يكشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰
حاشیه

 

 

 

پیام تسلیت در پی درگذشت آیت‌الله مصباح یزدی
دروغ‌های عبدالکریم سروش
 

دروغی که کروبی به آیت الله مصباح نسبت داد
 

دیدار شهید حاج قاسم سلیمانی با مرحوم علامه مصباح یزدی
No Image
صفحه اصلي
No Image
No Image
فهم نماینده یزد(نقد نطق اولیا در مجلس) | چاپ |
 
 
 
  «« فهم نماينده يزد از مسلمانی واوضاع و احوال سياسی کشور »»

  من از مسلمانی این را فهمیده ام كه بعد از اطاعت خدا، دروغ، تهمت، افترا و ظلم گناه كبیره است.

 
 
 
 

بسم ا... قاصم الجبّارين

«« فهم نماينده يزد از مسلمانی واوضاع و احوال سياسی کشور »»

 از آنجا که برابر اصل 84 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نمایندگان مجلس شورای اسلامی در برابر ملت مسئول شناخته شده اند جا دارد و می بایست که آحاد مردم نسبت به نماینده و وکیل خود احساس مسئولیت نموده و هر کسی در حدّ وسع و توان خود اعمال و حرکات نماینده را زیر نظر داشته و عملکرد مثبت وی را تشویق و اگر احیاناً انحرافی چیزی مشاهده شد به وی تذکرات لازم داده شود. این نوشتار در پی نقد سخنرانی 17/شهریور/89 نماینده یزد در مجلس شورای اسلامی است. نماینده شهر دارالعباده و دارالعلم یزد  در قسمتی از سخنانش که مستقیماً از رادیو مجلس پخش می شد بیان داشت: من از مسلمانی این را فهمیده ام كه بعد از اطاعت خدا، دروغ، تهمت، افترا و ظلم گناه كبیره است.

 البته اشتباهات بعضاً فاحش نمایندگان یزدی به عنوان طنز برای سالیان سال زبانزد این و آن شده چه آن مسئله درخواست ساخت اسکله برای یزد در رژیم طاغوتی گذشته یا ماجرای کم حرفی یکی از نمایندگان و طنز مربوطه و اینک نماینده پرحرف یزد در نطقش  فهم خود را از مسلمانی چنین بیان می دارد که بعد از اطاعت خدا، دروغ، تهمت، افترا و ظلم گناه كبیره است!!؟ اگر چه شاید نماینده یزد قصد خاصی در اظهار چنین جمله ای نداشته و بالاتر قرار داده شدن اطاعت خدا نسبت به گناهان کبیره از ضعف بیان یا اطلاعات مذهبی او ناشی می شود. چه اینکه اگر او می گفت من از مسلمانی این را فهمیده ام که بعد از اطاعت خدا، راستگویی، اصلاح ذات البین، حسن ظن به مؤمنین و دستگیری مظلوم ثواب بزرگ است؛ اینها در همان راستای اطاعت خدا و در مرتبه ای پایین تر ارزیابی می شد و این حسنات لطمه ای به فهم از اطاعت خدا وارد نمی کرد بلکه اینها نیز در همان مسیر بندگی بود. ولی ذکر اعمالی زشت و پلید در مرتبه ای بعد از اطاعت از خدا، برداشت دیگری به ذهن تداعی می شود که خوشایند توضیح بیشتر نیست. البته چنین  اشتباه بس فاحشی برای یک فرد تحصیل کرده و سیاسی و مذهبی با ادعاهای زیاد پذیرفته نیست مخصوصاً برای نماینده ای که نطق خود را از پیش آماده و قرائت می کند، چنین اشتباه بزرگی توجیه پذیر نیست و هر توجیهی به عذر بدتر از گناه منتهی می شود. مخصوصاً نماینده ای از شهری که به دارالعباده و دارالعلم معروف است. البته شاید تنظیم این نوشته ها به دست کسان دیگری که آقای اولیاء ارادت خاصی به آنها دارد انجام شده باشد همان کسانی که فتنه سال گذشته را رقم زدند و همچنان بر طبل رسوایی خود کوبیده و تا توانستند به هر دری برای رسیدن به اهداف باطلشان کوبیدند و آقای اولیا هم تا کنون آنها را محکوم نکرده. اما چه زیباست این عالم! کسانی که در اوج انقلاب اسلامی امام راحل را متهم می کردند که این اطلاعیه هایی که می دهد خودش نمی نویسد! امروز از امام می گویند و خود دنباله رو فتنه گرانی شدند که حرکاتشان از روی