اسلامی، نشان از آن دارد که اتفاقاً برعکس ادعای ظریف، میدان، پشتوانه‌ای برای هیئت‌های مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران بوده است تا در مذاکرات دست برتر را داشته باشند.
سخنگوی دستگاه قضا بیان کرد:
بررسی‌های قضایی نشانگر غیرعمدی بودن حادثه هواپیمای اوکراینی است/ جمع آوری ۱۵ هزار میلیارد توان کمک‌های مردمی برای آزادی زندانیان مالی/ بابک زنجانی از کشور خارج نشده است
اسماعیلی به شایعات اعلام شده در مورد خروج بابک زنجانی از کشور که از سوی برخی از مسئولان اشاره کرد و گفت: ادعای خروج بابک زنجانی از کشور مطلقاً صحت ندارد، اموال و دارایی‌های او در داخل کشور به وزارت نفت تحویل داده شده است.
بررسی مطالب انتخاباتی مطبوعات امروز/ شماره شانزدهم:
روایت مطبوعات از تاثیر گفته‌های ظریف بر انتخابات ۱۴۰۰/ روزنامه اصلاح‌طلب: پخش نوار ظریف ممکن است کار دلواپسان باشد!/ ماجرای شکایت اهل سنت از روحانی
در شرایطی که فضای ایجابی هیچ‌گونه احتمالی برای پیروزی غربگرایان نمی‌گذارد، طبیعتا ایده مطلوب آنها حرکت به سمت یک فضای دوقطبی و مانور روی آرای سلبی و رقیب‌هراسی در هفته‌های منتهی به انتخابات است.
رسوایی‌های پی‌درپی ظریف/ جان کری ادعای تعداد حملات اسرائیل به ایران را تکذیب کرد/ منبع ظریف: اسرائیل!
به‌رغم آنکه ظریف گفته وزیر خارجه اوباما، او را در جریان حملات مخفیانه رژیم صهیونیستی به منافع ایران در سوریه قرار داده است، «جان کری»، این اظهارات را رد کرده و در توئیتر نوشته است: این روایت و این اتهامات بی چون و چرا نادرست است.
آیا نشست وین به نتایج دلخواه مردم ایران منتج می‌شود؟
کاسبان مذاکره و توافقات نیم‌بند و خسارت‌ساز را بهتر بشناسید/ از مذاکرات سال‌های ۱۳۸۲ تا مذاکرات ۱۴۰۰
روحانی نوشته است: در مجموع پیشنهاد مذکور به طور مضحکی کوتاه و نارسا می باشد. فقدان هر گونه تلاش برای ایجاد ظاهری متوازن، این پیشنهاد را به دستور استعماری کاپیتولاسیون شبیه میسازد. پیشنهاد یاد شده توهینی به تمام ملت ایران است.
با وجود پیشنهاد قالیباف به ظریف برای وزارت خارجه در سال ۹۲؛
مواضع قابل تقدیر قالیباف و حامیان او درباره مصاحبه ظریف/ آیا بعد از «ظریف» با «گفتمان ظریف» هم مرزبندی خواهد شد؟
آن چه در این میان اهمیت مضاعفی دارد، لزوم مرزبندی روشن قالیباف و اطرافیان او نه با شخص ظریف، که با گفتمانی است که او نمایندگی می‌کند.
دکتر سعید جلیلی در گفتگوی زنده با مردم ایران مطرح کرد:
با نمایش نمی‌شود کشور را اداره کرد/ بار مقابله با تحریم‌ها باید بر دوش مسئولین باشد، نه مردم/ اگر راه‌حلی اشتباه باشد، تکرار آن توجیهی ندارد
دکتر سعید جلیلی در گفتگوی زنده‌ای با مخاطبان صفحه اینستاگرام خود گفت: صداقت با مردم این است که اگر کسی مصلحت واقعی کشور را تشخیص می‌دهد این مصلحت را بدون هیچگونه محافظه کاری بیان کند.
بررسی مطالب انتخاباتی مطبوعات امروز/ شماره پانزدهم:
روزنامه اصلاح‌طلب: نهایت آن چیزی که اصلاح‌طلبان می‌خواهند کاندیداتوری ظریف است/ واکنش روزنامه‌های زنجیره‌ای اصلاحات به کاندیداتوری آیت الله رئیسی/ پزشکیان: روحانی و ظریف درباره کاری که برای برجام کردند قابل قدر دانی هستند
پزشکیان در گفتگو با روزنامه خراسان عنوان کرده: الان چندصد میلیون دلار می خواهیم برای خرید واکسن بدهیم اما سی میلیون دلار را حاضر نبودیم به مرکز تحقیقاتی خودمان بدهیم و این به نظرم استراتژی غلطی است که در پیش می گیریم.
غلبه «میدان» بر دیپلماسی یا حفظ اسرار از «نفوذی‌ها»/ کدام یک علت بی‌اطلاعی ظریف از اقدامات حیاتی محور مقاومت بود؟
ارتباطات مشکوک ظریف با مراکز غربی از جمله «گروه بین‌المللی بحران» و «نایاک» از دیرباز محل نقد جدی بخش مهمی از نهادهای نظارتی نظام بوده است. مراکزی که با اعضای نشان‌دار صهیونیست از قبیل جورج سوروس و شیمون پرز ارتباطات روشن و اعلام شده‌ای دارد.
فرمانده سپاه پاسداران:
اقدامات شرورانه ای که صهیونیست‌ها در منطقه مرتکب می‌شوند، بی پاسخ نمی‌ماند/ قطعاً اتفاقاتی که در سرزمین‌های اشغالی می‌افتد، تکرار و فراگیرتر خواهد شد
سردار سلامی گفت: در روزهای گذشته مشاهده کردید که چگونه اقدامات شرورانه آنها بدون واکنش نماند و چگونه برخی تحولات در داخل اراضی اشغالی رخ داد و قطعاً این حوادث و تحولات تکرار خواهد شد و در آینده فراگیرتر خواهد شد.
آیت‌الله رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه:
لغو تمامی تحریم‌ها و راستی‌آزمایی آن، مطالبه ملی است/ این موضوع نباید دستاویز دعواهای سیاسی شود
رئیس قوه قضاییه با بیان این که امروز لغو همه تحریم ‎ها و راستی آزمایی آن یک مطالبه ملی است و این مطالبه نباید دستاویز دعوا‌های سیاسی و وقت‎ کشی شود، به کسانی که مسئول پیگیری و تحقق این مطالبه هستند متذکر شد که به طرف مقابل اجازه وقت‎ کشی ندهند.
رحیم‌پور ازغدی در گفت‌وگو با علی علیزاده:
دچار فقر نظری در سطح مدیریت کلان صداوسیما هستیم/ رسانه ملی باید ویترین عقلانیت باشد نه بلاهت/ امروز دیگر چاره‌ای جز گفتن نداریم!
امروز دیگر راه گریزی از گفتن نداریم! دورانی که می‌توانستیم نگوییم سپری شده است. یا می‌گویی یا می‌گویند! اگر‌ نگویید، می‌گویند! شما رسانه‌های رقیب دارید که از یکی از اصلی‌ترین دلایل توفیق آن‌ها این است که شما یک موضوعی را مسکوت می‌گذارید.
روایت کذب پشت میزنشینان از دستاوردهای مردان جهاد و مقاومت/ چرا ادعای ظریف درباره حاج قاسم خلاف واقع است؟
اقناع پوتین تنها دستاورد حاج قاسم نیست. سردار سلیمانی حتی در دوران حیات خود توانسته بود مرحوم اکبرهاشمی رفسنجانی را (که پدر معنوی ظریف و دولت روحانی است) مجاب کند که حمایت ایران از دولت سوریه منافع منطقه و ایران را تامین می‌کند.
دعوت ۲۲۰ نماینده مجلس از آیت الله رئیسی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری
تجربه اخیر حضور و مدیریت موفق شما در قوه قضائیه به عنوان یکی از ارکان عالی نظام اسلامی نشان داد که با تکیه بر ظرفیت نیروهای جوان و انقلابی، در تعامل سازنده با اجزا و بخش‌های مختلف حاکمیت، اراده جدی برای اصلاح امور را دارید.
بررسی مطالب انتخاباتی مطبوعات امروز/ شماره چهاردهم:
روایت روزنامه اصلاح‌طلب از سکوت استراتژیک آذری جهرمی/ اهداف انتخاباتی مذاکرات وین، از زبان صادق خرازی/ ضرغامی: آمده‌ام زیر میز بزنم
صادق خرازی درپاسخ به اینکه «برخی‌ها معتقدند که دولت به دنبال بهره‌برداری انتخاباتی از مذاکرات وین است»‌ تأکید کرده: این کار به حراج گذاشتن امنیت ملی است.
تقویت گمانه‌ها در خصوص تعمدی بودن صف‌های مرغ در کشور؛
معیشت مردم در گروگان مذاکرات وین/ اتحادیه‌های مرغداران: مشکل کمبود مرغ، به‌خاطر بی تدبیری بود نه تحریم
با توجه به اظهارات رؤسای اتحادیه مرغداران این استانها، می‌توان گفت که مدیریت ضعیف دولت در ساماندهی بازار مرغ و دیگر کالاهای ضروری سفره مردم، عامل اصلی به زحمت افتادن مردم بوده است.
علی خضریان:
بازگشت گام‌به‌گام به برجام یعنی سلب امکان راستی‌آزمایی
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: حضور مستقیم یا غیرمستقیم آمریکا به هر شکل در جلسه‌ای که منتسب به برجام باشد، عقب‌گردی از سوی ایران تلقی خواهد شد.
به بهانه انتشار جدیدترین کتاب وحید جلیلی؛
«عبور از سینمای سانسور»؛ تاملی بر فیلم‌سازی غیرطبیعی در ایران
«عبور از سینمای سانسور» حقایق سینمای ایران را به ما نشان ‌می‌دهد؛ حقایق تلخی که در مقابل چشمانمان قرار دارد اما پروپاگاندای جریان شبه‌روشنفکری چُنان ‌آن‌ها را وارونه جلوه داده که تصورات‌ ما فرسنگ‌ها با این حقایق فاصله دارد.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح:
اقدامات آینده صهیونیست‌ها را سر عقل خواهد آورد/ معلوم نیست پاسخ ایران چه باشد، اما رژیم صهیونیستی آرامش نخواهد داشت
رییس ستادکل نیروهای مسلح درباره پاسخ ایران در صورت استمرار شیطنت‌های رژیم صهیونیستی گفت: معلوم نیست پاسخ ایران چه باشد اما رژیم صهیونیستی آرام نخواهد بود.
ذوالفقاری:
پروازهای هند و پاکستان تا اطلاع ثانوی لغو شد/ جریمه برای کسانی که قرنطینه را ترک کنند
حسین ذوالفقاری گفت: شهروندان کشورمان که هم اکنون در هند و پاکستان حضور دارند برای بازگشت به ایران باید تست دهند و در بازگشت به ایران هم دوباره تست و مراحل قرنطینه اعمال خواهد شد.
صهیونیست‌ها در جریان مذاکرات؛ مردم ایران نامحرم/ راز مخفی‌کاری دولتمردان در خصوص نشست وین چیست؟
مطلع کردن مقامات رژیم اشغالگر توسط ایالات متحده نشان می‌دهد که مذاکرات مسیری خوشایند آنها را طی می‌کند، در غیر این صورت کاخ سفید رژیم صهیونیستی را در جریان جزئیات قرار نمی‌داد.
محمدجواد لاریجانی مطرح کرد:
روند مذاکرات وین موضع دقیق ایران را هدر می‌دهد/ انتظارات مقامات دولتی با قرائن میدانی سازگاری ندارد
جمهوری اسلامی توان غنی سازی‌های بالاتر را دارد و حقیقتاً مایه افتخار است. اما غنی سازی برای بازی در وین یک مطلب است و غنی سازی برای پروژه های بزرگ و درازمدت یک مطلب دیگر است!
اختصاصی رجانیوز | نامه جمعی از نمایندگان مجلس خطاب به قالیباف:
یکی از مهم‌ترین شعارهای این مجلس شفافیت بوده است/ آنچه در بودجه امسال اتفاق افتاده نمره به مراتب کمتری از مجلس قبل می‌گیرد/ در روند تغییرات بودجه ۱۴۰۰ عدم تمکین به قانون و ایجاد رانت رکورد زده است!
جنابعالی مستحضرید که بر اساس آیین‌نامه داخلی مجلس، کلیه ردیف‌ها و جداول و پیوست‌ها و نیز تغییرات مد نظر شورای محترم نگهبان بایستی به تصویب صحن مجلس برسد و در این خصوص حق نماینده قابل واگذاری به غیر نمی‌باشد.
تقسیم تحریم‌ها به سازگار و ناسازگار با برجام یعنی حفظ تحریم‌ها/ ایران به اندازه نصف برجام هم منتفع نخواهد شد
ساختار در هم تنیده تحریم ها اجازه تفکیک تحریم ها را نمی دهد. این اتفاق یک بار در زمان برجام به طرف مقابل اجازه داد تا با همین ابزار تحریم هایی را به بهانه مختلف وضع کند یا افرادی را به بهانه های مختلف در لیست تحریم قرار دهد.
بررسی مطالب انتخاباتی مطبوعات امروز/ شماره سیزدهم:
ظریف در مکاتبانش با رهبری قسم و آیه آورده است که نخواهد آمد/ ترفندهای انتخاباتی دولتی‌ها در سایه مذاکرات وین/ علی مطهری: در میان هردو گروه ‌‌اصلاح‌طلب و اصول‌گرا حامیانی دارم
سعید جلیلی در توئیتی انتخاباتی نوشت: از سرهنگ و حقوقدان» تا «جنگ و مذاکره : دوقطبی های موهومی که برای فریب مردم ساخته می شود. مذاکره یا جنگ؟ مشخص است کسی جنگ را انتخاب نخواهد کرد.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا:
خطر ویروس هندی در مرزهای شرقی/ لغو طرح ترافیک در تهران از یکشنبه/ جزئیات برگزاری مراسم شب‌های قدر
علیرضا رئیسی گفت: موضوع دیگری که با آن مواجه هستیم ویروس جدید جهش یافته هندوستان است که به شدت مسیری و میزان تلفات بالاتری دارد حتی از دیگر ویروس‌های انگلیسی و آفریقایی شدیدتر است.
آیت الله میرباقری:
انسان تا در اسارت دنیا است نمی‌تواند با اهل بیت (ع) حرکت کند/ انس با قرآن کریم افضل اعمال در ماه مبارک رمضان است
تعلقات دنیا غل و زنجیرهایی است که مانع حرکت انسان با اولیای الهی می شود و ماه رمضان فرصتی برای رهایی از این اسارت و همراه شدن با اهل بیت (ع) است.
دومینوی عقب‌نشینی عراقچی در وین

 

دومینوی عقب‌نشینی عراقچی در وین
کمیسیون مشترک برجام خبرِ بازیِ خطرناک «رفع مرحله به مرحله تحریم‌ها» را تایید کرد/ خوشحالی رسانه رژیم سعودی در خصوص عبور تیم مذاکره کننده ایرانی از خطوط قرمز نظام

 

سردار فلاح زاده جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: رژیم صهیونیستی مطابق با صحبت‌های رهبر معظم انقلاب، 25 سال آینده که چند سالی از آن هم می‌گذرد را نخواهد دید. خون شهید حجازی و سلیمانی در رگ‌های امت اسلام در سراسر جهان به جوش آمده و دست از مبارزه...
اظهارات متناقض صهیونیست‌ها؛
موشکی که به طور اتفاقی تا عمق ۲۰۰ کیلومتری سرزمین‌های اشغالی نفوذ کرد!/ دست و پا زدن بی‌بی‌سی برای سرپوش گذاشتن بر تحقیر اسرائیل
در دقایق ابتدایی اصابت موشک به نزدیکی تاسیسات هسته‌ای دیمونا، ارتش اسرائیل در حساب توییتری خود اعلام کرد که آژیر خطر «ابوکارنات»(محدوده اصابت موشک)به صدا در آمده است.
آمریکا مواضع استکباری خود را تکرار کرد:
هیچ ضمانتی وجود ندارد که مجددا از برجام خارج نشویم/ برای ما غیرقابل قبول است که اول تحریم‌ها را برداریم/ قسمتی از تحریم‌ها اصلا قابل رفع نیستند!
این مقام وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد ما به دنبال آن هستیم که تفاهم‌های طولانی تر، قوی تر و گسترده تر با ایران (در موضوع برجام) داشته باشیم.
بررسی مطالب انتخاباتی مطبوعات امروز/ شماره دوازدهم:
پاشنه آشیل لاریجانی حمایت از روحانی/ گزارش جلسه مشترک رئیس جمهور با احزاب سیاسی نزدیک به دولت/ سخنگوی کارگزاران روحانی را با مصدق و هاشمی مقایسه کرد!
اصلاح‌طلبان پس از تصمیم قطعی حسن خمینی برای کاندیدا نشدن، حملاتی را به او شروع کردند و نامزد دیروز ناگاه تبدیل به «محافظه‌کار بازنده» امروز شد.
آیت الله رئیسی در نشست بررسی موانع تولید در حوزه بانکی:
سپرده‌ها و امکانات بانکی باید در خدمت تولید قرار گیرد/ مالیات سفته‌بازان باید با تولیدکنندگان متفاوت باشد
رئیس قوه قضاییه گفت: گاهی برخی ترک فعل‌ها مشکلاتی به وجود می‌آورد که انجام یک فعل به آن اندازه مشکل‌زا نیست و به نظر می‌رسد باید در کنار دادسرای کارکنان دادسرایی هم برای «کارنکنان» ایجاد شود.
حسن روحانی:
مردم باید جای مصرف گوشت قرمز و مرغ، به آبزیان عادت کنند
رئیس جمهور گفت: اگر بتوانیم عادت مردم را مصرف از گوشت قرمز و مرغ به سمت آبزیان تغییر دهیم، تحول بزرگی است. آبزیان یک محصول ارزآور و صادراتی برای ما هستند.
وزیر دفاع سابق اسرائیل «اصابت» موشک به نزدیکی دیمونا را تایید کرد/ لیبرمن: شرایط می‌توانست به گونه‌ای دیگر رقم بخورد
«آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی و رهبر حزب «اسرائیل بیتنا»، امروز (پنجشنبه)، در توئیتی به انفجار بامدادی در نزدیکی تأسیسات اتمی دیمونا در جنوب فلسطین اشغالی پرداخت.
برق از سر اسرائیل و عربستان پرید؛
غرش سحرگاهی نیروهای مقاومت/ انفجار در نزدیکی تاسیسات هسته‌ای «دیمونا»/ پهپادهای یمن فرودگاه ملک خالد را هدف گرفتند
سحرگاه امروز نیروهای مقاومت در دو عملیات همزمان مواضع مهم و استراتژیک اسرائیل و عربستان سعودی را هدف قرار دادند.
«فاتح» قلب اسرائیل؛
«فاتح» نقطه‌زن و نقطه‌ای که نخواست هدف بگیرد/ تلاش رژیم صهیونیستی برای ضربه‌گیری از حمله به حومه دیمونا: «موشک در بیابان سقوط کرد»
قابلیت نقطه‌زنی دقیق موشک‌های خانواده«فاتح» این پیام روشن را به دشمن می‌رساند که عدم برخورد این موشک با تاسیسات در حال کار هسته‌ای، نه به دلیل ناتوانی در هدف‌گیری بلکه به دلیل تصمیم انسانی بر عدم هدف‌گیری این تاسیسات صورت گرفته است.
پویش دعوت از «آیت‌الله رئیسی» اعلام موجودیت کرد + عضویت در پویش
اکنون قوه مجریه بیش از سایر قوا، نیازمند مدیری توانمند و انقلابی چون سیدابراهیم رئیسی است که با بهره گیری از تعهد و تجارب چهل ساله خود می تواند ریشه های فساد را در قوه مجریه قطع نموده و زمینه ساز تحول به نفع مردم در دستگاه اجرایی کشور شود.
مذاکره زیر سایه تهدید؛
رونمایی کنگره از بزرگترین بسته تحریمی علیه ایران/ آقای روحانی؛ «هل لی من توبه» آمریکا را تماشا کنید
به گزارش وبگاه «واشنگتن فری‌بیکن» جمهوری‌خواهان کنگره آمریکا از آنچه که بزرگ‌ترین بسته تحریم‌های ایران در تاریخ توصیف شده، رونمایی کردند.
با حضور «علی واعظ» مدیر پروژه ایران در «گروه بین‌المللی بحران»:
تایید ناخواسته محتوای مستند «پایان بازی» در بی‌بی‌سی!
توضیحات واعظ به خوبی نشان می‌دهد که گروه بحران هم ارتباط نزدیکی با ظریف و تیم مذاکره‌کننده داشته، هم متن از پیش طراحی شده برجام را در اختیار هیات ایرانی قرار داده و ارتباطات روشنی با «جرج سورس» و «زیپی لیونی» وزیر خارجه اسبق اسرائیل داشته و دارد.
وارونگی عمل دولت در مورد فعالیت در سایت نطنز
چرا غنی سازی ۶۰ درصد نباید تنها پاسخ به اقدام تروریستی در نطنز باشد؟
دولت با پیش خوانی کردن نتایج مذاکرات، آن را به نفع خود می پندارد، در صورتی که تاکنون هیچ لغو تحریمی صورت نگرفته که بتوان آن را از توفیقات مسیر مذاکره دانست.
بررسی مطالب انتخاباتی مطبوعات امروز/ شماره یازدهم:
تاجزاده کاندیدا می‌شود!/ لیلاز: اگر اختیارات دولت را چوب خشک داده بودند، وضعیت اقتصادی بهتر بود/ محمود صادقی: روحانی پیگیر وعده هایش نبود/ رئیسی باید ظریف را هم کاندیدا کند!/ وضعیت آخرین نظرسنجی‌های انتخاباتی
اگر دروغ نمی‌گویند و واقعاً دولت ۱۵ درصد بیشتر اختیار ندارد، چرا وعده‌های پرسروصدا در انتخابات دادند و خود را تضمین دولت اعلام کردند؟ چرا زمان انتخابات نمی‌گفتند اختیارات دولت و رئیس‌جمهور کم است؟
با انتشار نامه‌ای صورت گرفت؛
دعوت اقشار مختلف استان بوشهر از سعید جلیلی برای حضور در انتخابات/ آنچه که جلیلی را از سایرین متمایز می‌کند، شناخت دقیق مسائل اصلی است
۱۳۱۳ نفر از اقشار مختلف استان بوشهر در بیانیه‌ای خطاب به سعید جلیلی، عضو شورای‌عالی امنیت ملّی، خواستار کاندیداتوری وی در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم شدند.
انفجار مهیب در قلب اسرائیل/ کارخانه موشک سازی رژیم صهیونیستی منفجر شد + فیلم
پایگاه خبری «هاآرتص» نوشته است که این انفجار در یک کارخانه مخصوص تولید تسلیحات پیشرفته از جمله موشک به وقوع پیوسته که انواع مختلفی از موشک‌ها را در خود جای داده است.
جریان تحریف مشغول کار است
نعل وارونه روزنامه‌های زنجیره‌ای در جریان مذاکرات/ رویاپردازی جریان رسانه‌ای دولت از نشست بی‌خاصیت وین
این روزها جریان تحریف فعالیت خود را قوی‌تر از چند سال گذشته آغاز کرده و در پی فریب چندباره مردم به بهانه مذاکرات وین است؛ اما اقتصاد کشور شکوفا نخواهد شد و تحریم‌ها شکست نخواهد خورد، مگر آنکه جریان تحریف هم شکست بخورد.
نشست وین و نگرانی‌ها در خصوص منافع ملی
رفع صوری تحریم‌ها در یک قدمی کشور/ واشنگتن‌پست از جایگزین شدن طرح «گام به گام» به جای «رفع یکجای همه تحریم‌ها» خبر داد
قرائن و شواهد بسیاری نشان می‌دهد که برخلاف خطوط قرمز مشخص شده توسط رهبرانقلاب، دولتمردان طراحی خطرناک امریکایی‌ها که منجر به ماندگاری تحریم‌ها خواهد شد را پذیرفته اند.
فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به پیام فرمانده کل قوا:
روز ارتش، یادگار پربرکت حضرت امام خمینی (ره) است/ این روز حاصل حمایت حضرتعالی از ارتش در دوران سختی است که عناصر نادان داخلی تبر انحلال بر پیکره ارتش می‌زدند/ هم‌سنگر با برادرانمان در سپاه، آرمان‌های انقلاب اسلامی را محقق خواهیم کرد
به دنبال پیام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش طی پیامی از ابراز لطف فرماندهی معظم کل قوا تشکر کرد.
آغاز به کار پویش «هم‌سفره»/ مشارکت در تامین هزاران بسته معیشتی و افطاری + نحوه کمک به پویش
این پویش به همت چندین گروه جهادی و خیریه‌ها به صورت خودجوش و کاملا مردمی شکل گرفته و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.
حاشیه تأسیس سوپرلیگ اروپا؛
ورود سیاست مداران به حوزه ورزش/ نخست‌وزیر انگلیس: اجازه نمی‌دهم طرح سوپرلیگ عملی شود/ شعار «جدایی ورزش از سیاست» بی اعتبارتر از همیشه
اگر تاکنون شعار جدایی ورزش از سیاست معنی و مفهومی داشت، امروز این شعار حتی روی کاغذ هم اعتبار خود را از دست داده است.
بررسی مطالب انتخاباتی مطبوعات امروز/ شماره دهم:
عباس آخوندی: دولت روحانی نبود، قحطی ایران را گرفته بود/ مدل انتخاباتی ۹۶ در دستور کار اصولگرایان/ سه شرط اصلی قالیباف برای حضور در انتخابات/ آشفتگی حزب کارگزاران از زبان روزنامه اصلاح‌طلب
اصلاح‌طلبان گرچه سعی می‌کنند فاصله‌گذاری صوری با دولت را دنبال کنند اما در عین حال از دولت روحانی تعریف و تمجید کرده و حتی از کاندیداتوری برخی چهره‌های دولتی مانند ظریف و جهانگیری نیز حمایت می‌کنند.
خضریان خطاب به قالیباف و نادران:
رانت بزرگ و دستکاری گسترده ارقام و اعداد بودجه ۱۴۰۰ پس از رأی گیری اتفاق افتاده است/ قانون گرایی در نظام بودجه‌ریزی کشور ذبح شده است/ پیگیری خواهم کرد
علی خضریان نوشت: با توجه به رانت ایجاد شده برای عده‌ای خاص و تذکرات متعدد نمایندگان پیرامون این موضوع که شنیده نشده، با هدف جلوگیری یک رانت بزرگ که منجر به ذبح قانون گرایی در نظام بودجه ریزی کشور خواهد شد این تخلف را پیگیری خواهم کرد.
جنگ اعصاب روحانی علیه مردم؛
رئیس‌جمهور: با تأمین و توزیع فراوان کالا اجازه ندادیم قحطی کالا رخ دهد/ آیا روحانی از صف‌های مرغ، تخم مرغ و روغن بی اطلاع است؟
با وجود گذشت یک ماه از عید نوروز، درحالی که هنوز صف‌های خرید مرغ به طور کامل جمع نشده است، حسن روحانی مدعی شده است که دولت اجازه نداده است تا قحطی کالا در کشور رخ بدهد!
علی ربیعی سخنگوی دولت:
برجام نه تنها برای ما، بلکه برای تاریخ ایران و همه جهانیان عبرت آموز است
ربیعی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا سرنوشت برجام عبرتی هم برای دولت داشت، گفت: برجام نه تنها برای ما بلکه برای تاریخ ایران و همه جهانیان هم عبرت آموزی زیادی دارد. از اتفاقات مهمی که در کشور می افتد همه باید عبرت بگیریم.
بیانیه دو هزار استاد دانشگاه خطاب به تیم مذاکره کننده:
دستگاه دیپلماسی کشور بداند که تلاش برای رفع صوری تحریم‌ها، یک خطای راهبردی است/ ایران هنگامی باز خواهد گشت که آمریکا همه انواع تحریم‌ها را در عمل لغو کند
بیش از دو هزار نفر از استادان دانشگاه‌های کشور بیانیه‌ای خطاب به مقامات و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای منتشر کردند.
سردار شهید حجازی همواره مورد تائید رهبران جهادی اسلام بود/ راه این شهید در عرصه مقاومت ادامه خواهد داشت
فرمانده نیروی سپاه قدس گفت: سردار شهید حجازی مسئولیت پذیر بود و همواره بر انجام مسئولیت خود به بهترین شکل اصرار داشت. راه این شهید عرصه مقاومت همچنان ادامه خواهد داشت تا مادامی که پرچم حکومت جهان به دست امام زمان (عج) بر تمام جهان برافراشته شود.
بررسی مطالب انتخاباتی مطبوعات امروز/ شماره نهم:
اگر خاتمی بیاید کنار نمی‌کشد!/ نظر واعظی در رابطه با جهانگیری مهم نیست/ دولت روحانی از پس مرغ هم بر نیامد/ انتخابات در گروی مذاکرات/ علی مطهری:شورای نگهبان نسبت به من اشتباه سهوی کرده است!
امید دانا پس از پناهندگی دچار پارادوکس می‌شود و اقدامات و اظهارات متناقض او بیانگر عدم‌تعادل سیاسی و فکری اوست.
رئیس دستگاه قضا در جلسه شورای عالی قوه قضاییه:
راهبرد رهبر انقلاب رفع همه تحریم‌‎هاست/ این راهبرد باید مقتدرانه و نه به صورت فرسایشی پیگیری شود/ دشمن با تحریم و حرکات تروریستی، به دنبال اخلال در حرکت ملت ایران است/ غنی سازی ۶۰ درصدی کافی نیست؛ باید مقتدرانه فعالیت‎‌های هسته‎‌ای را ادامه دهیم
آیت الله رئیسی گفت: باشگاه سلطه دنبال آن است که با تحریم و حرکت‌‎های ناجوانمردانه مانع از حرکت علمی و فناوری ملت ایران شود، اما راهبرد رهبر انقلاب رفع همه تحریم‌‎هاست و پیگیری این راهبرد رهبر انقلاب باید مقتدرانه و نه به صورت فرسایشی پیگیری شود.
ائتلاف سعودی در گوشه رینگ؛
ارتش و نیروهای مردمی یمن در یک قدمی آزادی مأرب/ وزارت دفاع یمن: در حال آماده سازی برای ورود به داخل شهر هستیم
طبق آخرین اخباری که از جبهه‌های یمن به گوش می‌رسد، ارتش و انصارالله یمن با تحت کنترل گرفتن رشته‌کوه‌های «البلق القبلی» که مشرف به مأرب هستند، اکنون در آستانه محاصره مرکز این شهر راهبردی قرار دارند.
پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی در پی درگذشت سردار سیدمحمد حجازی؛
عمری سراپا مجاهدت داشت و همیشه در خدمت اسلام و انقلاب بود/ در مسئولیت‌های اثرگذار خدمت کرد و در همه‌ی آنها، سربلند و موفق شد
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت سردار پر افتخار سیدمحمد حجازی را تسلیت گفتند.
بررسی مطالب انتخاباتی مطبوعات امروز/ شماره هشتم:
افشاگری در ثانیه‌های پایانی/ روحانی آبرویی برای اصلاحات باقی نگذاشته است/ فرمان اقتصاد ایران در دست رئیس جمهور آمریکا/ کارگزارن علیه خانواده هاشمی/ زمین سوخته‌ای که تدبیر و امید بجا گذاشت
این هم از عجایب و غرایب سیاست‌ورزی در ایران است که عاملان و بانیان اغلب مشکلات امروز کشور، خود به منتقدان وضع موجود تبدیل شده و در عین حال همان راهکارهای فشل و بن‌بست پیشین را به جامعه ارائه می‌دهند.
غرق مصنوعی؛ مذاکرات و انتخابات
آمریکا نگران تغییر ریل کشور در انتخابات ۱۴۰۰/ برجام چگونه هجدهمین اقتصاد بزرگ دنیا را با چالش مواجه کرد؟
کشور ما تا قبل از برجام، هجدهمین اقتصاد بزرگ دنیا بود و اکنون نیز با وجود سوء مدیریت اقتصادی، در رتبه‌های 22 تا 26 (بر اساس شاخص‌های متفاوت) ارزیابی می‌شود. برجام و برجامیزاسیون، با اقتصاد ما چه کرد که دچار این پسرفت شد؟
خجالت عراقچی از بازگو کردن پیشنهادات آمریکایی‌ها
چرا مردم ایران باید اخبار مذاکرات را از دهان آمریکا‌یی‌ها بشنوند؟/ علت پنهان‌کاری تیم مذاکره‌کننده ایران در اطلاع رسانی از نشست وین
برخلاف وزارت امور خارجه دولت روحانی که با نامحرم ندانستن مردم سعی در کتمان واقعیات از مردم دارد اما دولتمردان آمریکایی به صراحت نظرات خود را از ابتدای مذاکرات مطرح کرده‌اند.
آخرین اخبار از زمین لرزه ۵.۹ ریشتری بندر گناوه؛
زلزله تلفات جانی نداشت/ پنج نفر مصدوم شدند/ تاسیسات نفتی آسیب دید
زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر در عمق ده کیلومتری زمین مرز استان‌های بوشهر و فارس حوالی بندر گناوه را لرزاند.
سید محمود نبویان:
مذاکرات وین با انگیزه‌های انتخاباتی انجام می‌شود/ چرا آقای روحانی به مردم نمی‌گوید دوست ندارد تحریم‌ها یکجا برداشته شود؟
سید محمود نبویان گفت: آنچه از این نحوه مذاکرات برداشت می‌شود این است که این مدل مذاکرات با انگیزه‌های انتخاباتی انجام می‌شود و آقایان به دنبال آن هستند تا بار دیگر یک جهنم در قالب مذاکرات برای رفع تحریم‌ها در آستانه انتخابات درست کنند.
بازی جدید اصلاح‌طلبان؛
فاصله گذاری با حسن روحانی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری
مدعیان اصلاحات که از سال ۹۲ تاکنون به حمایت و هواداری از روحانی مشغول‌اند و طی هشت سال گذشته تقریباً بر صدر تا ذیل پست‌های مدیریتی دولت‌های تدبیر و امید، تکیه زده‌اند، مدتی است برای فرار از پاسخگویی، فاصله‌گذاری با دولت را کلید زده‌اند.
پالس مثبت دولت به پیشنهاد «بی‌ارزش» آمریکا
عملیات روانی تیم مذاکره‌کننده با دوقطبی‌سازی درباره توافق جدید/ آیا تروریست‌های نطنز میوه خود را در وین خواهند چید؟
کار کردن روی پیشنهادات ناچیز و دست چندم توسط تیم عراقچی و کش دادن مذاکرات بیشتر از اینکه با هدف رفع تحریم‌ها باشد به دنبال شرطی کردن جامعه و دوقطبی‌سازی در کشور است.

 

در وین چه خبر است؟

 

در وین چه خبر است؟
تله آمریکا برای «تقسیم‌بندی تحریم‌ها» و چراغ سبز عراقچی/ چرا طرح دولت بایدن خلاف منافع ایران است؟

 

دکتر فریدون عباسی:
آقای صالحی باید درخصوص بکارگیری افراد رانده شده در سازمان انرژی اتمی پاسخگو باشد/ اطلاعاتی که آنها لو دادند موجب مشکلات شد
در مورد شهادت فخری زاده، همان فردی که آقای صالحی برای حضورش اصرار می‌کرد، برای شهید فخری زاده مزاحمت درست کرد و این کار را سه سال ادامه داد تا اینکه شهید فخری زاده و تشکیلات این شهید را دچار مشکل کرد.
بررسی مطالب انتخاباتی مطبوعات امروز/ شماره هفتم:
روزنامه اصلاح‌طلب بر علیه اسلام فقاهتی/ عقده گشایی رورنامه شرق/ خاتمی باز هم‌ تکرار کرد/ کارگزاران هم از لاریجانی حمايت نمی‌کند/ مطبوعات نزدیک به دولت از چه کسی طلبکارند؟
اصلاح‌طلبان اگر در ۳۲ سال نتوانسته‌اند اصلاحی رقم زنند، فرصت دوباره را برای چه می‌خواهند؟
بخش اول مستند «فروشنده ۳» منتشر شد؛
پیام خصوصی محمدجواد ظریف به گروه بحران چه بود؟/ پیش‌بینی آنچه که عراقچی قرار است در مذاکرات جدید امضا کند!
مستند «فروشنده ۳» روایتی جدید و تکان‌دهنده از پشت‌صحنه آخرین تحولات داخلی و خارجی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰ است و نسبت به توافقی که دوباره قرار است در ماه‌های آینده صورت بگیرد، هشدار می‌دهد.
پزشکیان کاندیدای اصلاح طلب ریاست جمهوری مطرح کرد؛
اگر به ۹۶ برگردیم بازهم به روحانی رای می‌دهم/ بنزین ۲۰ هزار تومانی به نفع مردم است/ از FATF سر در نمی‌آورم ولی گرانی دلار و اختلاس‌ به این خاطر است!/ نه به نفع لاریجانی کنار می‌روم و نه عارف حتی اگر تَکرار کنند
نه به نفع لاریجانی کنار می‌روم و نه عارف حتی اگر تَکرار کنند. من با هیچکس در این رابطه صحبت نکردم و قرار هم نیست با کسی ائتلاف کنم ولی در جمع بندی اگر رای مردم هرچه باشد، سر خم می کنم.
بعد از اهواز و آبادان؛
سوءاستفاده از موقعیت شغلی برای دریافت واکسن، به مدیران شهرداری علی‌آباد کتول رسید/ لزوم برخورد دستگاه قضا با رانت‌ خوارها
در حالی که هنوز حتی کادر درمان که در خط مقدم مقابله با کرونا هستند به طور کامل واکسینه نشده‌اند، خبر می‌رسد که برخی از مسئولین در شهرها، با سوءاستفاده از رانت و موقعیت شغلی، به صورت چراغ خاموش واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی:
امروز ارتش در صحنه و آماده‌ی انجام مأموریت است/ آمادگی‌تان را تا سر حد نیاز افزایش دهید و نقش‌آفرینی کنید
فرمانده معظم کل قوا به‌مناسبت سالروز ارتش جمهوری اسلامی و حماسه‌آفرینی‌های نیروی زمینی، پیامی صادر کردند.
طعنه حسن روحانی به سازمان نظام پزشکی:
ظاهراً حافظه برخی‌ها ضعیف شده است/ همان افرادی که می‌گفتند واکسن روسی را نخرید، امروز می‌گویند چرا زودتر خریداری نکردید
روحانی گفت: ظاهراً حافظه برخی ضعیف شده است. آن روزی که به دنبال تهیه واکسن بودیم، برخی در این رابطه تزلزل ایجاد کردند و امروز همان افراد که می‌گفتند این واکسن را نخرید به ما می‌گویند که چرا واکسن کم خریدید یا چرا زودتر خریداری نکردید.
بررسی مطالب انتخاباتی مطبوعات امروز/ شماره ششم:
مگر خارجی‌ها به داد ظریف برسند/ حراج نود درصدی در دقایق پایانی/ مقاومت حسن خمینی در مقابل اصلاح‌طلبان/هشت سال گروگان‌گیری روحانی/ عارف و پزشکیان، گزینه‌های مستعد شکست هستند/ ماجرای معاون اولی فائزه هاشمی در دولت احمدی‌نژاد و تکذیب آن
مردمی که از قالیباف‌ها و رضایی‌ها عبور کرده باشند، طبیعی است که از کنار پیشنهاد معاون اولی محمود به فائزه می‌گذرند!
حسن روحانی:
دوران دولت تدبیر، دهه پیروزی و نجات ملی بود/ عامل اصلی شرایط فعلی ورود ویروس انگلیسی به کشور است
حسن روحانی گفت: در دهه ۹۰ دوبار در دنیای سیاست و دیپلماسی به میدان آمدیم و هر دو بار دشمنانمان را شکست داده ایم پس اگر بگوییم این دهه، دهه پیروزی نجات ملی است اشتباه نگفته ایم.
حمله چندباره یمنی‌ها به آرامکو؛
بزرگترین شرکت نفتی عربستان با ۱۱ موشک و پهپاد مورد هدف قرار گرفت/ سخنگوی نیروهای مسلح یمن: سعودی‌ها منتظر عملیات‌های گسترده‌تر و بزرگ‌تر باشند
«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز پنجشنبه از جدیدترین عملیات گسترده نیروهای مقاومت یمن علیه اهداف حساس و راهبردی عربستان سعودی خبر داد.
مذاکره زیر سایه تهدید؛
دولت روحانی پیام اقدام تروریستی در نظنز و تحریم‌های جدید اروپا را دریافت کند/ چرا ادامه نشست وین برخلاف منافع مردم ایران است؟
دولت روحانی در جایگاه طلبکار قرار دارد و خواهان لغو همه تحریم هاست، با این وجود از مواضع خود کوتاه آمده و گفت‌وگو را پذیرفته است. اما طرف مقابل به جای اعتمادسازی و جبران اشتباهات گذشته به اقدامات تروریستی و تحریم ری آورده است.
رهبر معظم انقلاب:

 

رهبر معظم انقلاب:
سیاست کشور در خصوص برجام را هم در سخنرانی عمومی و هم جلسات خصوصی و مکتوب به مسئولان اعلام کرده‌ایم/ تشخیص مسئولان این است که با مذاکره این سیاست را اعمال کنند اما مذاکره نباید فرسایشی شود/ پیشنهادات آمریکا ارزش نگاه کردن هم ندارد

 

حمله چندباره یمنی‌ها به آرامکو؛
بزرگترین شرکت نفتی عربستان با ۱۱ موشک و پهپاد مورد هدف قرار گرفت/ سخنگوی نیروهای مسلح یمن: سعودی‌ها منتظر عملیات‌های گسترده‌تر و بزرگ‌تر باشند
«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز پنجشنبه از جدیدترین عملیات گسترده نیروهای مقاومت یمن علیه اهداف حساس و راهبردی عربستان سعودی خبر داد.
بازگشت مکاره با رای سنا به وندی شرمن؛
نفر دوم وزارت خارجه بایدن در مورد ایران و برجام چه دیدگاهی دارد؟/ از اهتمام برای دیکته کردن برجام‌های جدید تا ایجاد کانال مخفیانه با ظریف
شرمن خواهان توافق جدید و گسترده با ایران است. او گفته: «شرایط تغییر کرده است، ژئوپلیتیک منطقه تغییر کرده است، و از این رو، رویکرد ما [در قبال ایران] نیز باید متناسب با این تغییرات، تغییر کند.»
جهانگیری: همه دستگاه‌ها پاسخگو باشند!
معاون اول «دولت محرمانه‌ها» طرفدار «پاسخگویی» شد/ آقای جهانگیری! پاسخگویی را از رانت ۱۸ میلیارد دلاری آغاز کنید
نحوه مواجهه روحانی و جهانگیری با مفسدین و مقصرین وقایع مختلف نشان از آن دارد که یا از فساد در زیر عمامه و کتشان مطلع نیستند و یا با مفسدین مراوده‌ای دارند.
بررسی ادعای رئیس دولت راست‌گویان
روحانی: برخی بلد نیستند و می‌گویند راستی‌آزمایی زمان می‌برد/ ۲۴ میلیون رای دارم راستی آزمایی هم بلدم!/ آیا پای رفع تحریم‌های صوری و انتخاباتی در میان است؟
حداقل زمان برای مساله راستی آزمایی سه تا شش ماه عنوان شده است. چرا که صرفا حدود 3 ماه طول می کشد که خریدار نفت ایران، پول این معامله را به حساب کشورمان واریز نماید و ایران امکان استفاده از این درآمدها را پیدا کند.
سعید جلیلی در دیدار با جمعی از فعالان سیاسی:
با دیگر نیروهای جبهه انقلاب تقابل نکنید؛ بلکه از مواضع خوب آنها حمایت کنید/ نخستین موضوع مهم در انتخابات امسال، مشارکت گسترده است/ دولت منتخب باید از روز شروع مسئولیت اقدامات اصلاحی خود را شروع نماید
اینکه هنوز فضای انتخابات گرم نشده باشد و مباحث به عرصه اجتماعات نیامده باشد، موضوع خوشایندی نیست. اگرچه در این زمینه مسئله کرونا قابل انکار نیست، اما برخی کم‌کاری‌ها نیز در سردی این فضا موثر است.
بررسی مطالب انتخاباتی مطبوعات امروز/ شماره پنجم:
هیس؛ ظریف از دستاوردهای وزارت خارجه می‌گوید!/ در نخواستن علی لاریجانی دعواست/ اصلاح‌طلبان دوباره دست به دامن خاتمی شدند/ خوشحالی حامیان دولت از یک مصاحبه علیه سعید محمد/ حسن خمینی عقلانیت به خرج داد
علی لاریجانی_شبیه‌ترین فرد به روحانی_ است که چهره‌ای به شدت خاکستری است، نه در میان اصلاح‌طلبان محبوبیت دارد و نه میان اصولگرایان.در واقع در بدنه‌های اجتماعی دو جناح بر سرنخواستن وی دعواست!
بازی سیاسی با سلامت مردم؛
رئیس سازمان نظام پزشکی واردات واکسن کرونا را نتیجه مذاکرات وین دانست!/ مشاور وزیر بهداشت: این ادعا صحیح نیست و فقط در حد یک ادعای انتخاباتی و سیاسی است
اصلاح‌طلبان، نشان داده‌اند که هر چیزی، ولو موضوعاتی که با سلامت مردم در ارتباط است، قابلیت سیاسی کاری داشته و می‌تواند به‌عنوان ابزاری برای بهره‌برداری انتخاباتی به کار گرفته شود.
دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسن رعیت برگزار شد؛
قرائت اسامی و عناوین اتهامی ۲۱ نفر از شبکه همکاران حسن رعیت/ ارتباط متهم ردیف اول با قاضی منصوری
دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسن میرکاظمی معروف به رعیت در شعبه ۵ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی بابایی برگزار شد.
لاف شفافیت در سامانه شفافیت؛
بازداشت سرپرست سابق گروه صنعتی بارز/ در شستا چه خبر است؟
سرپرست سابق و عضو هیات مدیره گروه صنعتی بارز و مدیرعامل شرکت لاستیک بارز کردستان هفته گذشته بازداشت شدند.
اختصاصی رجانیوز؛
تاکید چندباره بر سیاست قطعی نظام خطاب به تیم مذاکره‌کننده/ رفع کامل تحریم و راستی‌آزمایی؛ مطالبه اصلی جمهوری اسلامی در وین/ عدم پذیرش شروط ایران از سوی آمریکا به معنای قطع فوری مذاکرات خواهد بود
پیگیری‌های رجانیوز حکایت از آن دارد، در سطوح عالی نظام به هیات مذاکره کننده دولت روحانی تاکید شده که رفع کامل همه تحریم‌ها به صورت یکجا(نه گام به گام) سیاست قطعی جمهوری اسلامی است.
وقتی سازندگی نگران مردم «جنوب شهر» می‌شود؛
مشکل جریان شبه روشنفکری با «شنای پروانه» چیست؟/ ادای دین به «فرهادی» با حمله به «کارت»!
«شنای پروانه» برخلاف اکثر فیلم‌های اجتماعی سینمای ایران، سیاه نیست. فیلم تلخ هست اما به هیچ عنوان سیاه نیست. اولین فیلم سینمایی کارت انسداد ندارد. درست همین نبود «بن‌بست» و «جبر اجتماعی» محل دعوای «سازندگی» و جریان شبه روشنفکری با این فیلم است.
معاون سیاسی وزیر امور خارجه خبر داد:
ایران غنی سازی ۶۰ درصدی را آغاز کرد/ اضافه شدن هزار سانتریفیوژ با ۵۰ درصد ظرفیت بیشتر
عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه امروز از آغاز غنی سازی ۶۰ درصدی خبر داد.
صبح امروز صورت گرفت؛
هدف قرار گرفتن کشتی اسرائیلی نزدیک بندر فجیره امارات
برخی منابع در گفت‌و‌گو با شبکه خبری العالم از هدف قرار گرفتن کشتی اسرائیلی نزدیک ساحل فجیره خبر دادند.
بررسی مطالب انتخاباتی مطبوعات امروز/ شماره چهارم:
حسن خمینی آب پاکی را روی دست اصلاح‌طلبان ریخت/ علی مطهری حامی حسن روحانی و مخالف کاندیداتوری روحانیت/ اصولگرایان در انتظار سعید جلیلی/ خون فرهنگیان از سیاست‌های دولت به جوش آمده
او _سعید جلیلی_ هنوز تمايل خود به كانديداتوري را رسما اعلام نكرده، اما اين‌طور كه به نظر مي‌رسد، برخي در جبهه اصولگرايي فرش قرمز را پهن كرده و كاملا آماده استقبال از او هستند.
سخنگوی دستگاه قضا در نشست خبری:
دولت به دور از شعار وعده‌های خود را عملیاتی کند/ دادگاه رسیدگی به پرونده حسن رعیت در حال برگزاری است/ به زودی جلسات دادگاه عنابستانی برگزار خواهد شد
اسماعیلی با اشاره به آخرین جزئیات از پرونده شکایت سرباز راهور از عنابستانی تاکید کرد: این پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب بررسی شده و کیفرخواست صادر شده و ان شاء الله به زودی جلسات دادگاه برگزار می‌شود.
بهانه‌های پوچ و مکرر دولتمردان برای عدم پاسخ محکم به دشمن

 

بهانه‌های پوچ و مکرر دولتمردان برای عدم پاسخ محکم به دشمن
عراقچی پس از اولین خرابکاری در نطنز(تیرماه ۹۹): در زمین آمریکا بازی نمی‌کنیم/ روحانی پس از ترور شهید فخری‌زاده: دنبال بهانه‎‌اند؛ در دام توطئه صهیونیست‌ها نمی‌افتیم/ ظریف(دیروز): در مسیر لغو تحریم‌ها هستیم؛ در دام مکارانه رژیم صهیونیستی نمی‌افتیم!
نامه استاد علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس خطاب به مولوی عبدالحمید؛
تاکید افراطی شما بر غیریّت‌سازی‌های قومی و مذهبی، خواسته‌ اصلی دُوَل استعماری است/ گویا نگران وضعیت مسلمانان سنّی هستید، اما از تسلّط روز ‌افزون آمریکا بر کشورهای سنّی مذهب اظهار ناراحتی نمی­‌کنید
شما با عجله و شتاب به آیت الله سید علی سیستانی در مورد اهل سنّت عراق نامه ­ای می­ نویسید، اما در­ مورد سرکوب‌های خونین اهل سنّت در مصر توسط ژنرال السیسی کاملا بی‌تفاوت‌اید.
همزمان با مذاکرات دولت روحانی با سه کشور اروپایی صورت گرفت: اتحادیه اروپا هشت فرد و سه نهاد ایرانی را تحریم کرد
این اقدامات برای نخستین بار در سال 2011 وضع شده و هر ساله بر اساس ادعای اروپایی‌ها تمدید می‌شود. در حال حاضر و با توجه به تحریم‌های جدید، 89 فرد و 4 نهاد ایرانی در لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار دارند.
نتیجه ملموس «صبر راهبردی» دولت روحانی؛ دو خرابکاری در نطنز به فاصله ۹ ماه/ آیا دولت تدبیر به انفعال در برابر دشمنان پایان می‌دهد؟
دشمنان جمهوری اسلامی ایران و به خصوص رژیم صهیونیستی فهمیده‌اند مادامی که دولت ایران به دنبال مذاکره با آمریکا می‌دود، می‌توانند ضربات کاری را به جمهوری اسلامی وارد کنند.
آیت الله رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه:
مسئولین باید پاسخگوی تصمیمات کرونایی که موجب خسارت و تلفات بیشتر شده باشند/ پرونده شهادت محیط بانان زنجانی با سرعت و دقت رسیدگی شود
آیت الله رئیسی گفت: زمان شناسی در هر کاری مهم است و در جایی که با جان و زندگی و معیشت مردم مرتبط است، مهم تر می شود و این سؤال جدی مردم از مسئولان تصمیم گیر است که چرا با تأخیر با موج جدید کرونا مقابله شد که شاهد اشکالات و خسارات آن هستیم.
‌نخستین موضع‌گیری سعید جلیلی درباره انتخابات ۱۴۰۰:
دعوت برای وحدت باید بر مبنای «پاسخ معتبر و مشترک» به مسائل مردم باشد/ وحدت گفتمانی یکی از مهمترین لوازم موفقیت در انتخابات است
روز گذشته جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حضور در دفتر دکتر سعید جلیلی به گفتگو پیرامون انتخابات سال ۱۴۰۰ پرداختند.
عربستان سعودی باز هم آماج حملات یمنی‌ها قرار گرفت/ حمله به آرامکو و پایگاه‌های نظامی، با ۱۹ پهپاد و موشک بالستیک
«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز دوشنبه از جدیدترین عملیات گسترده مقاومت علیه مواضع عربستان سعودی خبر داد.
بررسی مطالب انتخاباتی مطبوعات امروز/ شماره سوم:
اصلاحات از لاریجانی رد می‌شود/طعنه روزنامه آفتاب به خاتمی/آقای دهقان قبل از هرچیز سکه‌های برجامی را برگردانید/نوه امام در بیعت با باغیان انقلاب خمینی/ آیا آقازاده‌های جریان اصلاحات کاندید ریاست‌ جمهوری می‌شوند؟
شما_حسن خمینی_ مرزبندی امام با نهضت آزادی از اسناد لانه جاسوسی تا بیت آیت‌الله منتظری، تا انتخابات مجلس سوم را می‌دانید، امروز نسبت آنان با اصلاح‌طلبان رادیکال چیست؟ اگر امام اشتباه کرده دوست داریم از زبان شما بشنویم.
نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات حسن رعیت برگزار شد؛
رعیت یار غار بابک زنجانی بوده است/ در بازرسی از دفتر متهم، ۱۲ مهر بانکی کشف شد
نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات حسن میرکاظمی معروف به حسن رعیت و سایر متهمان به ریاست قاضی بابایی برگزار شد.
چرا عراقچی از اصرار بر حقوق مردم ایران و رفع کامل تحریم‌ها ناراحت است؟
این صحبت‌ها همان خواسته‌ها و منافع ایران است که قبلا به عنوان سیاست قطعی کشور مطرح شده بود. با این وجود اما معاون ظریف معتقد است بیان این صحبت‌ها «می‌تواند آثار مخربی بر فضای مذاکرات و بر راهبردهای هیات مذاکره کننده» بگذارد.
نگاهی به تست سانتریفیوژهای IR-9
ژست پیروزی پس از هشت سال متوقف کردن تحقیق و توسعه/ عبور از خطوط قرمز چگونه صنعت هسته‌ای کشورمان را عقب انداخته است؟
پیش از نیز رئیس جمهوری در نشست خبری مهرماه 98 خود با رسانه های داخلی و خارجی از سانتریفیوژهای پیشرفته IR9 رونمایی کرده بود.
بررسی مطالب انتخاباتی مطبوعات امروز/ شماره دوم:
کرباسچی : وضع موجود تقصیر ماست/ پای مرغ روی خرخره اصلاحات/ نقد کاندیداها؛ جلیلی در روزنامه خراسان و محمد در روزنامه ایران
در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری جریان‌های مختلف سیاسی، با پیکربندی جدیدی در حال برنامه‌ریزی برای کنش انتخاباتی هستند اما امسال جبهه‌بندی چهره‌های دو جریان سیاسی اصلی کشور تفاوت‌های عمده‌ای با وضعیت هر باره خود دارد.
علی‌رغم وجود تحریم‌ها صورت گرفت:
رشد ۷ برابری صادرات بنزین ایران در سال ۹۹/ سه میلیارد دلاری که در شرایط تحریم بدست آمد
میزان صادرات بنزین در سال گذشته نسبت به سال 98 از لحاظ ارزش 4.6 برابر و از لحاظ حجم 7.2 برابر شده است.
گفت‌وگوی رجانیوز با همسر شهید فاطمیون، محمدجعفر حسینی:
ابوزینب روز اول به من گفت «در شهادت من شک نکن!»/ می‌گفت ما در ایران صاحب نداریم؛ خدا را شکر که حضرت آقا هست/ برای حل مشکلات افغانستانی‌ها تشکیلات ایجاد کرده بود/ برخی خانواده‌های فاطمیون اوضاع سختی دارند
من در كنار شهید خيلی رشد كردم، نگاه ما به انقلاب اسلامی مختص ايران نبود و ديد جهانی و تمدن اسلامی كه حضرت آقا در موردش صحبت مي‌كنند به قضيه داشتيم.
محسن پرویز:
دوران پراکندگی نیروهای انقلاب به سر آمده است/ هم‌افزایی و کار مشترک در مجموعه‌های فرهنگی جبهۀ انقلاب زیاد شده است
مجموعه‌هایی که به تعالی جبهۀ فرهنگی انقلاب فکر می‌کنند، باید به این نکته توجه کنند که ما باید در مجموعه‌ها رویش داشته باشیم و به تعبیر رهبر انقلاب، خون تازه به مجموعه‌ها تزریق شود.
بررسی مطالب انتخاباتی مطبوعات امروز/ شماره اول:
تلاش رسانه های نزدیک به دولت برای مطرح کردن حسن خمینی/ دولت فعلی، همه نقص‌ها را یکجا گرد آورده است/ محمدرضا عارف: مشکلات و مصائبی فعلی را ناواقع‌گرایان و توسعه‌ستیزها تحمیل کرده‌اند!
در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری جریان‌های مختلف سیاسی، با پیکربندی جدیدی در حال برنامه‌ریزی برای کنش انتخاباتی هستند اما امسال جبهه‌بندی چهره‌های دو جریان سیاسی اصلی کشور تفاوت‌های عمده‌ای با وضعیت هر باره خود دارد.
بیست و دومین سالروز جاودانه شدن؛
صیاد در میدان جهاد؛ از حضور در کردستان تا فرماندهی عملیات‌های پیروزی بخش جنگ/ دلیل کینه توزی منافقین با صیاد شیرازی چه بود؟
خیلی‌ها صیاد را با عملیات مرصاد می‌شناسند. اما باید گفت جهاد صیاد شیرازی در راه اعتقادات و دفاع از تمامیت ارضی ایران، در سالهای پایانی دهه پنجاه و با حضور در منطقه غرب کشور آغاز شد.
مقامات روس چه چیزی را فاش کردند؟
آیا خاطره سازش تیم مذاکراتی ایران بر سر «لغو تحریم تسلیحاتی» تکرار می‌شود؟/ عراقچی: به مذاکرات وین خوشبینم/ اولیانوف: آمریکا حاضر به لغو تحریم‌های دوره ترامپ نیست
مقام روس خبر داده که جوبایدن مخالف برداشته شدن تحریم‌های وضع شده توسط ترامپ است و حتی مشخص نیست تحریم‌هایی که آمریکا ادعای برداشتن آن را میکند گام به گام برداشته خواهد شد یا به یکباره اتفاق می‌افتد!
قسمت دوم مستند «کلاه وحدت» منتشر شد
وحدت برای تصرف صندلی قدرت یا وحدت برای رفع مشکلات ملت؟!
در قسمت دوم این مستند به این سوالات پاسخ داده می‌شود که اساساً هدف از طرح وحدت چیست؟ منظور از وحدت، وحدت برای تصرف صندلی قدرت است یا وحدت برای رفع مشکلات ملت؟!
رضا پهلوی: جمهوری اسلامی کشور را به بیگانگان واگذار می‌کند!/ خدمات پهلوی‌ها برای مردم ایران؛ از تقدیم کشور به متفقین تا واگذاری بحرین و سرقت منافع ملی
این هم از طنزهای روزگار است که رضا پهلوی که پدر و پدر بزرگش در حوزه وابستگی به بیگانگان و خیانت به مردم ایران رو دست ندارند، امروز دلواپس تمامیت ارضی کشور و منافع ملی مردم ایران شده است.
رئیس کمیته روابط خارجی مجلس شورای اسلامی:
برجام با آب‌نبات چوبی احیا نمی‌شود/ ایران هیچ طرح گام به گامی برای اجرای برجام با آمریکا نخواهد داشت/ بازگشت کاغذی آمریکا مشکلی را حل نخواهد کرد
عباس گلرو با بیان اینکه برجام با آب‌نبات چوبی و اقدامات نمایشی احیا نمی‌شود، گفت: راستی‌آزمایی اقدامات آمریکا در رفع تحریم‌ها بر روی کاغذ انجام نمی‌شود.
پست‌های بی‌بی‌سی فارسی درباره مرگ همسر ملکه امکان نظر دادن ندارد
بخش نظرات شش پست اخیر صفحه اینستاگرامی رسانه دولتی انگلیس که به پرنس فیلیپ، همسر تازه فوت شده ملکه انگلیس اختصاص دارد، از سوی گردانندگان بی‌بی‌سی فارسی بسته شده است.
دستاورد عملیاتی کمیسیون مشترک برجام: تقریباً هیچ!
اخبار منتشر شده از نشست نشان می دهد که مذاکرات روزهای اخیر همانگونه که پیش‌بینی می‌شد هیچ دستاورد عملیاتی نداشته است چرا که هدف آمریکا از حضور در وین نه لغو تحریم‌ها بلکه مذاکره برای امتیاز گیری بیشتر است.
همه مقصرند جز مسئولین؛
روحانی: تردد و تجمع در شب عید، مراسم عید نوروز، عروسی‌ها و سفرهای نوروزی عامل اوج‌گیری کرونا است/ وقتی سفرهای ترکیه هیچ تاثیری در شیوع کرونا ندارد!
رئیس‌جمهور گفت: اولین عامل موج چهارم کرونا را ورود ویروس انگلیسی به کشور از عراق، عامل دوم، تردد و تجمع فراوان در شب عید، عامل سوم، مراسم عید نوروز، عامل چهارم عروسی‌هایی که در ماه رجب و شعبان برگزار شد و عامل پنجم، سفرهای بدون رعایت پروتکل‌ها بود.
نابغه‌ای به نام محمدباقر صدر؛
رهبر انقلاب: کارى که از او برمى‌آمد، از توانایی خیلى از فقها و علما و متفکّرین حوزه‌ خارج بود/ نامه شهید صدر به شاگردانش: ذوبوا فی‌الخمینی
شهید سید محمدباقر صدر برای خیلی‌ها ناشناخته و آثار ارزشمندش از جمله اقتصادنا و فلسفتنا که باید در دانشگاه‌ها و حوزه های علمیه تدریس شوند، غریبه اسا. اما باید گفت که او بی‌شک، کم‌نظیر ترین متفکر نخبه جهان اسلام در عصر حاضر بود.
بودجه سینمایی خرج پیروزی‌های ملت شده یا فیلم‌های ضعیف و خنثی؟
رئیس‌جمهور: چرا از پیروزی‌ها فیلم نمی‌سازید/ یک سوال قابل تامل؛ چرا روحانی دستگیری جاسوس‌ها را پیروزی نمی‌داند؟
مخاطب سخنان رئیس‌جمهور جز خودش و مدیران فرهنگی او چه کسی است؟ مگر غیر از این است که وزارت ارشاد به‌عنوان متولی اصلی حوزه فرهنگ و هنر با ابزار سیاست‌گذاری می‌تواند به تولیدات هنری جهت‌ بدهد؟
نگاهی به پربیننده‌ترین سریال نوروز ۱۴۰۰؛
نمایش زیبایی‌ زندگی روستایی و‌ اجتماعات غیرشهری در قاب تلویزیون/ دلیل جذابیت «نون خ۳» چیست؟
موفقیت «نون خ۳» از آن‌ جهت اهمیت دارد که برای اولین‌بار در سال‌های اخیر، به ظرفیت‌های موجود در روستاهای کشور توجه شد و قاب تلویزیون به زیبایی‌های زندگی روستایی و جذابیت‌های اجتماعات غیرشهری تخصیص یافت.
نشانه‌های یک بیماری خطرناک؛
آیا روحانی و ظریف به «سندروم استکهلم» مبتلا شده‌‌اند؟
رفتارها و سخنان دولتمردان در سال‌های اخیر نشان از همین عارضه دارد. حسن روحانی امروز در سخنانی عجیب گفت: «آمریکا برای اجرای توبه آماده است و هل لی من توبه می‌گوید!»
ادامه حضور بدون دلیل عراقچی در وین؛
آب پاکی بایدن روی دست دولت روحانی/ رابرت مالی: پافشاری ایران بر «لغو تمام تحریم‌ها» یعنی جدی نبودن ایران!/ آیا تیم مذاکره‌کننده آب‌نبات «امتیاز موردی» را به جای «لغو یکجای تحریم‌ها» می‌پذیرد؟
مالی در این مصاحبه با رادیوی ملی آمریکا، ان‌پی‌آر، که روز سه‌شنبه، ۱۷ فروردین‌ماه، منتشر شد در اظهاراتی توهین آمیز تاکید کرده که پافشاری ایران بر لغو تمام تحریم‌ها تنها یک معنا خواهد داشت و آن‌ این که ایران در وعده بازگشت به برجام جدی نیست!
چین اعلام کرد:
آمریکا باید تمام تحریم‌های ایران را بردارد/ ایالات متحده اعمال زور علیه شرکت‌ها و افراد خارجی را کنار بگذارد
«ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت امور خارجه چین و همچنین «چانگ هووا» سفیر چین در ایران نیز بر لزوم بازگشت بدون قید و شرط ایالات متحده به برجام و همچنین برداشته شدن تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه جمهوری اسلامی تأکید کرده بودند.
خوش‌چشم تحلیلگر مسائل بین‌الملل:
باید روی برداشتن تمام تحریم‌ها و راستی‌آزمایی تأکید کنیم/ آمریکا از طریق فرسایش مذاکرات به دنبال عقب‌نشینی ایران است
بنابراین باید دستور کار جلسات برداشته شدن تمامی تحریم‌ها باشد. نباید ایران اجازه تغییر دستور کار جلسات یا افزوده شدن موارد دیگری را به جلسات بدهد.
تحلیلی بر وقایع انتخابات ۹۲؛
مستند جنجالی «کلاه وحدت» منتشر شد
این مستند با بازیگری محمدباقر قالیباف، سعید جلیلی، محسن رضایی، علی اکبر ولایتی و غلامعلی حدادعادل و هنرمندی حسن روحانی، به بررسی عملکرد و مواضع کاندیداهای انتخابات سال ۹۲ حول مسئله وحدت می‌پردازد.
سلسله جلسات ماهانه شرح کلمات اخلاقی آیت‌الله بهجت(ره)؛ جلسه بیست و چهارم
آیت‌الله بهجت فرمودند اگر در کوچه‌ها امام زمان(عج) را نمی‌بینی عینک‌ات را عوض کن/ طریق تسهیل در طاعت و ترک معصیت چیست؟
ساعت تقریبا یک نیمه شب بود، آیت‌الله بهجت سر کوچه ایستادند و شروع کردند به گریه کردن، فرمودند که اگر چشمت در این کوچه ها حضرت را نمی‌بیند و گوشت صدای حضرت را نمی شنود، برو عینک‌ات را درست کن.
در صورت مسجل شدن حمله به کشتی ساویز، پاسخ ایران قطعی است/ پس از «هلیوس رِی» و «لوری»، این بار نوبت کدام کشتی اسرائیلی خواهد بود؟
سه شنبه هفته جاری(١٧ فروردین) یک کشتی ایرانی با نام ساویز ساعت شش صبح به وقت محلی در دریای سرخ و در نزدیکی سواحل کشور جیبوتی بر اثر یک انفجار، دچار آسیب دیدگی جزئی شد.
سخنگوی دولت:
گرانی مرغ هم تقصیر تحریم‌ها است!/ در مدیریت کشور معجره اتفاق افتاده است/ اینکه من می‌گویم کالاها گران نمی‌شود اما به سرعت گران می‌شود نشانه صداقت ماست
علی ربیعی گفت: ریچارد نفیو می‌گوید که «برنامه تحریم‌های آمریکا نتایج دیده نشده و حاشیه‌ای نیز به وجود آورد. برای مثال گرانی مرغ از این دست مسائل بود. آمریکا هیچ تحریمی علیه واردات مرغ ایران وضع نکرده بود اما قیمت مرغ بالا رفت».
زیاده‌خواهی قابل پیش‌بینی آمریکا
رفع محدود تحریم‌های هسته‌ای در ازای محدودیت‌های دائمی!
پس از آن که تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در اقدامی خلاف سیاست قطعی کشور درباره رفع تحریم‌های آمریکا، مذاکره غیرمستقیم درباره برداشتن تحریم‌ها را پذیرفت، اکنون و در آستانه مذاکرات وین، دولت بایدن از طرح خود برای نحوه بازگشت به برجام رونمایی کرده است.
سران وحدت عامل تفرقه شدند؛
تلاش ناموفق برای تعدد کاندیداهای انقلابی در انتخابات میان‌دوره مجلس
پس از آن که حمید رسایی خبر از حضور قطعی خود در انتخابات میان‌دوره مجلس از حوزه انتخابیه تهران داد، تلاش‌هایی برای ممانعت از راهیابی او به مجلس توسط برخی جریان‌ها آغاز شد.
نگاهی به جنجالی‌ترین سریال روزهای اخیر؛
پنجه در پنجه با بازوهای اطلاعاتی-امنیتی روباه پیر/ چگونه گاندو سریال موفق‌تری می‌شود؟
صراحت و بیان بی‌پرده گاندو۲ به دهان دولت‌مردان شیرین نیامد و از همان ابتدا برخی از مسئولان دولتی، همچون جواد ظریف و حسام‌الدین آشنا، و رسانه‌های حامی دولت زبان اعتراض گشودند.
آیت‌الله رئیسی

 

آیت‌الله رئیسی در جمع مدیران و کارکنان وزارت اطلاعات:
آمریکا باید تمام تحریم‌ها را لغو کند/ جمهوری اسلامی پس از راستی آزمایی به تعهدات برجام بازمی‌گردد/ پیگیری هر راهبردی غیر از این قابل قبول نیست
سران وحدت عامل تفرقه شدند؛
تلاش ناموفق برای تعدد کاندیداهای انقلابی در انتخابات میان‌دوره مجلس
پس از آن که حمید رسایی خبر از حضور قطعی خود در انتخابات میان‌دوره مجلس از حوزه انتخابیه تهران داد، تلاش‌هایی برای ممانعت از راهیابی او به مجلس توسط برخی جریان‌ها آغاز شد.
نگاهی به جنجالی‌ترین سریال روزهای اخیر؛
پنجه در پنجه با بازوهای اطلاعاتی-امنیتی روباه پیر/ چگونه گاندو سریال موفق‌تری می‌شود؟
صراحت و بیان بی‌پرده گاندو۲ به دهان دولت‌مردان شیرین نیامد و از همان ابتدا برخی از مسئولان دولتی، همچون جواد ظریف و حسام‌الدین آشنا، و رسانه‌های حامی دولت زبان اعتراض گشودند.
محمدمهدی اسلامی در گفت‌وگو با رجانیوز:
«رضانام تا رضاخان» برای مقابله با تحریف تاریخ توسط دشمنان نگاشته شد/ کودتای سوم اسفند کار انگلیسی‌ها بود/ استفاده از اسناد متنوع وجه تمایز کتاب بهبودی/ «رضاشاه» زیباکلام کپی ضعیفی از کتاب سیروس غنی است!
وجه تمایز کتاب، نگاه به اسناد متنوع است. اولا در اسناد انگلیسی، به اسناد وزارت خارجه اکتفا نشده است و اسناد وزارت مستعمرات، وزارت هندوستان و وزارت جنگ نیز دیده شده که به علت اختلاف نظر میان این وزارتخانه‌ها درباره کودتای ۱۲۹۹ بسیار با اهمیت است.
طعنه آیت‌الله رئیسی به حسن روحانی:
اگر به اندازه جلسات با غربی‌ها برای رفع موانع تولید وقت می‌گذاشتند، مشکلات حل می‌شد/ مسئولانی که با ترک فعل خود باعث تعطیلی یک واحد تولیدی شده‌اند، باید پاسخگو باشند
رئیس دستگاه قضا گفت: اگر اینقدر که برخی آقایان جلسه گذاشتند برای اینکه چطور بتوانند از غربی‌ها یک امکانی برای این کشور بگیرند، جلسه برای رونق تولید و رفع موانع تولید در کشور می گذاشتند بسیار می توانست در گره گشایی در کشور موثر باشد.
جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور:
شرمنده ملت هستیم/ مطمئن نبودیم برجام ماندگار است/ در مقایسه با سال ۹۰ معجزه مدیریتی اتفاق افتاد!
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: ما شرمنده ملت هستیم و از محضر مردم بزرگ ایران به‌خاطر شرایط سخت زندگی آنها عذرخواهی می‌کنیم.
انگیزه دولت برای پیوند زدن همه مشکلات کشور به FATF / همکاری بلندمدت با چین معطل تصویب FATF نیست
نگاهی به سیر تحولات کشور از زمان رسانه ای شدن موضوع FATF تاکنون نشان می دهد که دولت و جریان حامی آن، قصد دارند FATF را ریشه همه مشکلات کشور بدانند و حل شدن آنها را به این موضوع گره بزنند یعنی دقیقا همان کاری که در قضیه برجام انجام دادند.
به دعوت جمعی از علما و فعالان سیاسی؛
حجت‌الاسلام مصلحی کاندیدای انتخابات خبرگان می‌شود
حجت‌الاسلام حیدر مصلحی در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه تهران ثبت‌نام خواهد کرد.
پروازها به ترکیه همچنان برقرار است؛
کرونای انگلیسی سراسر ترکیه را قرمز کرد/ چهار روز پس از درخواست وزیر بهداشت؛ دولت فقط تماشا می‌کند
سر تا سر ترکیه در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته است. کرونای جهش یافته انگلیسی موج جدیدی در این کشور ایجاد کرده و باعث شده تا سفرهای بسیاری به مقصد ترکیه لغو شود، با این حال رفت و آمد میان ایران و ترکیه هنوز ادامه دارد.
رئیس‌جمهور بیان کرد:
شروع موج چهارم کرونا در ۲ استان/ ممنوعیت مراسم مذهبی در شهرهای نارنجی و قرمز/ آمارهای متناقض رئیس‌جمهور!
رئیس‌جمهور درحالی از آغاز پیک چهام کرونا در دو استان خبر می‌دهد که هفته گذشته گفته بود: پیک همه‌گیری کرونا از نظر بنده به پایان رسیده است!
آمریکا در نشست وین کمیسیون برجام حضور می‌یابد؛
اقدام خلاف امنیت ملی عراقچی در کمیسیون مشترک برجام/ پذیرش «مذاکره» و «بازگشت گام‌به‌گام آمریکا» به توافق هسته‌ای/ آیا مجلس و قوه قضائیه این روند را متوقف خواهند کرد؟
بر خلاف گزارشی که عباس عراقچی از نشست مشترک کمیسیون برجام ارائه داده، بیانیه پایانی این نشست از چند عقب‌نشینی خطرناک دیگر از خطوط قرمز نظام درباره برجام حکایت دارد.
بانک مرکزی اعلام کرد؛
کارنامه فاجعه‌بار دولت روحانی در تداوم رشد قیمت مسکن/ متوسط قیمت در تهران به متری ۳۰ میلیون تومان رسید!
بررسی بازار مسکن شهر تهران در اسفند سال گذشته از افزایش متوسط ۶.۶ درصدی قیمت هر متر مربع واحد مسکونی نسبت به بهمن سال گذشته خبر می دهد.
توجیه‌تراشی به قیمت اتهام به رهبر انقلاب/ ظریف چه چیز را انکار می‌کند؟
اشاره ظریف به صحبت‌های حقیرانه وی در دانشگاه تهران است که مدعی شده بود آمریکا می‌تواند با یک بمب سیستم دفاعی ایران را از کار بیاندازد!
روایت سال‌ها رفاقت و همکاری با شهید بهشتی در گفتگو با مرحوم آیت‌الله مصباح یزدی(ره):
آقای میلانی همیشه در کنار اسم امام می‌گفت «سلام‌الله علیه»/ شهید بهشتی می‌گفت من ساخته دو «محمدحسین» هستم؛ بروجردی و طباطبایی/ من هیچ‌گاه با شریعتی مخالفت علنی نکردم/ پیام آقایان بهشتی، مطهری و خزعلی به شریعتی: داری کاری را می‌کنی که آمریکا می‌خواهد!
حساسیت بنده روی مسائل فکری بود، منتهی حساسیت امثال آقای بهشتی بیشتر روی مسائل سیاسی و اجتماعی بود والا خود ایشان هم افکار او را قبول نداشت و از تعبیرهای ایشان که در همه جا شناخته شده این بود که شریعتی اسلام‌سراست نه اسلام‌شناس.
توضیحات ظریف درباره تفاهم راهبردی ایران و چین:
سند فعلی معاهده نیست/ هیچ عدد و رقم مالی در این تفاهم ذکر نشده است/ مالکیت و مدیریت هیچ منطقه‌ای واگذار نشده و هیچ امتیاز انحصاری وجود ندارد/ احترام متقابل و مبارزه با یکجانبه‌گرایی، اصول مهم تفاهم راهبردی
محمدجواد ظریف در صفحه شخصی خود به برخی مسائل و القائات پیرامون تفاهم مشترک راهبردی ایران و چین پاسخ داد.
در بیست و پنجمین سفر استانی رئیس قوه‌ قضائیه صورت گرفت؛
ضرب الاجل ۹ ماهه برای فعال‌سازی خط تولید کارخانه ماشین‌سازی/ اعزام هیاتی ٢٢ نفره برای بررسی وضعیت دستگاه قضایی استان لرستان
رئیسی به سازمان بازرسی و دادستانی کل کشور دستور داد ضمن نظارت و پیگیری جهت تسریع در روند واگذاری کارخانه ماشین‌سازی لرستان به مالک جدید و رفع مانع از تصرف وی بر کارخانه، مالک جدید حداکثر ظرف ۹ ماه آینده کارخانه را به خط تولید برگرداند.
در دیدار اعضای کنگره شهدای یزد:
رهبر انقلاب: مراقب باشیم آرمان‌های انقلاب به‌ دست برخی افراد مخدوش نشود/ پیام مهم شهیدان برای ما، در امان بودن از ترس و اندوه است/ خاطرات والدین و همسران شهدا ثبت شود
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: انگیزه شهیدان از حضور در میدان جهاد حمایت از انقلاب، امام، حجاب و دفع شر دشمن بود که باید مراقبت کرد این آرمان‌ها به دست برخی افراد نفی و مخدوش نشود.
انتشار سخنان جلیلی درباره تعاملات عرصه بین‌الملل، موضع جمهوری اسلامی و همکاری ۲۵ ساله ایران و چین؛
منطق سیاست خارجی و تعامل گسترده و سازنده با جهان/ در هفت سال اخیر تعاملات خارجی ما گسترده نبوده است/ تعامل با چین می‌تواند راهبرد فشار حداکثری آمریکا را بشکند
چین یک منافعی دارد. یک تقابلی با آمریکا دارد. اینجا یک اشتراکاتی برای شما و چین پیش آمده و تولید فرصت کرده است. یعنی در حالی که آمریکا می‌گوید فشار حداکثری و تحریم‌های ثانویه را اعمال می‌کند، چین آمده و این پیشنهاد را ارائه داده است.
حمید رسایی کاندیدای انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شد
حجت‌الاسلام حمید رسایی ، برای کاندیداتوری در انتخابات میان‌دوره‌ای از حوزه انتخابیه تهران ثبت نام کرد.
مرضیه هاشمی خبرنگار و مستندساز آمریکایی مقیم ایران در گفت و گو با رجانیوز:
خیلی سنگین است که یک زن احساس کند هیچ پشتیبان اقتصادی ندارد و باید هر کاری انجام دهد تا درآمدی کسب کند/ مادر بودن، حفظ خانواده و به تبع آن حفظ جامعه، قلۀ کمال یک بانو است/ اصلی ترین رسالتی که در زندگی برای خود در نظر گرفته‌ام طرفدار حق و مستضعفین بودن است
خانم هاشمی بیان کرد: بزرگ‌ترین سرمایۀ بانوان ایرانی، داشتن خانواده است. حفظ گرمای محیط خانواده بسیار مهم است. یکی از عمده مزایای زندگی در در ایران آن است که همچنان خانواده اصل است.
سناریوی آینده کشورهای خاورمیانه قبل ظهور:
راهبرد ایرانیان زمینه‌ساز: دفاع از عراق و آزادی فلسطین/ بشارت نزدیکی ظهور بعد از حضور «مارقۀ الروم» در فلسطین/ اسرائیل در کابوس انتقام سخت بعد «هرج الروم»
از شاخص‌های پازل ظهور، تشکیل انقلاب زمینه‌ساز ظهور و آغاز قدرتمندی جبهه حق؛ استقرار یهود صهیونیست در فلسطین نماد افساد جبهه شیطان؛ فتنه شام و جنگ سوریه صحنه نبرد تمدنی جبهه حق و باطل است.
نگاهی به سوابق و عملکرد کاندیداهای احتمالی جریان انقلاب؛
مدیریت راهبردی، جوان‌گرایی، عدالت‌خواهی و مبارزه با فساد؛ فصل مشترک سوابق گزینه‌های انقلابی/ چرا جلیلی، فتاح و میرکاظمی می‌توانند قوه مجریه را متحول کنند؟
رجانیوز در این گزارش به بررسی وضعیت سه تن از چهره‌هایی پرداخته که با قوت بیشتری می‌توانند پرچمدار گفتمان جریان انقلابی در عرصه انتخابات آتی ریاست جمهوری باشند.
امروز صورت گرفت؛
حمله به سه کاروان لجستیکی ارتش تروریستی آمریکا در عراق
سه کاروان حامل تجهیزات لجستیکی برای ارتش تروریستی آمریکا در مرکز و جنوب عراق هدف حمله قرار گرفته است.
المیادین گزارش داد؛
فتوحات جدید ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در جبهه مأرب/ کشته و زخمی شدن مزدوران سعودی در میدان نبرد
نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در جبهه مارب به پیشروی های جدید دست یافته و مناطق دیگری را به کنترل خود درآورده اند.
آیت‌الله رئیسی در اولین جلسه شورای عالی قوه قضاییه در سال جدید:
انحصار در بازار خدمات حقوقی و قضایی باید شکسته شود/ ۷ قانون برای حمایت از تولید داریم اما اجرا نمی‌شوند/ قضات بر اساس عدل و حق حکم کنند
رئیس قوه قضاییه گفت: انحصار در بازار خدمات حقوقی و قضایی از جمله وکالت، سردفتری و کارشناسی دادگستری باید شکسته شود و جوانان واجد شرایط بتوانند وارد این بازار شوند، رقابت سالم به سود جامعه خواهد بود.
قاضی شهریاری:
منتفی شدن فرضیه قتل خانم نامداری/ بررسی موضوع خودکشی از طریق مصرف دارو‌های اعصاب و روان
سرپرست دادسرای جنایی تهران در خصوص آخرین وضعیت پرونده فوت آزاده نامداری گفت: وقوع قتل یا دگرکشی کاملا منتفی است.
با حضور وزرای خارجه دو کشور؛
سند جامع همکاری ایران و چین امضا شد
سند جامع همکاری‌های ایران و چین توسط «محمد جواد ظریف» و «وانگ یی» وزیران خارجه دو کشور امروز در محل وزارت امور خارجه امضا شد.
شخصیت واقعی جاسوس تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در سریال گاندو کیست؟/ از هم‌نشینی با حسن روحانی تا مشاوره به ظریف/ «محمدعلی شعبانی» نفوذی دوتابعیتی که با رژیم صهیونیستی و انگلیس در ارتباط بود!
شعبانی کارآموز سابق شورای ملی ایرانیان آمریکا یا نایاک در سال ۲۰۰۷ (۱۳۸۶) است. او همان سال به اسراییل سفر کرده و با نهادها و افراد بسیاری از جمله مئیر جاودانفر دیدار کرد.
پویش دعوت از «سعید جلیلی» اعلام موجودیت کرد
اشرافیتِ سرمایه‌سالارِ غرب‌گرا از سویی با زمینه‌سازی برای سرمایه‌داری، تبعیض و فشار به مردم و از سوی دیگر با انفعال و تسلیم و گره زدن همه مشکلات به غرب، معطل کردن بخش عمده‌ای از ظرفیت‌ها و تعویق اصلاحات ضروری داخلی، این ناکارآمدی‌ها را تعمیق کرده...
حجت‌الاسلام نبویان در گفت‌وگو با رجانیوز مطرح کرد:
دولت در توافق با گروسی اجازه داد که سه ماه دیگر تحریم‌ها بماند/ روحانی و ظریف استاد بدهکار کردن ملت ایران هستند/ «دیپلماسی التماسی» چگونه دوباره ایران را در جایگاه بدهکار نشاند؟
ما الان طلبکاریم.آمریکا و غرب می‌دانند ما تعهداتمان را انجام داده‌ایم اما اینها انجام نداده‌اند پس باید انجام دهید و تحریم را بردارید. اما الان آقای ظریف و روحانی کاری کرده اند که شده‌ایم بدهکار و آمریکایی‌ها می‌گویند توپ در زمین ایران است!
وزارت بازرگانی چین اعلام کرد:
پکن از قرارداد نفتی با ایران محافظت خواهد کرد/ اخطار تحریمی از دولت بایدن بابت خرید نفت ایران دریافت نکرده‌ایم/ از روابط چین و ایران دفاع می‌کنیم
سخنگوی وزارت بازرگانی چین گفته هشداری بابت معامله نفتی با ایران دریافت نکرده اما روزنامه فایننشال تایمز یک هفته پیش مدعی شده بود آمریکا به خاطر خرید نفت ایران به چین هشدار داده است.
نشست دولت سایه با حضور نمایندگانی از هر یک از اصناف صنعتی کشور
معرفی و ارائه «نوزده مسئله مشترک اصناف صنعتی کشور»/ جلیلی:هدف ما از پیگیری و حل این مسائل، رفع موانع رونق تولید است
نقطه مطلوب آنجاست که تولید داخل نه تنها نیاز ها داخلی ما را تامین کند بلکه ایران به جایگاه قطب منطقه برای صادرات نیز ارتقاء پیدا کند و این امر با جلوگیری از خام فروشی و تقویت صنایع تبدیلی ممکن خواهد شد.
افزایش ۳۱۴ درصدی قیمت کالاهای مصرفی در دولت روحانی/ روحانی درباره گرانی‌های دولت قبل چه می‌گفت؟ + نمودار
روحانی در زمان دولت قبل معتقد بود که علت گرانی‌ها سوءمدیریت دولت وقت است اما اکنون در دولت خودش مدعی است که علت گرانی‌ها نبود وزارت بازرگانی است!
با نزدیک شدن به انتخابات؛
وعده جدید به بایدن از جیب ملت ایران/ روحانی: درباره خسارات برجام با آمریکا فعلا صحبتی نخواهیم کرد!
چنین طرح‌های عجولانه‌ای توسط دولتمردان در حالی مطرح می‌شوند که برخی نزدیک بودن انتخابات را علت این تحرکات عجولانه و عقب‌نشینی‌ها از سوی دولت می‌دانند تا بتوانند با دستاوردسازی نمایشی جان تازه‌ای به جریان شکست خورده غرب گرا در داخل کشور بدهند.
اقتصاد سیاسی انتخابات در گفتگو با سیدمجیدحسینی:
صدای معلم و پرستار و کارگر در انتخابات نیست/ مسائل اصلی هیچ‌گاه موضوع رقابت‌های سیاسی نبوده است/ آمدن ظریف یعنی بتونی شدن طبقه سرمایه‌داری در ایران/ جلیلی و رئیسی می‌توانند گفتمان ضدفساد را نمایندگی کنند
به نظرم احتمال سه‌ دوگانه در انتخابات وجود دارد. دوگانه اول مذاكره و ضد مذاكره يا مقاومت و ضدمقاومت. دوگانه دوم فساد و ضد فساد.
مرکز پژوهش‌های مجلس:
رهایی از تحریم بدون مقاوم شدن در مقابل آن امکان‌پذیر نیست/ رفع تحریم ایران جایگاهی در دکترین اقتصادی-نظامی آمریکا ندارد/ تسخیر بازارهای فروش انرژی کشور با ابزار تحریم/ معافیت تحریمی، تکمیل‌کننده پازل «فشار حداکثری»
مرکز پژوهش‌های مجلس ضمن تاکید بر این موضوع که بنا بر دلایل مختلف احتمال رفع واقعی و نه صرفا کاغذی تحریم ایران توسط آمریکا، بسیار اندک است، اعلام کرد: تدبیر و برنامه‌ریزی میان‌مدت و چه‌بسا بلندمدت اقتصاد کشور باید با فرض ماندگاری تحریم انجام شود.
حریرچی:
کرونای انگلیسی در کشور چرخش دارد/ نتیجه مسافرت‌ها و دیدوبازدید‌های نوروزی چند هفته آینده بروز خواهد کرد
معاون کل وزارت بهداشت گفت: کرونای انگلیسی در کشور چرخش دارد و شمار شهرهای قرمز را هم افزایش داده است.
در ابتدای سال پشتیبانی و مانع زدایی از مسیر تولید، رقم خورد؛
بازدید رئیس قوه‌قضائیه از منطقه ویژه اقتصادی دوغارون/ رئیسی: خروج غیرقانونی کالا از کشور در پوشش ترانزیت، مصداق قاچاق سازمان یافته است/ دیپلماسی اقتصادی، ظرفیت کشور‌های همسایه را برای رونق تولید فعال می‌کند
رئیس قوه قضاییه به منظور رفع موانع تولید و صادرات کشور و استفاده از ظرفیت‌های دستگاه قضائی در این راستا، در سفری از پیش اعلام نشده از منطقه ویژه اقتصادی دوغارون بازدید کرد
نگاهی به تازه‌ترین ساخته مسعود کیمیایی؛
«خون شد»ی که سینما نیست!/ تکرار ملال‌آور «رئیس» سینمای ایران
کیمیایی که در روزگاری فیلم‌های آوانگارد «قیصر» و «گوزن‌ها» را ساخته و به یکی از تاثیرگذارترین کارگردانان سال‌های قبل از انقلاب تبدیل شده بود، امروز نه‌تنها پیشرو نیست، بلکه به ورطه تکرار نیز افتاده است؛ آن هم یک تکرار ملال‌آور و غیرقابل تحمل.
رهبر انقلاب در سخنرانی به مناسبت آغاز سال جدید:
کاندیداها بدانند چه باری را به دوش خواهند کشید/ اینکه می‌گویند رئیس دولت اختیارات ندارد خلاف واقع است/ رئیس جمهور باید مدیر، مردمی، جوان‌گرا، جهادی، عدالت‌خواه و ضدفساد باشد/ در ابتدای برجام عجله شد، برای بازگشت آمریکا هیچ عجله‌ای نداریم
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سخنرانی نوروزی خود خطاب به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری فرمودند: انتظار داریم سنگینی کار را بدانید. بدانید چه چیزی را و چه بار سنگینی را بر دوش میخواهید بگیرید.
رد پای فرقه انحرافی غروی در حوزه کتاب؛
هتک حرمت‌های عجیب در یک کتاب/ از توهین به شهدا تا وحشی خواندن مردم ایران/ این کتاب چگونه مجوز نشر گرفته است؟
نگارنده همچنین در این کتاب اقدام به تبلیغ کتاب‌های محمدجواد غروی کرده است. این درحالی است که امام راحل در سال ۴۹ در استفتائی راجع به تفکرات غروی او را مصداق مضل و گمراه معرفی کرده‌اند.
دومین کنگره ملی بزرگداشت شهدای استان یزد

سردار سلامی: دشمن در خواب هم به فکر جنگ با ملت ایران نیست

فرمانده کل سپاه پاسداران وجود چهار هزار شهید دفاع مقدس را نماد بارز ولایت مداری مردم یزد دانست و گفت: دشمن در خواب هم به فکر جنگ با ملت ایران نیست، چرا که ایستادگی ملت را دیده و می‌داند برای غلبه بر دشمن مجهز و آماده هستیم.

سردار سلامی: دشمن در خواب هم به فکر جنگ با ملت ایران نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، سردار حسین سلامی پیش از ظهر امروز در اجلاسیه دومین کنگره ملی بزرگداشت شهدای استان یزد اظهار کرد: یزد دارالعلم و دارالفقه است و با جوانانی که همواره در آزمون‌های بزرگ سراسری رتبه‌های برتر را به خود اختصاص می‌دهند.

همکاری ۲۵ساله ایران و چین

 

انتشار سخنان دکتر جلیلی درباره تعاملات عرصه بین‌الملل، موضع جمهوری اسلامی و همکاری ۲۵ساله ایران و چین؛
منطق سیاست خارجی و تعامل گسترده و سازنده با جهان/ در هفت سال اخیر تعاملات خارجی ما گسترده نبوده/ تعامل با چین می‌تواند راهبرد فشار حداکثری آمریکا را بشکند

 

در بیست و پنجمین سفر استانی رئیس قوه‌ قضائیه صورت گرفت؛
ضرب الاجل ۹ ماهه برای فعال‌سازی خط تولید کارخانه ماشین‌سازی/ اعزام هیاتی ٢٢ نفره برای بررسی وضعیت دستگاه قضایی استان لرستان
رئیسی به سازمان بازرسی و دادستانی کل کشور دستور داد ضمن نظارت و پیگیری جهت تسریع در روند واگذاری کارخانه ماشین‌سازی لرستان به مالک جدید و رفع مانع از تصرف وی بر کارخانه، مالک جدید حداکثر ظرف ۹ ماه آینده کارخانه را به خط تولید برگرداند.
در دیدار اعضای کنگره شهدای یزد:
رهبر انقلاب: مراقب باشیم آرمان‌های انقلاب به‌ دست برخی افراد مخدوش نشود/ پیام مهم شهیدان برای ما، در امان بودن از ترس و اندوه است/ خاطرات والدین و همسران شهدا ثبت شود
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: انگیزه شهیدان از حضور در میدان جهاد حمایت از انقلاب، امام، حجاب و دفع شر دشمن بود که باید مراقبت کرد این آرمان‌ها به دست برخی افراد نفی و مخدوش نشود.
حمید رسایی کاندیدای انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شد
حجت‌الاسلام حمید رسایی ، برای کاندیداتوری در انتخابات میان‌دوره‌ای از حوزه انتخابیه تهران ثبت نام کرد.
مرضیه هاشمی خبرنگار و مستندساز آمریکایی مقیم ایران در گفت و گو با رجانیوز:
خیلی سنگین است که یک زن احساس کند هیچ پشتیبان اقتصادی ندارد و باید هر کاری انجام دهد تا درآمدی کسب کند/ مادر بودن، حفظ خانواده و به تبع آن حفظ جامعه، قلۀ کمال یک بانو است/ اصلی ترین رسالتی که در زندگی برای خود در نظر گرفته‌ام طرفدار حق و مستضعفین بودن است
خانم هاشمی بیان کرد: بزرگ‌ترین سرمایۀ بانوان ایرانی، داشتن خانواده است. حفظ گرمای محیط خانواده بسیار مهم است. یکی از عمده مزایای زندگی در در ایران آن است که همچنان خانواده اصل است.
سناریوی آینده کشورهای خاورمیانه قبل ظهور:
راهبرد ایرانیان زمینه‌ساز: دفاع از عراق و آزادی فلسطین/ بشارت نزدیکی ظهور بعد از حضور «مارقۀ الروم» در فلسطین/ اسرائیل در کابوس انتقام سخت بعد «هرج الروم»
از شاخص‌های پازل ظهور، تشکیل انقلاب زمینه‌ساز ظهور و آغاز قدرتمندی جبهه حق؛ استقرار یهود صهیونیست در فلسطین نماد افساد جبهه شیطان؛ فتنه شام و جنگ سوریه صحنه نبرد تمدنی جبهه حق و باطل است.
نگاهی به سوابق و عملکرد کاندیداهای احتمالی جریان انقلاب؛
مدیریت راهبردی، جوان‌گرایی، عدالت‌خواهی و مبارزه با فساد؛ فصل مشترک سوابق گزینه‌های انقلابی/ چرا جلیلی، فتاح و میرکاظمی می‌توانند قوه مجریه را متحول کنند؟
رجانیوز در این گزارش به بررسی وضعیت سه تن از چهره‌هایی پرداخته که با قوت بیشتری می‌توانند پرچمدار گفتمان جریان انقلابی در عرصه انتخابات آتی ریاست جمهوری باشند.
امروز صورت گرفت؛
حمله به سه کاروان لجستیکی ارتش تروریستی آمریکا در عراق
سه کاروان حامل تجهیزات لجستیکی برای ارتش تروریستی آمریکا در مرکز و جنوب عراق هدف حمله قرار گرفته است.
المیادین گزارش داد؛
فتوحات جدید ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در جبهه مأرب/ کشته و زخمی شدن مزدوران سعودی در میدان نبرد
نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در جبهه مارب به پیشروی های جدید دست یافته و مناطق دیگری را به کنترل خود درآورده اند.
آیت‌الله رئیسی در اولین جلسه شورای عالی قوه قضاییه در سال جدید:
انحصار در بازار خدمات حقوقی و قضایی باید شکسته شود/ ۷ قانون برای حمایت از تولید داریم اما اجرا نمی‌شوند/ قضات بر اساس عدل و حق حکم کنند
رئیس قوه قضاییه گفت: انحصار در بازار خدمات حقوقی و قضایی از جمله وکالت، سردفتری و کارشناسی دادگستری باید شکسته شود و جوانان واجد شرایط بتوانند وارد این بازار شوند، رقابت سالم به سود جامعه خواهد بود.
قاضی شهریاری:
منتفی شدن فرضیه قتل خانم نامداری/ بررسی موضوع خودکشی از طریق مصرف دارو‌های اعصاب و روان
سرپرست دادسرای جنایی تهران در خصوص آخرین وضعیت پرونده فوت آزاده نامداری گفت: وقوع قتل یا دگرکشی کاملا منتفی است.
با حضور وزرای خارجه دو کشور؛
سند جامع همکاری ایران و چین امضا شد
سند جامع همکاری‌های ایران و چین توسط «محمد جواد ظریف» و «وانگ یی» وزیران خارجه دو کشور امروز در محل وزارت امور خارجه امضا شد.
پویش دعوت از «سعید جلیلی» اعلام موجودیت کرد

 

 

 

 

شعبانی کارآموز سابق شورای ملی ایرانیان آمریکا یا نایاک در سال ۲۰۰۷ (۱۳۸۶) است. او همان سال به اسراییل سفر کرده و با نهادها و افراد بسیاری از جمله مئیر جاودانفر دیدار کرد.
حجت‌الاسلام نبویان در گفت‌وگو با رجانیوز مطرح کرد:
دولت در توافق با گروسی اجازه داد که سه ماه دیگر تحریم‌ها بماند/ روحانی و ظریف استاد بدهکار کردن ملت ایران هستند/ «دیپلماسی التماسی» چگونه دوباره ایران را در جایگاه بدهکار نشاند؟
ما الان طلبکاریم.آمریکا و غرب می‌دانند ما تعهداتمان را انجام داده‌ایم اما اینها انجام نداده‌اند پس باید انجام دهید و تحریم را بردارید. اما الان آقای ظریف و روحانی کاری کرده اند که شده‌ایم بدهکار و آمریکایی‌ها می‌گویند توپ در زمین ایران است!
وزارت بازرگانی چین اعلام کرد:
پکن از قرارداد نفتی با ایران محافظت خواهد کرد/ اخطار تحریمی از دولت بایدن بابت خرید نفت ایران دریافت نکرده‌ایم/ از روابط چین و ایران دفاع می‌کنیم
سخنگوی وزارت بازرگانی چین گفته هشداری بابت معامله نفتی با ایران دریافت نکرده اما روزنامه فایننشال تایمز یک هفته پیش مدعی شده بود آمریکا به خاطر خرید نفت ایران به چین هشدار داده است.
نشست دولت سایه با حضور نمایندگانی از هر یک از اصناف صنعتی کشور
معرفی و ارائه «نوزده مسئله مشترک اصناف صنعتی کشور»/ جلیلی:هدف ما از پیگیری و حل این مسائل، رفع موانع رونق تولید است
نقطه مطلوب آنجاست که تولید داخل نه تنها نیاز ها داخلی ما را تامین کند بلکه ایران به جایگاه قطب منطقه برای صادرات نیز ارتقاء پیدا کند و این امر با جلوگیری از خام فروشی و تقویت صنایع تبدیلی ممکن خواهد شد.
افزایش ۳۱۴ درصدی قیمت کالاهای مصرفی در دولت روحانی/ روحانی درباره گرانی‌های دولت قبل چه می‌گفت؟ + نمودار
روحانی در زمان دولت قبل معتقد بود که علت گرانی‌ها سوءمدیریت دولت وقت است اما اکنون در دولت خودش مدعی است که علت گرانی‌ها نبود وزارت بازرگانی است!
با نزدیک شدن به انتخابات؛
وعده جدید به بایدن از جیب ملت ایران/ روحانی: درباره خسارات برجام با آمریکا فعلا صحبتی نخواهیم کرد!
چنین طرح‌های عجولانه‌ای توسط دولتمردان در حالی مطرح می‌شوند که برخی نزدیک بودن انتخابات را علت این تحرکات عجولانه و عقب‌نشینی‌ها از سوی دولت می‌دانند تا بتوانند با دستاوردسازی نمایشی جان تازه‌ای به جریان شکست خورده غرب گرا در داخل کشور بدهند.
اقتصاد سیاسی انتخابات در گفتگو با سیدمجیدحسینی:
صدای معلم و پرستار و کارگر در انتخابات نیست/ مسائل اصلی هیچ‌گاه موضوع رقابت‌های سیاسی نبوده است/ آمدن ظریف یعنی بتونی شدن طبقه سرمایه‌داری در ایران/ جلیلی و رئیسی می‌توانند گفتمان ضدفساد را نمایندگی کنند
به نظرم احتمال سه‌ دوگانه در انتخابات وجود دارد. دوگانه اول مذاكره و ضد مذاكره يا مقاومت و ضدمقاومت. دوگانه دوم فساد و ضد فساد.
مرکز پژوهش‌های مجلس:
رهایی از تحریم بدون مقاوم شدن در مقابل آن امکان‌پذیر نیست/ رفع تحریم ایران جایگاهی در دکترین اقتصادی-نظامی آمریکا ندارد/ تسخیر بازارهای فروش انرژی کشور با ابزار تحریم/ معافیت تحریمی، تکمیل‌کننده پازل «فشار حداکثری»
مرکز پژوهش‌های مجلس ضمن تاکید بر این موضوع که بنا بر دلایل مختلف احتمال رفع واقعی و نه صرفا کاغذی تحریم ایران توسط آمریکا، بسیار اندک است، اعلام کرد: تدبیر و برنامه‌ریزی میان‌مدت و چه‌بسا بلندمدت اقتصاد کشور باید با فرض ماندگاری تحریم انجام شود.
حریرچی:
کرونای انگلیسی در کشور چرخش دارد/ نتیجه مسافرت‌ها و دیدوبازدید‌های نوروزی چند هفته آینده بروز خواهد کرد
معاون کل وزارت بهداشت گفت: کرونای انگلیسی در کشور چرخش دارد و شمار شهرهای قرمز را هم افزایش داده است.
آیت‌الله رئیسی:

 

در ابتدای سال پشتیبانی و مانع زدایی از مسیر تولید، رقم خورد؛
بازدید رئیس قوه‌قضائیه از منطقه ویژه اقتصادی دوغارون/ رئیسی: خروج غیرقانونی کالا از کشور در پوشش ترانزیت، مصداق قاچاق سازمان یافته است/ دیپلماسی اقتصادی، ظرفیت کشور‌های همسایه را برای رونق تولید فعال می‌کند

 

نگاهی به تازه‌ترین ساخته مسعود کیمیایی؛
«خون شد»ی که سینما نیست!/ تکرار ملال‌آور «رئیس» سینمای ایران
کیمیایی که در روزگاری فیلم‌های آوانگارد «قیصر» و «گوزن‌ها» را ساخته و به یکی از تاثیرگذارترین کارگردانان سال‌های قبل از انقلاب تبدیل شده بود، امروز نه‌تنها پیشرو نیست، بلکه به ورطه تکرار نیز افتاده است؛ آن هم یک تکرار ملال‌آور و غیرقابل تحمل.
رهبر انقلاب در سخنرانی به مناسبت آغاز سال جدید:
کاندیداها بدانند چه باری را به دوش خواهند کشید/ اینکه می‌گویند رئیس دولت اختیارات ندارد خلاف واقع است/ رئیس جمهور باید مدیر، مردمی، جوان‌گرا، جهادی، عدالت‌خواه و ضدفساد باشد/ در ابتدای برجام عجله شد، برای بازگشت آمریکا هیچ عجله‌ای نداریم
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سخنرانی نوروزی خود خطاب به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری فرمودند: انتظار داریم سنگینی کار را بدانید. بدانید چه چیزی را و چه بار سنگینی را بر دوش میخواهید بگیرید.
رد پای فرقه انحرافی غروی در حوزه کتاب؛
هتک حرمت‌های عجیب در یک کتاب/ از توهین به شهدا تا وحشی خواندن مردم ایران/ این کتاب چگونه مجوز نشر گرفته است؟
نگارنده همچنین در این کتاب اقدام به تبلیغ کتاب‌های محمدجواد غروی کرده است. این درحالی است که امام راحل در سال ۴۹ در استفتائی راجع به تفکرات غروی او را مصداق مضل و گمراه معرفی کرده‌اند.
اطلاعیه شماره ۶ کمیته امنیتی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا؛
اعلام شهرهای جدید قرمز و نارنجی/ فرصت ۷۲ ساعته برای بازگشت مسافرانی که از قبل به شهرهای قرمز و نارنجی جدید سفر کرده‌اند/ اعمال جریمه در صورت‌عدم بازگشت در مهلت تعیین شده
کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در اطلاعیه شماره ۶ خود، ضمن اعلام فهرست جدید شهرهای قرمز و نارنجی، برای بازگشت مسافرینی که از قبل به شهرهای قرمز و نارنجی جدید سفر کرده اند، ۷۲ ساعت فرصت تعیین کرد.
افزایش ۷ برابری تورم مواد خوراکی در سال ۹۹/ لیست بلند وعده‌های روحانی برای مهار تورم
تورم نقطه به نقطه کالاهای خوراکی در بهمن ۱۳۹۹ نسبت به فروردین ۱۳۹۹ بالغ بر ۷ برابر افزایش یافته است اما روحانی در کل سال از موفقیت دولت در مهار تورم سخن می‌گفت.
نام‌گذاری سال ۱۴۰۰ به نام «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها»/

 

توسط رهبر معظم انقلاب صورت گرفت؛
نام‌گذاری سال ۱۴۰۰ به نام «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها»/ اهمیت انتخابات با روی کارآمدن مدیریت‌های جدید و احتمالاً تازه‌نفس
روز گذشته صورت گرفت؛
حملات پهپادی انصارالله و ارتش یمن به شرکت نفتی آرامکو عربستان/ اصابت دقیق ۶ پهپاد به اهدافی در عمق خاک آل سعود
سخنگوی نیروهای مسلح یمن از عملیات گسترده نیروهای این کشور در عمق عربستان سعودی خبر داد و گفت که شرکت نفتی آرامکو، هدف حملات پهپادهای یمنی قرار گرفت.
نماینده آمریکا در امور ایران چه می‌گوید؟

 

نماینده آمریکا در امور ایران چه می‌گوید؟
پاسخ «رابرت مالی» به خوشآمدگویی‌های دولت روحانی: برجام شکننده است؛ ایران باید «توافق تکمیلی» را بپذیرد!/ حسام‌الدین آشنا از قدرت گرفتن چه کسی استقبال کرده بود؟
حکم متهمان پرونده «گروه اقتصادی یاس» اعلام شد؛
محکومیت عیسی شریفی به ۲۰ سال حبس، جزای نقدی و استرداد وجوه تحصیلی/ بیش از پنج هزار میلیارد ریال به بیت‌المال بازگردانده شده است
بر اساس دادنامه صادره از دیوان عالی کشور، چهار نفر از متهمان پرونده به اتهام مشارکت در کلاهبرداری باندی، مشارکت در پولشویی و برداشت و تصاحب غیرقانونی وجوه به دو تا ۳۰ سال حبس تعزیری به شرح ذیل محکوم شدند.
پیام فرمانده کل قوا به پاسداران انقلاب اسلامی:
با قدرت به فعالیت‌های شایسته خود ادامه دهید
فرمانده کل قوا به مناسبت میلاد امام حسین علیه‌السلام و روز پاسدار، پیامی خطاب به فرمانده کل سپاه صادر کردند.
درد خودباختگی؛
رنج‌نامه‌ی حقارت‌زده مشاور ظریف خطاب به جوبایدن: لحظه‌شماری می‌کردیم که پیروز شوید؛ فکر می‌کردیم ترامپ یک استثنا در آمریکاست!/ چرا سیاست زورگویانه ترامپ را ادامه می‌دهید!؟
نه تلاش ظریف برای انتخاباتی کردن مسائل منافع ملی می‌تواند به ثمر برسد و نه عجز و لابه‌های مشاوران و وابستگان وزارت خارجه مفید واقع خواهد شد.
بعد از گمانه زنی‌های فراوان نتانیاهو اعتراف کرد؛
آسمان عربستان برای سفرم به امارات ناامن بود، سفر را لغو کردیم!/ پیام موشک‌های انقلابیون یمن درست به هدف خورد
مشخص است که تلاش حکام عربی برای حفظ محو عبری_عربی با عقب رانده شدن مزدوران عربستان سعودی از خاک یمن و رسیدن محور مقاومت به دروازه‌های شهر مأرب بی‌نتیجه مانده و معادلات منطقه به نفع جبهه مقاوت تغییر کرده است.
توهم غرب‌گرایانه
درخواست ملتمسانه ظریف از آمریکایی‌ها/ باز هم ظریف اهداف انتخاباتی را از دریچه منافع ملی دنبال می‌کند؟
واقعیت این است که جو بایدن تاکنون ذره‌ای از سیاست‌های فشارحداکثری ترامپ کوتاه نیامده و با اینکه در ایام انتخابات برخی سیاست‌های ترامپ را شماتت کرده اما در عمل رفتار ایالات متحده را اصلاح نکرده و در صدد جبران برنیامده است.
از سوی پنج تن از فعالین جبهه انقلاب صورت گرفت؛
دعوت از جوانان انقلابی برای ثبت‌نام در انتخابات شورای شهر
درخواست پنج تن از فعالان جبهه انقلاب از تمام کسانی که می‌توانند بر اساس شاخص‌های انقلابی در جایگاه شورای شهر خدمت کنند.
در آستانه سالروز ملی شدن صنعت نفت؛
رهبر اصلی نهضت آیت‌الله کاشانی بود یا مصدق؟/ نقش فدائیان اسلام از زبان آیت‌‎الله طالقانی؛ موانع ملی شدن نفت را از سر راه برداشتند
پس از نهضت تنباکو و همچنین نهضت مشروطه که البته آنطور که باید به ثمر ننشست و با شکست مواجه شد، مردم ایران این بار در اواخر دهه ۱۳۲۰ و برای ملی کردن صنعت نفت کشور، تحت هدایت روحانیت، قیام کرده و موفق به ملی کردن نفت شدند.
سخنگوی قوه قضاییه بیان کرد:
تشریح دستاورد‌های دستگاه قضایی در سال ۹۹/ تایید محکومیت ۳۱ سال حبس «اکبر طبری» در دیوان عالی کشور/ بازگشت حیات به هزار واحد تولیدی با اقدامات قوه قضاییه/ ۴۸۰ میلیون تومان نرخ دیه سال آینده
اسماعیلی: طبری به ۳۱ سال حبس تعزیری، پرداخت جزای نقدی معادل قیمت اموال و وجوه ماخوذه و همچنین انفصال دائم از خدمات دولتی و استرداد فهرست بلند بالای املاک تحصیل کرده به بیت المال، محکوم شده بود که این محکومیت توسط دیوان عالی کشور تایید شده است.
در آستانه ساخت فصل جدید «دورهمی» صورت گرفت؛
نگاهی به فراز و فرودهای چهار فصل اخیر برنامه مهران مدیری/ آیا سری جدید «دورهمی» از سلبریتی‌محوری و یکنواختی فاصله خواهد گرفت؟
مسئله‌ای که در دو فصل اخیر این برنامه خیلی تو ذوق می‌زند سلبریتی‌محوری آن و سوالات زرد مدیری از مهمان برنامه است. باتوجه به اینکه بخش گفتگو با مهمان تبدیل به محوریت «دورهمی» شده انتظار می‌رود که هم در مهمانان برنامه و هم در سوالات مجری شاخص‌های ویژه...
فوتبال در چاه بی‌تدبیری؛
فرار رو به جلوی سلطانی‌فر: سلب میزبانی از ایران تقصیر تحریم‌ها است/ ورزش کشور در اسارت ناکاربلدها
اظهارات وزیر ورزش پیرامون از دست رفتن میزبانی تیم ‌ملی فوتبال و نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا و ربط دادن آن به تحریم‌ها، فرار به جلو و بهترین فرصت برای لاپوشانی این شکست و افتضاح است.
رستم قاسمی وزیر اسبق نفت:
نماینده توتال متکبرانه جواب سلام ما را هم نمی‌داد/ طلسم «ما نمی‌توانیم» در سدسازی را شکستیم
برای اثبات «ما می توانیم»، با شرکت توتال توافق کردیم که بخشی از پارس جنوبی را به عنوان پیمانکار کوچکی از توتال به عهده بگیریم، توتال نماینده جوانی داشت که وقتی به عنوان فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء در جلساتشان شرکت می کردم، متکبرانه جواب سلام هم...
حجت الاسلام رضا غلامی در جلسه نقد و بررسی کتاب «عصر حیرت»؛
نصیری مأموریت پیامبر خدا (ص) را شکست خورده می‌داند/ اختلاف فقها در کار اجتهادی یک امر مسلّم است و مایه نجات فقه از رکود/ تاکنون شیعه لطمه‌های زیادی از اخباری مسلک‌ها خورده/ ولایت فقیه تنها راه مشروعیت‌بخشی به «عمل سیاسی» در عصر غیبت
کتاب «عصر حیرت» نمونه‌ای بارز از سطحی‌نگری و ناتوانی از درک عمیق مقاصد اسلامی است که خود را در نتیجه‌گیری‌هایی که کتاب از آیات و روایات دارد به خوبی نشان می‌دهد. اما این جنس سطحی‌نگری محصول چیست؟ در پاسخ خواهم گفت محصول عقل‌ستیزی فلسفی است.
اعتراف بانک مرکزی به دو سال بی‌خاصیتی/ عملکردی که با سخنان رهبری در مدیریت نقدینگی و نرخ ارز در تضاد است
عملکرد ناهنجار مدیریت فعلی بانک مرکزی و تاثیر آن بر وضعیت کنونی اقتصاد کشور به­گونه‌ای است که جای هیچ‌گونه شک و شبهه‌ای برای فعالان اقتصاد برجای نگذاشته است.
آخرین تحولات جبهه یمن؛
هلاکت و زخمی شدن ده‌ها نظامی سعودی در تازه‌ترین حملات یمنی‌ها/ حمله موشکی به محل تجمع نیروهای «منصورهادی»
نیروهای ارتش و کمیته‌‌های مردمی یمن در منطقه نجران عربستان سعودی ده‌ها تن از نظامیان این کشور را یا از پای درآورده و یا زخمی کردند.
«انکار» مشکلات ناشی از سوءتدبیری، توسط روحانی؛
روحانی: ملزومات سفره مردم خط قرمز دولت است!/ خط ‌قرمز روحانی روی‌ سفره‌ مردم/ مرکز آمار: در هفت سال گذشته سفره مردم کوچک‌تر شده است
سرانه مصرف کالاهای اساسی در سفره مردم طی سال‌های اخیر همواره نزولی بوده است؛ به طوری که هر شهروند ایرانی در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۰ به ترتیب ۱۲ کیلوگرم برنج، ۳ کیلوگرم گندم، ۵ کیلوگرم گوشت، ۲۱ کیلوگرم شیر کمتر مصرف کرده‌ است.
ضرب الاجل دو و نیم ماهه رئیس قوه قضاییه برای تعیین تکلیف مالکیت کارخانه نساجی مازندران در هیات داوری/ آیت الله رئیسی: نباید اجازه دهیم متخلفان آجر روی آجر بگذارند
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه مسئله حفظ حقوق بیت‌المال حقوق عامه بسیار مهم است، باید همواره باید تلاش بیشتر شود هم برای حفظ حریم دریا، جنگل و منابع طبیعی باید تلاش کنیم، گفت: نباید اجازه بدهیم که آجر روی آجر متخلفان گذاشته شود
خضریان در واکنش به اظهارات اخیر حسن روحانی؛
باید نسبت به ایده رئیس جمهور نگران باشیم/ بازگشت جزء به جزء به برجام، دوبار گزیده شدن از یک سوراخ است/ حرف قطعی سیاست خارجی برداشتن کامل تحریم از طرف آمریکا
دولتمردان به جای زدن چنین حرف‌هایی، بهتر است سری به بازارها در نقاط مختلف کشور بزنند و ببینند که مردم چطور بعد از ۴۰ سال توسط جریان غربگرا در صف مرغ، روغن و گوشت ایستادند.
کودک شجاعی که چهار نفر را از کام مرگ نجات داد/ چرا شبکه‌های اجتماعی قهرمانان واقعی را نادیده می‌گیرند؟
محمد طاها شاید در خاطر مردم محله و شهرش بماند، اما اگر ساختارهای درستی در سطح فرهنگی و رسانه‌ای کشور وجود داشت، به سادگی رفتار قهرمانانه این کودک سانسور نمی‌شد و به از خود گذشتگی آن در رسانه‌ها مختلف توجه می‌شد.
چرا آمریکایی‌ها روی عبدالناصر همتی حساب ویژه باز کرده‌اند؟/ امیدواری دشمن به عملکرد ضعیف بانک مرکزی
عملکرد اقتصادی ضعیف همتی موجب شده تا رد ملموسی از راهبرد خنثی‌سازی تحریم‌ها در بخش پولی نماند و امیدها به آمریکا برای ایجاد گشایش به جای دنبال کردن راهبرد خنثی‌سازی تحریم‌ها در اقتصاد ایران بیشتر شود.
ابراهیمی کارشناس ارشد الهیات و عضو خانوادۀ ایثارگران در گفت و گو با رجانیوز:
نشاط از درون انسان می‌جوشد/ تفریح حلال به شادکامی انسان کمک می‌کند/ مادرم سعی می‌کرد فرزندانش را در مقابل سختی‌ها محکم بار بیاورد/ در عرض چهار سال، پدر و دو برادرم به شهادت رسیدند
همواره یکی از عواملی که می‌تواند سبب رشد و پویایی یک جامعه شود، نشاط و شادکامی افراد آن جامعه است که همچون موتور محرکه عمل می‌کند و انرژی مورد نیاز برای کار و تحرک را فراهم می‌کند.
حرکت در مسیر بی‌راهه؛
اصرار دولت به چند صدایی در مقابل «حرف قطعی نظام»/ چرا «بازگشت جز به جز» و «بازگشت همزمان» به برجام خلاف منافع ملی است؟
مماشات‌جویی دولتمردان درحالی است که جو بایدن تاکنون ذره‌ای از سیاست‌های فشارحداکثری ترامپ کوتاه نیامده و با اینکه در ایام انتخابات برخی سیاست‌های ترامپ را شماتت کرده اما در عمل رفتار ایالات متحده را اصلاح نکرده و در صدد جبران برنیامده است.
در آئین افتتاحیه سلسله نشست‌های معرفی اندیشه‌های آیت‌الله مصباح یزدی مطرح شد:
روح علامه مصباح قبل از آن که به سوی خدا عروج کند محل فرود ملائکه بود/ خدا را شاکریم که حزب‌الله با این شخصیت بزرگ آشنا شد/ رابطه سیدحسن نصرالله با ایشان ویژه بود/ ما در مقابل عارفی بزرگ بودیم که هیچ ادعایی نداشت
رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان گفت: این دانشمند بزرگی که او را امروز از دست داده‌ایم، ما رابطه ویژه‌ای با او داشتیم. در حزب الله خدا را شاکریم که با این شخصیت بزرگ آشنا شدیم و با ایشان رابطه ویژه‌ای داشتیم.
کودتای AFC علیه ایران؛
سلب حق میزبانی از نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا!/ تیم ملی هم باید به بحرین برود/ دیپلماسی ورزشی مدیران جدید فدراسیون چگونه خواهد بود؟
همان چیزی که از آن می‌ترسیدیم به سرمان آمد. در سایه انفعال دستگاه دیپلماسی و در روزهایی که اکثر اهالی فوتبال در فکر انتخابات فدراسیون فوتبال بودند، در عین ناباوری نه هیچ‌یک از تیم‌های باشگاهی ایران در لیگ قهرمانان آسیا میزبان هستند و نه تیم ملی.
نشریه آمریکایی نیوزویک تحلیل کرد:
سیاست خارجی بایدن فقط در لحن با ترامپ تفاوت دارد/ شباهت‌های سیاست او به ترامپ تاکنون از تفاوت‌های آن بسیار بیشتر بوده است/ فشار حداکثری ترامپ علیه ایران همچنان پابرجاست/دولت بایدن به همان اندازه متعهد به دفاع از عربستان سعودی است
در خصوص روسیه، دوره بایدن نمی‌تواند تفاوت چندانی با دولت قبلی داشته باشد. بایدن برخلاف ترامپ همتای روس خود را در اظهارات عمومی نمی‌ستاید و یا خواستار تنظیم مجدد روابط نخواهد شد.
موسوی لارگانی عضو هیات رئیسه مجلس؛
انحصار واردات روغن پالم در اختیار حسین فریدون است/ ارزش پول ملی در دولت روحانی به یک دهم کاهش پیدا کرد/ وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی گفتند کسری بودجه را از بازار سرمایه جبران کردیم!
این نماینده مجلس با اشاره به دروغ‌ها و وعده های پوچ دولت گفت: هنگامی که رئیس جمهور شخصاً برای نگه داشتن یک فرد فاسد در جایگاهش نامه می‌نویسد، مشکلاتش با رفتن و آمدن یک فرد یا اضافه شدن یک وزارتخانه حل نخواهد شد.
بایدن: تعداد قربانیان آمریکایی کرونا از تلفات ما در جنگ‌های جهانی اول و دوم و ویتنام بیشتر است/ بیش از نیم میلیون آمریکایی جان باخته‌اند
رئیس‌جمهور آمریکا با اشاره به فوت بیش از ۵۲۷ هزار نفر از مردم آمریکا به دلیل ابتلا به ویروس کرونا گفت که این تعداد از مجموع آمریکایی‌هایی که در جنگ‌های جهانی اول و دوم، جنگ ویتنام و یازده سپتامبر کشته شدند، بیشتر است.
بررسی اهداف سفر پاپ به کشورهای مسلمان؛
تبرئه آمریکا و اسرائیل از جنگ‌افروزی در غرب آسیا/ «پاپ» چگونه ابزار «مذهبی» نشان دادن ناامنی‌های منطقه شده است؟
این اقدام او مشروعیت بخشی به اسرائیل و امریکا و انحراف افکار عمومی از واقعیتی است که در منطقه می گذرد و تثبیت هدایت رسانه ای غرب به سمت تقلیل اهداف جنگ به "قومی گرایی" است.
رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی تلویزیونی به‌مناسبت عید سعید مبعث

 

رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی تلویزیونی به‌مناسبت عید سعید مبعث بیان کردند؛
امام ابعاد سیاسی و اجتماعی دین را دوباره احیا کرد/ سعودی ها یک مخالف را با اره تکه تکه کردند و مورد حمایت آمریکا قرار گرفتند/ با این حال آمریکا مدعی حقوق بشر است/ منطقه منطقه ماست؛ آمریکایی ها باید عراق و سوریه را تخلیه کنند

 

بررسی اهداف سفر پاپ به کشورهای مسلمان؛
تبرئه آمریکا و اسرائیل از جنگ‌افروزی در غرب آسیا/ «پاپ» چگونه ابزار «مذهبی» نشان دادن ناامنی‌های منطقه شده است؟
این اقدام او مشروعیت بخشی به اسرائیل و امریکا و انحراف افکار عمومی از واقعیتی است که در منطقه می گذرد و تثبیت هدایت رسانه ای غرب به سمت تقلیل اهداف جنگ به "قومی گرایی" است.
مرحوم آیت الله محمدتقی مصباح یزدی؛
خداوند برکتی به کشور ما عطا کرده که در دنیا نمونه آن پیدا نمی‌شود/ شروط استفاده درست از نعمت بعثت پیامبر(ص)
به برکت خون شهدا و زحمات امام راحل خداوند برکتی به کشور ما عطا کرده که در دنیا نمونه آن پیدا نمی‌شود و قدرتی آفریده که قدرت‌های دیگر در برابر آن زانو زدند که پس از ۴۰ سال از برکات آن برخورداریم.
معاون سخنگوی رسمی ارتش یمن:
حملات خود به عمق عربستان سعودی را ادامه خواهیم داد/ از امروز، نه پاتریوت و نه بلک هاوک نخواهند توانست امنیت ریاض را تأمین کنند
«عزیز راشد» معاون سخنگوی رسمی ارتش یمن تأکید کرد که نیروهای این کشور یقیناً به حملات خود به عمق عربستان سعودی ادامه خواهند داد.
انتشار اسناد استعمار الجزایر پس از ۶۰ سال؛
قتل عام و آزمایش اتمی روی مردم الجزایر/ آیا فرانسوی‌ها مسئولیت جنایات خود را خواهند پذیرفت؟
در طول تاریخ جنایاتی رخ داده است که هرچه زمان می‌گذرد و ابعاد جدیدی از ماجرا روشن می‌شود، وحشتناک‌تر رخ می‌نماید. یکی از این جنایات، اقدامات وحشتناک فرانسوی‌ها در الجزایر است.
پادشاهی و نژادپرستی مبنای حکمرانی انگلیسی
افشاگری عروس ملکه علیه خاندان سلطنتی/ رنگ پوست چگونه مانع اطلاق عنوان شاهزادگی برای یک نوزاد شد؟
نژاد پرستی یا تبعیض در ارتباط با حکومت انگلستان در برهه‌های مختلف تاریخی، مطلب شگفت و عجیبی نیست و واژه نژاد پرست، عنوان کوچکی است برای حکومتی که بر روی دریایی از خون ملت‌های مظلوم دنیا بنیان‌های خود را نهاده است.
سلسله جلسات ماهانه شرح کلمات اخلاقی آیت‌الله بهجت(ره)؛ جلسه بیست و سوم
آیت‌الله مصباح(ره) شهیدپرور بود/ چه کنیم که ملک الموت در حال احتضار با رفق و نرمی جان ما را بگیرد؟
اگرما می خواهیم ملک الموت در حال احتضار با رفق و نرمی جان ما را بگیرد، راهش چیست؟ راهش این است که ایمان خودمان را درست کنیم، ایمان بیاورید، یعنی این ایمان ظاهری شما، همه اجزای وجودی شما را پر کند، یعنی شما بشوی مجسمه ایمان، مجسمه باور به مبانی دینی.
یک‌صدا علیه ایران
نامه ۱۴۰ نماینده دموکرات و جمهوری‌خواه به بایدن: با «تحریم و دیپلماسی» برجام موشکی و منطقه‌ای را به برجام هسته‌ای اضافه کنید/ کاخ سفید: با کنگره هم نظریم؛ برجام باید «تمدید و تقویت» شود/ هنوز روحانی تصور می‌کند آمریکا با چند «خط خط» به برجام برمی‌گردد؟
این صحبت‌ها توسط نمایندگان جمهوری خواه و دموکرات نشان می‌دهد هیات حاکمه آمریکا در تحمیل برجام‌های جدید و محدودیت‌های وسیع به ایران یک صداست و بایدن هم به ادامه همین مسیر خواهد پرداخت.
«کردستان»؛ مظلوم در تاریخ انقلاب
چرا بحران کردستان بازخوانی نمی‌شود؟/ رهبر انقلاب در خط مقدم تبیین اهمیت غرب کشور
هدف دشمنان انقلاب اسلامی از به راه انداختن بحران کردستان این بود که جمهوری اسلامی ایران را با درگیر کردن در یک جنگ داخلی، از درون متلاشی کند. از همین رو بیراه نیست اگر بگوییم که سرنوشت انقلاب اسلامی ایران، بودن یا نبودنش، به کردستان گره خورده بود.
حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان:
حاج‌آقامرتضی تهرانی فرمودند مواضع و کارهای آیت‌الله خامنه‌ای در حد یک انسان عادی نیست/ ده مرجع تقلید، یک سوم آنچه را که ایشان انجام می‌دهند، نمی‌توانند انجام دهند/ امام با قاطعیت فرمودند درس آقای منتظری را چاپ نکنید
در محضر حضرت امام، عرض کردم: «آقا سال‌هاست که درس نهج‌البلاغه آقای منتظری در مجله «پاسدار اسلام» چاپ می‌شود.آیا با توجه به نامه ۸/۱/۶۸ می‌توانیم ادامه دهیم؟ حضرت امام قبل از آنکه جمله تمام شود، با قاطعیت فرمودند: «این کار را نکنید.»
با انتشار نامه‌ای مطرح شد؛
پنج مطالبه اقتصادی ۹۰ استاد دانشگاه‌ از داوطلبان ریاست‌جمهوری/ هزینه‌ی ورود به عرصه‌ی رقابت، بدون ارائه‌ی برنامه‌ی مشخص و مدوّن اقتصادی زیاد خواهد بود
۹۰ عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها در نامه‌ای از نامزدهای احتمالی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ خواستند که برای حل ۵ معضل اقتصادی کشور راه حل ارائه کنند و از احساس مسئولیت بدون پشتوانه تیم تخصصی و راهکار عملیاتی اجتناب کنند.
خوش‌چشم کارشناس مسائل بین الملل مطرح کرد:
اعتمادسازی با خط نستعلیق و ژست مذاکره فرمول آمریکا برای مهار ایران است/ آمریکا مورد دیگری برای افزایش فشار ندارد
در زمان فعلی در دوران کاهش تاثیر تحریم هستیم و به‌رغم گرانی‌ها و مشکلات موجود که بخش عمده‌ای به‌خاطر مسائل داخلی و مشکلات اقتصادی داخلی است، نه به‌خاطر تحریم‌ها، باید این حوزه را مدیریت کرد.
پاسخ رستم قاسمی به ادعای جهانگیری:
دولت برای فروش نفت دست به دامن افرادی شد که به آنها برچسب کاسب تحریم می‌زد/ بهتر است دولتمردان کمی هم آمار و ارقام یاد بگیرند
در روزهای گذشته برخی از دولتمردان ادعا کرده‌اند که کسانی که مدعی دور زدن تحریم بودن نتوانستند نفت بفروشند و به کشور کمک کنند. بنده به این آقایان توصیه می‌کنم که قبل از بررسی آمارها در این حوزه اظهار نظر نکنند.
حسن روحانی: به وعده‌هایمان عمل کردیم؛ هم چرخ اقتصاد می‌چرخد و هم سانتریفیوژ
صفوف کرونایی در آخرین سال دولت تدبیر/ ربیعی: این صف‌ها به‌خاطر فضاسازی های مجلس است!/ آیا خاطر رئیس جمهور هنوز مکدر نشده است؟
روحانی مفتخر است که در دولت تدبیر، مردم بابت تأمین کالاهای اساسی زندگی‌شان دغدغه و نگرانی نداشته‌اند. اما امروزه خبرهایی از جامعه به گوش می‌رسد که به مثابه خط بطلانی بر ادعای روحانی است.
نگاهی به سیر تطور «زن» در غرب؛
زنان چگونه ابزار سود و سرمایه در غرب شدند؟
ادعای دفاع از حقوق زنان در حالی توسط غرب مطرح می‌شود که زن معاصر غربی، بر مبنای نگاه ابزاری پا به عرصه اجتماعی گذاشت و هویت آن بر مبنای سود شکل گرفت.
ناکارآمدی دیپلماسی غرب‌گرایان و محدودیت ورود کامیون‌های ایرانی به ترکمنستان و آذربایجان/ علت سهم ناچیز ایران در صادرات به روسیه چیست؟
ظرفیت مرز آستارا از ۲۵۰ دستگاه کامیون در روز به حدود ۲۰ دستگاه کامیون در روز رسیده است و ایجاد صف‌های کیلومتری از کامیون‌ها و محموله‌های ایرانی پشت مرز این کشور، منجر به فاسد شدن بسیاری از کالاهای صادراتی ایران به روسیه شده است.
روحانی با اقتصاد کشور چه کرد؟
دولت روحانی ناتوان از تنظیم بازار نوروز/ گران‌ترین شب عید تاریخ هدیه آخر روحانی به ملت ایران + نمودار
حسن روحانی در آن دوران از این که اقتصاد کشور بی‌ثبات و دچار آشفته‌بازار است، انتقاد می‌کرد و شرایط گرانی‌ها را به خواب اصحاب کهف تعبیر می‌کرد به طوری که مردم هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوند می‌بینند یک کالا گران شده است.
پیام رهبر انقلاب اسلامی به کنگره ملی هفده هزار زن شهید، آزاده و جانباز:
زنان شهید، جانباز و آزاده از برترین قله‌های افتخارات انقلاب هستند/ قدرت ایمان راه مجاهدت‌های بزرگ را به روی زنان ایرانی گشود
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به کنگره ملی «لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز» ویژه تجلیل از زنان شهید، جانباز و آزاده، این زنان مجاهد، شجاع و فداکار را از برترین قله‌های افتخارات انقلاب اسلامی خواندند.
نگاهی به کارنامه‌ی مدیریتی عبدالناصر همتی
۳۳ ماه شوآف و وعده‌های توخالی برای سامان دادن به قیمت ارز/ از کاهش ارزش پول ملی به یک سوم تا افزایش صد درصدی نقدینگی/ چرا «تکرار عملکرد سیف» باعث عزل همتی نشده است؟
مدیریت اسفناک وی در حالی است که افزایش نرخ ارز از ۳ هزار تومان به حدود ۹ هزار تومان، مقدمات عزل ولی الله سیف را فراهم ساخت، اما عملکرد دکتر همتی حتی موجب معذرت‌خواهی و وی هم نشده است.
گنده‌گویی در وقت پاسخگویی؛

 

گنده‌گویی در وقت پاسخگویی؛
جهانگیری: در این دولت بابک زنجانی نداشتیم!/ فسادهای خانوادگی در دولت تدبیر؛ از حسین فریدون و مهدی جهانگیری تا دختر نعمت‌زاده

 

هر چند دستپاچگی دولتی‌ها از ابتدا شگفتی‌ساز بود، اما به مخیله کمتر کسی خطور می‌کرد که از این قرارداد، بیش از۱۷ میلیون دلار معادل حدود ۴۳۰ میلیارد تومان با دلار امروزی، دلالان نزدیک به دولت کاسبی کرده باشند.
میزگرد رجانیوز با دو فعال حوزه سینما؛
ابیلی: سینمای دینی به فیلم‌های دفاع مقدسی و تاریخ انقلاب محدود شده/ مرادیان: «تاراج» فیلم دینی است اما «زندگی خصوصی» نه!/ ارزش کارهای فرشچیان و روح‌الامین بخاطر فرم است/ محتوا از جهان فیلمساز می‌آید/ باید به دنبال فیلمساز مسلمان باشیم نه سینمای دینی
در دهه‌های اخیر یک خطای ادراکی در جریان انقلاب نسبت به سینمای دینی شکل‌ گرفته، خطایی که منجر به محتوازدگی حزب‌الهی‌ها در مدیوم سینما و سریال‌سازی شده، از همین روی رجانیوز به سراغ امیر ابیلی و داود مرادیان رفته و به آسیب‌شناسی سینمای دینی پرداخته است.
در آستانه عید نوروز و ماه مبارک رمضان رجانیوز بررسی می‌کند؛
طنزهای ‌اجتماعی، همچنان در قله محبوبیت/ «نه» بزرگ مردم به کمدی‌های منزوی آپارتمانی دهه ۹۰
دهه ۹۰ درحالی سپری شد که با وجود افزایش تولیدات تلویزیون، به مسائل مربوط به طبقه‌ ضعیف جامعه کمتر توجه شد و کمدی‌های آپارتمانی در دستور کار صدا و سیما قرار گرفت.
پرسش و پاسخ تاریخی با استاد رحیم‌پور ازغدی/ قسمت سوم؛
اولین و تنها تجربه رضاخان برای دفاع ازخاک ایران، فرار ذلیلانه از کشور بود/ رضا پالانی عادت کرده بود که در برابر خارجی‌ها اطاعت پذیر باشد
رضاخان از نوجوانی، در ارتش عادت به فرمان گرفتن از فرمانده خارجی داشت. ابتدا افسران روسی قزاقخانه و بعد افسران انگلیسی، و در دوره های پیاپی نگهبانی برای سفارتخانه های اروپایی را تجربه کرده بود ‌و این اطاعت پذیری برای او عادی بود.
اظهارات جدید حامی دولت ناکار آمدها؛
رئیس دولت اصلاحات: برای بهبود شرایط باید مسئولین پاک‌دست و توانا روی کار باشند/ خاتمی به جای طلبکاری، پاسخگوی عملکرد روحانی باشد
مردم انتظار دارند که حامیان دولت، پاسخگوی عملکرد دولت متبوع‌شان باشند و حداقل بابت کارنامه پر از هیچ دولت تدبیر، عذرخواهی کنند. انتظاری که هیچگاه عملی نخواهد.
روابط عمومی حوزه قضایی بخش لواسانات اعلام کرد؛
آغاز تخریب ساخت و ساز‌های غیرقانونی در کلاک/ شش پلاک ثبتی متهم فراری پرونده طبری در لواسان در حال قلع و قمع هستند/ تخریب تا همه ۶۲ پلاک ادامه خواهد داشت
بر اساس این اطلاعیه اراضی مذکور کاربری کشاورزی و باغی دارد و در مکانی خارج از محدوده قانونی شهر و در حوزه آبریز سد لتیان و مشرف به این سد که هرگونه ساخت و ساز برابر ضوابط و مقررات ممنوع است، واقع شده است.
در روز درختکاری

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی:
راه حل مشکلات را در جلسات متعدد به مسئولان تذکر داده‌ایم/ درباره سفرها، هرچه ستاد کرونا اعلام کرد باید عمل شود/ حفظ محیطزیست یک فعالیت دینی و انقلابی است

 حجت‌الاسلام دکتر جباری عضو هیات علمی موسسه امام خمینی(ره)؛

تفسیر آقای روحانی از «تجدید پیمان» رسول اکرم(ص) اشتباه است/ نقض عهد دشمنان موجب «اخراج» آنان از مدینه شد نه پیمان دوباره!
هر گونه تلاش برای تحمیل مفهوم مد نظر جناب روحانی بر این آیه، تلاشی است بی حاصل؛ چرا که، آنچه که تاریخ از عملکرد و سیره رسول خدا (ص) گزارش کرده، شدت و غلظت بر کفار، و اجرای حکم مجازات پس از نقض پیمان است.
در نتیجه سومدیریت «شورای عالی فضای مجازی» صورت گرفت؛
جولان راهزنان روح و روان کودکان در شبکه‌های اجتماعی/ سند «صیانت از حقوق کودکان» همچنان در صف تصویب!
تدوین سند «صیانت از کودکان در فضای مجازی» از ابتدای سال ۹۵ شروع شد و در سال ۹۶ به تصویب رسید. اکنون این سند سه سالی می‌شود که در صف «شورای عالی فضای مجازی» برای تصویب قرار دارد.
سند امنیتی دولت بایدن منتشر شد؛
واشنگتن متعهد به مقابله با تهران/ ایران به دنبال توانمندی‌های سرنوشت‌ساز است/ پایان «چک سفید» آمریکا برای متحدانش در جنوب غرب آسیا
دولت جدید آمریکا با انتشار سند موقت راهبرد امنیت ملی، مدعی شد ایران به دنبال توانمندی‌های تحول‌آفرین است و واشنگتن نیز متعهد است تا با اقدامات تهران مقابله کند.
حمله موشکی یمنی‌ها به بزرگترین تأسیسات نفتی سعودی‌ها/ سخنگوی نیروهای مسلح یمن: دو موشک از نوع قدس۲ در «آرامکو» به هدف اصابت کرد
سخنگوی نیروهای مسلح یمن با اعلام این خبر، اظهار داشت: نیروهای موشکی موفق شدند با دو موشک از نوع قدس۲ تأسیسات آرامکو را مورد هدف قرار دهند که به ‌لطف خداوند دقیقاً به هدف اصابت کرد.
در بیست‌و‌سومین سفر استانی آیت‌الله رئیسی صورت گرفت؛
مهلت دو ماهه برای رفع مشکلات و آغاز به کار مجتمع فولاد ارومیه
رئیس قوه‌قضائیه گفت: در این مجتمع تولیدی ماشین آلات و تجهیزات کامل مستقر شده و تجهیز ۸۵ درصدی امکانات صورت گرفته، تاخیر در راه اندازی آن هیچ گونه توجیهی ندارد و همه مسئولان و دست‌اندرکاران باید برای در مدار تولید قرار گرفتن این مجتمع، همه ظرفیت‌ها...
شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله:
اگر اسرائیل حمله کند، کاری می‌کنیم ستارگان شب را در روز روشن ببینند/ دامنه هر جنگی به عمق رژیم صهیونیستی کشیده خواهد شد
شیخ نعیم قاسم تاکید کرد: ما در هر لحظه برای نبرد با اسرائیل آماده‌ایم و توانایی داریم که به آنها درسی فراموش نشدنی بدهیم. البته در شرایط کنونی دور از ذهن است که آمریکا یا اسرائیل به حزب‌الله حمله کنند، چون تصمیم حزب‌الله برای پاسخ به آن قطعی است.
دکتر سیما فردوسی در گفتگو با رجانیوز:
«ساسی مانکن» از نظر روان‌شناختی بیمار است/ این بار کودکان و نوجوانان را هدف گرفته‌اند/ بی‌پروایی لجام‌گسیخته در فضای مجازی باید مدیریت شود/ دیگر به جای «تهاجم فرهنگی» باید بگوییم «تجاوز فرهنگی»
اینکه همه به خواب روند و ناگهان با شعر یک خواننده مبتذل و حواشی آن هشیار شوند، سپس مدتی نهادها، تقصیرها را گردن هم بیاندازند و موضوع تمام‌ شود و بعد یک شخص مریض دیگر اقدامی کند تا آنها واکنشی نشان دهند، نتیجه‌ای نخواهد داشت.
گفتگوی منتشر نشده علامه آیت‌الله مصباح؛

 از مدت‌ها قبل بر آن بودیم با مصاحبه‌ای اختصاصی با این فقیه ولایتمدار که لحظه‌ای در دفاع از اصول اسلام و انقلاب و اصل مترقی ولایت فقیه و شخص ولی فقیه کوتاه نیامد، داشته باشیم. به رغم همه‌گیری کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، معظم‌له سرانجام در آبان ۹۹ با درخواست «پاسدار اسلام» موافقت کردند.

 

گفتگوی منتشر نشده علامه آیت‌الله مصباح؛
مقایسه آیت‌الله خامنه‌ای با دیگران مصداق «الدهر انزلنی» است/ نمی‌دانم بعضی‌ها چطور می‌خواهند پاسخ خدا را درباره رفتارشان با ایشان بدهند/ خاطرات منتشرنشده علامه مصباح از دوران مبارزات
از مدت‌ها قبل بر آن بودیم با مصاحبه‌ای اختصاصی با این فقیه ولایتمدار که لحظه‌ای در دفاع از اصول اسلام و انقلاب و اصل مترقی ولایت فقیه و شخص ولی فقیه کوتاه نیامد، داشته باشیم. به رغم همه‌گیری کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، معظم‌له سرانجام در آبان ۹۹...
چند روز بعد از مماشات دولت با آژانس؛
فرانسه: اروپا عزم خود را برای صدور قطعنامه علیه ایران جزم کرده است/ روسیه: قطعنامه ضدایرانی احمقانه است/ آیا دولت روحانی اقدام متقابل انجام می‌دهد؟
توافق محرمانه‌ی صالحی-ظریف و گروسی در تهران پیش از لغو اجرای پروتکل الحاقی نیز که با هدف تنش‌زدایی و جلب نظر آژانس و کشورهای غربی انجام شد عملا با افزایش احتمال صادر شدن قطعنامه ضدایرانی بی فایده بودن خود را نشان داده است.
بدون شرح!
روحانی: امروز هم اقتصاد ما بهتر می‌چرخد هم سانتریفیوژها/ ما ایجادکننده برجام و حافظ برجام هستیم ولی آنها علیه ایران تحریم غیرقانونی وضع کردند!
رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز هم اقتصاد ما بهتر می‌چرخد هم سانتریفیوژها، گفت: آنهایی که می‌گفتند صنعت هسته‌ای از بین رفت دیدند وقتی اراده کنیم در عرض یک هفته در همه تولیدات‌مان چه کاری انجام می‌دهیم.
«عصرهای کریسکان»؛
روایتگر گوشه‌ای از اتفاقات و حوادث کردستان در سالهای ابتدایی انقلاب/ تقریظ رهبر انقلاب اسلامی بر این کتاب، هفته آینده منتشر خواهد شد
متاسفانه از آنجایی که جنگ نیروهای انقلاب و جدایی طلبان در کردستان با جنگ تحمیلی همزمان شد، امروزه می‌بینیم که داستان پر غصه کردستان در سایه دفاع مقدس قرار گرفته و به عبارتی روشنتر، در تاریخ انقلاب اسلامی مغفول مانده است.
یمنی‌ها در آستانه پیروزی بزرگ؛
تمنای آمریکا از انصارالله: عملیات آزادسازی مأرب را متوقف کنید/ دبیر شورای عالی سیاسی در یمن: دستاورد پیروزی در مأرب، شکست سناریوی آمریکایی-سعودی برای تجزیه یمن خواهد بود
دولت امریکا تنها چند قدم مانده به کنترل یمنی‌ها بر مأرب، از انصارالله خواست عملیات را نیمه‌کاره رها کند و پای میز مذاکره بیاید.
اظهارات دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره FATF:
نظر مجمع تغییری نکرده است/ دولت تضمین نداده‌ که اگر لوایح مرتبط با FATF تصویب شود، عضویت ما پذیرفته خواهد شد یا خیر/ از ۴۱ توصیه آن‌ها، فقط دو توصیه عملی نشده است
رضایی گفت: ما از دولت می‌خواهیم به‌طور واضح و صریح بگویند که آیا تضمین می‌کنند که عضویت ایران در FATF مورد پذیرش قرار بگیرد. این نگرانی از آن جهت است که از ۴۱ توصیه FATF، فقط دو توصیه عملی نشده، اما برخی مواردی که عملی کرده‌ایم را آن‌ها نپذیرفته‌اند...
حمید رسایی نماینده سابق مجلس:
احتمال حضورم در انتخابات میان‌دوره‌ای تهران زیاد است/ پیروزی در انتخابات بستگی به نظر مردم دارد
حمید رسایی گفت: ضمن طلب رحمت برای مرحوم خانم رهبر، نماینده حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، احتمال حضورم در انتخابات پارلمانی از این حوزه انتخابیه زیاد است.
هشت هشدار به اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام/ بحث از پذیرش پالرمو و CFT در چه صورت منطقی است؟
بخش نظارت FATF معقتد است که دولت دوازدهم از 41 توصیه این کارگروه تنها 10 یا 15 توصیه را اجرا کرده است. این در حالی است که مطابق با مصاحبه خود دولت‌مردان، ایران 39 توصیه را تاکنون اجرایی کرده است.
حامیان دولت دست بکار شدند؛
تحریف ناشیانه‌ی عملکرد اصلاح‌طلبان/ محمود صادقی: مجلس دهم پیگیر مطالبات کارگران هفت تپه بود/ گرایش جریان اصلاحات به سوسیال دموکراسی است!
حالا که کمتر از ۲۰ نفر از زنان و جوانان توانسته اند در نهاد اجماع‌ساز اصلاحات حضور پیدا کنند و در حاشیه تصمیم‌گیری‌ پدر خوانده‌های جریان اصلاحات نقش داشته باشند، لازم است که جشنی در این باره تدارک دیده شود.
همزمان با پیشروی‌های ارتش و انصارالله در مأرب؛
هشدار صنعاء به ریاض؛ به میدان نفتی «صافر» حمله شود، آرامکو را نابود می‌کنیم
همزمان با شدید شدن درگیری در جبهه‌های غرب و شمال مأرب یمن و نزدیک شدن نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی به میادین نفتی منطقه «صافر»، دولت صنعاء از طریق دیپلماتیک هشدارهایی به عربستان سعودی داده است.
تصویب مشروط لوایح FATF چگونه منجر به تشدید تحریم‌ها می‌شود؟
برخی اعضای مجمع پیشنهاد داده‌اند لوایح FATF تصویب شود اما اجرای آنها به بعد از لغو تحریم‌ها موکول گردد تا شاید آمریکا از این طریق در رفع تحریم‌ها تعجیل کند. این در حالی است که این اقدام مشوق آمریکا برای تشدید تحریم هاست.
برای اولین‌بار منتشر شد
مذاکرات پنهانی دولت خاتمی با امارات بر سر تنب بزرگ و کوچک/ ابوالفضل ظهره‌وند: فردی که از طرف دفتر خاتمی پیگیر مذاکرات بود در فتنه ۸۸ دستگیر شد/ جریان اصلاحات هم مشکل هویت انقلابی دارد و هم مشکل هویت ملی
این دیپلمات کشورمان گفت: در زمان اصلاحات کسانی مطرح می‌کردند که برای تنب بزرگ و کوچک برویم روابطمان با منطقه را احیا کنیم، طرح دادند و حتی مذاکراتی را جلو رفتند. پنهانی رفتند این صحبت را کردند.
طراحی خطرناک برای تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری؛
زمزمه‌های حذف مناظره‌های انتخاباتی/ تیر خلاص به قلب مشارکت از سوی حامیان دولت حداقلی
رجانیوز کسب اطلاع کرده است که در جدیدترین این موارد، تلاش‌هایی برای تغییر مدل تبلیغات انتخاباتی کاندیداها در صدا و سیما آغاز شده است. مهمترین مشخصه این تلاش‌ها، تمرکز بر حذف مناظرات انتخاباتی و گفتگوهای رو در روی نامزدها با یکدیگر است.
ادعای کذب معاون اول رئیس جمهور/ آیا جهانگیری تفاوت قطعنامه‌ی فصل هفتمی و ماده‌ی ۴۲ را نمی‌داند؟
در حالی که در دو قسمت از قطعنامه‌ی 1929 بر عدم استفاده از زور (عدم استفاده از اختیارات ماده‌ی 42) برای اجرای قطعنامه تصریح شده باز هم دولتمردان ادعاهای خود را تکرار می‌کنند.
دبیر کل حزب اصلاح‌طلب ندای ایرانیان:
نام بردن از «دولت پنهان» فقط برای فرار رو به جلو و عدم پاسخگویی است/ ناکارآمدی بیش از تحریم به هویت فکری دولتمردان ربط دارد/ تلاش حامیان سابق برای برائت از دولت ادامه دارد!
صادق خرازی از چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب و دبیر کل حزب ندای ایرانیان، در مصاحبه‌ای، حسن روحانی و مقامات دولتی را به فرار از پاسخگویی متهم کرده است.
به بهانه اظهارت اخیر امیر مهدی ژوله؛
سلبریتی‌ها با تیک‌های آبی اینستاگرام هم دیده نشدند/ صف روشنفکران برای بازگشت به تلویزیون/ آیا دور جدید فعالیت‌های هنرمندان در صداوسیما قاعده‌مند خواهد بود؟
در طول چند سال اخیر سلبریتی‌های سینما و تلویزیون به‌خوبی به این موضوع پی برده‌اند که خارج از قاب صدا و سیما دیده نمی‌شوند و بازگشت ژوله به رسانه ملی نیز حکایت از همین موضوع دارد.
یادداشت اکبر جباری درباره وضعیت روانی احمدی‌نژاد:
احمدی‌نژاد اختلال «سایکوتیک» دارد و باید تحت درمان باشد/ او خودش را «هگل» و «ولیّ خدا» می‌داند
اینکه یک سیاستمدار ایرانی مسلمان شیعه، خودش را «هگل» بداند، حالش وخیم‌تر از آن مسلمانی است که خودش را «ولیّ خدا» می‌داند. اما اگر کسی خود را هر دوی این‌ها بداند، بی‌شک باید تحت معالجه قرار گیرد.
رئیس دستگاه قضا در نشست شورای عالی قوه قضایی:
اقتدار بدون عدالت هرگز در صراط مستقیم قرار نمی‌گیرد / آمریکایی‌ها حق را زیر پا می‌گذارند و عدالت را لگدمال می‌کنند، اما مدعی حقوق بشر هستند
آیت الله رئیسی اجرای عدالت را از محور‌های مهم در بیانیه ابلاغی مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب اسلامی و آن را مربوط به همه شئون حکومتی و دستگاه‌ها دانست.
واعظی چه مساله‌ای را فاش کرد؟
فصل انتخابات و بازی دولت با قیمت دلار/ آیا دفتر ریاست جمهوری اظهارات روحانی را هم تکذیب می‌کند؟
کاهش و افزایش دستوری قیمت ارز آن هم به دلایل سیاسی و جناحی نه تنها می‌تواند ضربات سنگینی بر پیکره اقتصاد کشور وارد کند که جامعه و مردم را بیش از پیش به دولتمردان بدبین و بی اعتماد خواهد کرد.
آخرین جزئیات واکسیناسیون کرونا در ایران از زبان معاون وزیر بهداشت:
از هفته آخر اسفند، واکسیناسیون ۵۰ هزار نفر را با واکسن پاستور شروع می‌کنیم
رئیسی گفت: اولین واکسن ایرانی که به دست ما خواهد رسید، واکسن پاستور است که در هفته آخر اسفند، واکسیناسیون حدود ۵۰ هزار نفر را شروع می‌کنیم و از فرودین و اردیبهشت ماه، تقریبا حدود دو میلیون دوز واکسن از پاستور هر ماه به دست ما خواهد رسید.
کلاه گشادی که مذاکره کنندگان بر سر دولت گذاشتند/چرا دولت مجبور به پذیرش گروسی و توافق با آژانس شد؟
در روند اجرای توافق هسته‌ای آن‌چه که مشهود به نظر می‌رسید کارشکنی و عدم اجرای تعهدات توسط طرف‌های غربی بود. آمریکا از برجام خارج شد و علیه ایران تحریم وضع کرد، سه کشور اروپایی نیز با آمریکا همراهی کردند و به تعهدات خود در قبال ایران عمل نکردند.
در واکنش به مصاحبه اخیر ایرج مسجدی؛
بازخوانی نجات کردستان عراق توسط حاج قاسم/ اظهارات عجیب سفیر ایران درباره نقش نیروی قدس در نجات کردستان عراق
در دورانی که غالب فیلم‌های سینمای آمریکا به دروغ قهرمانان آمریکایی را ناجی دنیا معرفی می‌کنند، سفیر ایران در عراق نه‌تنها از اندک آثار سینمایی که پیرامون نقش موثر سپاه قدس در از بین بردن داعش است، حمایت نمی‌کند، بلکه آن را اشتباهی بزرگ می‌خواند.
دورویی دولت جدید آمریکا
حمله به نیروهای مقاومت؛ نخستین اقدام نظامی رئیس‌جمهور جدید آمریکا / آیا بایدن در خصوص منطقه غرب آسیا متفاوت از ترامپ عمل می‌کند؟
بر خلاف تبلیغات اشتباهی که مدعی بود دولت بایدن امتداد دولت اوباماست اما رئیس‌جمهور منتخب آمریکا وقت زیادی را صرف نکرد تا خلاف این ادعا را به اثبات برساند.
پیشنهادی انحرافی در مجمع تشخیص مصلحت نظام
آدرس خطرناکی به نام «اجرای خواسته‌هایFATF به شرط لغو تحریم‌ها»/ چرا مجمع باید لوایح جنجالی را قاطعانه رد کند؟
طبق این پیشنهاد احتمالی ایران باید الحاق مشروط به کنوانسیون پالرمو و CFT را به شرط داخلی لغو تحریم‌ها گره بزند و در صورتی که تحریم‌ها لغو گردد ایران نیز به اجرای خواسته‌ها و محدودیت‌های FATF تن دهد.
در نشست بررسی کتاب «چهارده قرن تلاش شیعه برای ماندن و توسعه» مطرح شد:
آیت‌الله سیستانی کتاب «چهارده‌قرن» را تحسین کردند/ فیش‌برداری کتاب از دهه ۶۰ شروع شد/ حجت‌الاسلام حسینیان پاسخ تحریف‌گران تاریخ را داد
آئین معرفی و بررسی کتاب «چهارده قرن تلاش شیعه برای ماندن و توسعه» از آثار مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله حسینیان و از منشورات مرکز اسناد انقلاب اسلامی، با حضور دکتر محمدحسین رجبی دوانی و استاد قاسم تبریزی برگزار شد.
رئیس بنیاد مستضعفان بیان کرد:
از حقوق مستضعفان کوتاه نمی‌آییم/ در قوه قضائیه ۱۱ هزار پرونده داریم که مربوط به اشخاص حقیقی است/ پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی ساختمان پلاسکو/ حتماً نیاز به مشارکت بالا داریم
فتاح در پاسخ به سوالی درباره مصاحبه چند ماه گذشته خود و اعلام اسامی تعدادی از افراد و شخصیت‌هایی که برخی از املاک بنیاد در اختیارشان است و آنها را پس نمی‌دهند گفت: من روز اول و در مراسم معارفه‌ام نیز اعلام کردم که از حقوق مستضعفان کوتاه نمی آییم.
مواضع عجیب زاکانی درباره کاندیداتوری روسای قوای مقننه و قضائیه/ پدرخوانده‌ها چگونه با سوءاستفاده از نام رئیسی به دنبال تثبیت قالیباف هستند؟
علیرضا زاکانی نماینده مردم قم در مجلس که سخنان او درباره شورای ائتلاف اصولگرایان و خط و نشان وی برای کاندیداهایی که به این سازوکار پایبند نیستند خبرساز شده بود، در جدیدترین موضع‌گیری خود سخنان عجیبی بیان کرده است.
طی نامه‌ای مطرح شد:
واکنش رسمی سازمان انرژی اتمی به تحلیل حقوقی رجانیوز/ جوابیه‌ای که اشکالات فنی را بی‌پاسخ گذاشته است
جوابیه تائید می‌نماید که فعالیت‌های راستی‌آزمایی پروتکلی (به قول نویسنده غیرعمده) انجام خواهد شد و الا نیازی به درج این واژه نبود و صرفا به نظارت از طریق دوربین اشاره می شد.
مدیرعامل شرکت هواپیمایی مطرح کرد:
نصف هواپیماهای برجامی زمین گیر است/ هواپیماها در رهن است/ کارخانه‌های سازنده طبق وعده‌شان عمل نمی‌کنند و قطعه به ما نمی‌دهند
همین کارخانه های سازنده هم طبق وعده شان عمل نمی کنند و قطعه به ما نمی‌دهند، نمی آیند و برابر قراردادی که با ما دارند، به ما کمک نمی‌کنند و درواقع به قرارداد خود هم پایبند نیستند.
یمنی‌ها در آستانه پیروزی بزرگ؛
ارتش و انصارالله به هفت کیلومتری «مأرب» رسیدند/ هلاکت فرمانده گارد ویژه دولت منصور هادی توسط نیروهای مقاومت
عملیات سرنوشت ساز آزادی استان مأرب یمن که چند روزی از آغازش توسط ارتش و نیروهای انصارالله یمن می‌گذرد، به مراحل حساس و تعیین کننده‌ای رسیده است.
ماجرای درست کردن ابرو و کور کردن چشم/ اشتباه مجدد ظریف-صالحی در توافق‌نامه با آژانس
اصلاحیه اشتباه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سایت آژانس اعمال شده لکن به صورت رسمی هنوز گزارش صفحه 10 مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به 35 عضو شورای حکام هنوز تغییر نکرده است.
پس از تجاوز آمریکا به مواضع نیروهای مقاومت در «بوکمال»:
کشتی جاسوسی رژیم صهیونیستی در دریای عمان منفجر شد
در ساعات ابتدایی جمعه خبری مبنی بر انفجار یک کشتی در دریای عمان منتشر شد که حاوی جزئیات مشخصی نبود. در خبر اولیه تنها گفته شده بود این کشتی «مخصوص حمل خودرو» بوده ولی به بار موجود در آن اشاره‌ای نشده بود.
با وجود اعلام چندباره عدم حضور انتخاباتی رئیس قوه قضائیه؛
اخبار مبهم و غیر شفاف از انصراف قالیباف از صحنه ریاست جمهوری/ پیرهادی: با افزایش احتمال حضور رئیسی، قالیباف تصمیم به عدم کاندیداتوری گرفته است!/ چرا رئیس مجلس شخصا و بی قیدوشرط عدم حضور انتخاباتی خود را اعلام نمی‌کند؟
به نظر می‌رسد رئیس مجلس همچون آیت‌الله رئیسی باید عدم حضور خود در انتخابات را شخصا و نه از زبان دیگران و با قیدوشرط‌هایی چون حضور یا عدم حضور دیگر کاندیداها در صحنه مطرح کند.
به مناسبت پنجمین سالگرد عروج فرج‌الله سلحشور؛
سکوت رسانه‌های سینمایی در سالگرد درگذشت پرمخاطب‌ترین فیلمساز ایرانی/ کارگردانی که مردم ۹۰ کشور جهان را با داستان‌های قرآنی مانوس کرد
فرج‌الله سلحشور با اینکه بیشترین سهم در جذب مخاطب جهانی برای آثار ایرانی را داشته، همواره از سوی جریان روشنفکری مورد بی‌مهری قرار گرفته است و اکنون نیز پنجمین سالگرد فوت این هنرمند شایسته در سکوت رسانه‌های سینمایی سپری می‌شود.
شرح وصایای حکومتی امیرالمومنین(ع)؛
علی(ع) می‌گوید اگر مدیران حکومتی در کنار مردم دردمند آسوده بخوابند از ما نیستند/ خودت را بشکن، گمان نکن مرکز عالم تو هستی!
فرمود اگر مدیران حکومتی، کنار مردم دردمند، آرام بخوابند از ما نیستند. خودشان هم اینگونه نبودند. به ایشان می‌گفتند روزها درکار خدمت به مردم و شب‌ها غرق عبادت و اشک هستید.
بازی رسانه‌ای-سیاسی با منافع ملی
پشت پرده‌ی ادعای جعلی دولتی‌ها در خصوص توافق با کره و آزادسازی پول‌های ایران/ همتی مسئولیت پروژه‌ی تحمیل FATF را برعهده گرفته است؟
دولت درصدد است تا اعضای مجمع را برای پذیرش محدودیت‌های خواسته شده توسط گروه اقدام مالی مجاب کند و برای اینکار نیاز دارد تا ادعا کند آزادسازی پول‌های بلوکه شده مستلزم تصویب لوایح و عقب نشینی ایران است!
نگاهی به وضعیت اقتصادی روستاهای کشور در مصاحبه با مدیر طرح ملی تکاپو؛
متنوع‌سازی اقتصاد، رمز موفقیت کسب‌وکارهای روستایی در دنیا/ خدمات روستایی در ایران بهتر از ایتالیا است/ خلاقیت روستانشینان کشورمان در عرصه تولید نظیر ندارد
چون اين كشور همواره چهارراه حوادث بوده است، اين اتفاق افتاده كه مردم ديد بلندمدت نسبت به سرمايه‌گذاری و توليد پيدا نكرده‌اند و هنوز هم كم و بيش اين حالت وجود دارد و دولت و حاكميت بايد تلاش كنند كه روحيه اميد و ماندگاری و حمايت از سرمايه‌گذاری تقويت...
پایان انحصار ۶۵ ساله وکالت؛
با تأیید شورای نگهبان، وکالت به‌عنوان کسب و کار شناخته شد
شورای نگهبان در نامه‌ای به هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، طرح «اصلاح مواد 1 و 7 قانون سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی و اصلاحات بعدی آن» را مغایر موازین شرع و قانون اساسی ندانست و آن را تأیید کرد.
با تصویب مجلس صورت گرفت؛
درآمد بالای ۲۰۰ میلیون تومان سلبریتی‌ها و تبلیغات تجاری در اینستاگرام شامل مالیات شد
بالاخره پس از کش و قوس‌های فراوان از سال آینده سلبریتی‌های میلیاردر و اینفلوئنسر‌های اینستاگرامی همچون معلمان، کارمندان و دیگر بخش‌های جامعه مالیات خواهند داد. این اتفاق درحالی‌ست که دولتمردان نسبت به این مصوبه مجلس موضع خاصی اتخاذ نکرده‌اند.
فاجعه در توافق آقایان صالحی و ظریف با آژانس

 

فاجعه در توافق آقایان صالحی و ظریف با آژانس:
باقی ماندن نظارت آژانس و استناد به قانونی که اساسا وجود ندارد!
پایان انحصار ۶۵ ساله وکالت؛
با تأیید شورای نگهبان، وکالت به‌عنوان کسب و کار شناخته شد
شورای نگهبان در نامه‌ای به هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، طرح «اصلاح مواد 1 و 7 قانون سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی و اصلاحات بعدی آن» را مغایر موازین شرع و قانون اساسی ندانست و آن را تأیید کرد.
با تصویب مجلس صورت گرفت؛
درآمد بالای ۲۰۰ میلیون تومان سلبریتی‌ها و تبلیغات تجاری در اینستاگرام شامل مالیات شد
بالاخره پس از کش و قوس‌های فراوان از سال آینده سلبریتی‌های میلیاردر و اینفلوئنسر‌های اینستاگرامی همچون معلمان، کارمندان و دیگر بخش‌های جامعه مالیات خواهند داد. این اتفاق درحالی‌ست که دولتمردان نسبت به این مصوبه مجلس موضع خاصی اتخاذ نکرده‌اند.
تهمت جدید تاریخی:
یونسی: آیت‌الله مصباح تحمل طلاب مخالف فکر خودش را نداشت!/ علامه مصباح: بنده با گرایش به جریان‌های التقاطی مشکل داشتم/ برخی از این طلبه‌ها عضو «فداییان خلق» و «مجاهدین خلق» شدند/ وقتی یونسی «انحراف» را «اختلاف فکری» جا می‌زند
علی یونسی دقیقه‌ای پس از طرح این ادعا مبنی بر تسری دادن قبح فعلی به قبح فاعلی و نیت خوانی حضرت علامه، به این امر اعتراف می‌کند که علامه مصباح یزدی نه فاعل و گوینده سخن را که اندیشه و تفکرات را نقد می‌کردند.
به نام بخش خصوصی به کام غارتگران بیت‌المال؛

 

به نام بخش خصوصی به کام غارتگران بیت‌المال؛
حمایت دوباره دولت از خصوصی‌سازی‌های رانتی!/ جهانگیری: عده‌ای تازه به مسئولیت رسیده با ایجاد مانع برای بخش خصوصی به دنبال بگیر و ببند هستند!/ علت حمله‌های متعدد دولتی‌ها به قوه‌قضائیه چیست؟
سردار قاآنی فرمانده سپاه قدس:
اسلام دین مقاومت است/ آمریکا چیزی جز زبان زور نمی‌فهمد/ خون شهدای مقاومت قدس را آزاد خواهد کرد
سردار قاآنی خطاب به آمریکایی‌ها گفت: شما انسان‌های بیچاره‌ای هستید که نسبت تروریسم به سردار سلیمانی دادید و مدعیان حقوق بشر هم سکوت کردند.
توافقی سه جمله‌ای با ده‌ها ایراد حقوقی/ توافقی که تیم ظریف-صالحی پشت درهای بسته بنویسند بهتر از این می‌شود؟
چرا عبارت راستی آزمایی و بازرسی (verification) ذکر شده؟ زیرا راستی آزمایی مستلزم حضور فیزیکی بازرسان در محل موسسه می باشد و بدون حضور بازرسان راستی آزمایی تعهدات معنایی ندارد.
به مناسبت درگذشت مبارز سرشناس لبنانی
«انیس نقاش» که بود؟/ مربی گمنام «عماد مغنیه» که تا آخرین روزهای حیاتش با رژیم صهیونیستی مبارزه کرد
نقاش تا آخرین روزهای حیاتش یک ضداسرائیلی بود و از برخی کشورهای عربی به دلیل همراهی با رژیم صهیونیستی خشمگین بود. او اعتقاد داشت پایان اسرائیل نزدیک است و این رژیم نه با سلاح مقاومت بلکه از درون فرو می‌پاشد.
نگاهی به پرفروش‌ترین فیلم یک سال اخیر سینمای ایران؛
«شنای پروانه» روایتی اصیل از «جنوب شهر»/ بازگشت «قهرمان» به سینمای ایران
در سکانس پایانی فیلم، خانواده «حجت» سر سفره شام دور هم جمع شدند و فیلم با این دیالوگ حجت تمام می‌شود که «سرنوشت هرکس دست خودشه». این دیالوگ مهم‌ترین‌ پیامی‌ست که جهان «شنای پروانه» به مخاطب می‌گوید.
<< شروع < صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعد > پايان >>No Image
No Image No Image No Image

تصو یر منتخب موضوعی

 
 
 
 

روزهای قمر در عقرب سال1400    

 

tavafogh-ba-olagh.jpg - 88.17 Kb

عاقبت توافق با الاغ!

 

 

معرفی جهات مختلف شخصیتی

www.leader.ir


 


 
 
خلاصه قسمت سوم

مسئولان چشم بسته و خوش‌رقصی دیکته‌نویسان وابسته

 

تقدیر جرس و بی‌بی‌سی از همایش اصلاح‌طلبان
تقدیر جرس و بی‌بی‌سی از همایش اصلاح‌طلبان

تقدیر جرس و بی بی سی از همایش اصلاح طلبان

 

فریاد آیت الله العظمی محمد حسین کاشف الغطاء (ره) در معرفی چهره پلید امریکا

 

آیت‌الله جنتی:

   خاتمی باقی بر فتنه و باغی بر نظام اسلامی

 

 

*******

زمان های خوش و ناخوش برای عقد و عروسی و قمر در عقرب بر اساس تقویم نجومی در سال1393

*******

 « جفري فلتمن » به عنوان هماهنگ كننده منطقه اي براندازي دولت مقاومت «اسد»

 

 فیلم فارغ التحصیلی حسن فریدون در انگلیس 

عکس: روزی که حسن روحانی «دکتر» شد

 

حمید رسایی نماینده مجلس که در ایام تعطیلات مجلس برای تبلیغ دین اسلام به فنلاند سفر کرده است و با انتشار عکسی نسبت به انتقادات از این سفر واکنش نشان داد.دروغ کلید همه بدیها

 

تلاش دولت برای سیطره بر صدا وسیما/از ماجرای مجری‌های سفارشی تا کلید عمو پورنگ

 

 

 سی‌ان‌ان: دستاورد توافق هسته‌ای برای غرب از حمله نظامی بیشتر بود!

می‌دانید توافق ژنو یعنی چه؟ آنچه نوشتند آنچه مرقوم داشتند

 

***  !! کدخدای ده آقای حسن روحانی***

***  کدخدای ده آقای حسن روحانی***

 رابطه حسن روحانی با کدخدا چیست؟ +فیلم


اخراج خاتمی از دانشگاه شهید بهشتی

 

 

 

پیرامون وندیداد - قانون ضدّ دیو..!

(مطالبی برای پژوهندگان و دانشجویان و علاقه مندان به سرگذشت نیاکان ایرانی)

 قسمت اول - قسمت دوم - قسمت سوم - قسمت چهارم - قسمت پنجم - قسمت ششم - قسمت هفتم - قسمت هشتم - قسمت نهم - قسمت دهم - قسمت یازدهم - قسمت دوازدهم - قسمت سیزدهم -

با تسلط هزار ساله قانون ضد ديوِ بر نياكان ايراني ما چه گذشت؟!!...

مقدمه

زن در ایران باستان

گذری بر فضای حاکم در ایران باستان۱

گذری بر فضای حاکم در ایران باستان۲

گذری بر فضای حاکم در ایران باستان۳ ...ادامه دارد

حضور پر رنگ سفيد در همايش تجليل از عارف

    


خوئيني ها در يزد در كنار خاتمي فتنه و.. تير ۹۰ 
 


 

گودرزي و فرقاني‌ها پاي تفسير خوئيني‌ها

 


شیرزنان بحرینی در مقابله با استبداد آل خلیفه

 


 عمامه گذاري محمد صدوقي 

عکس های مرتبط ۱

 

وهن مسجد مقدس جمکران توسط سید محمد رضوی‌یزدی: 

 

 


بحرين در آتش و خون

 

 وحشي‌گري نظاميان ص

دیگر رسانه ها (کشکول سیاسی)
پیوندها

تبلیغات
 
وصیت نامه امام خمینی (ره)
 
 
 
 تحرالوسیله امام خمینی (قدس سره)
 
 
 
 

 
 
 
 
  
 
 
 
 
logo_03[1].gif - 8.33 Kb
 
 


 
 

 

 

 


 

 

 

 

 

  untitled-3.gif - 63 bytes
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
No Image
Powered by ir24, مرکز خدمات اینترنتی ایران 24
No Image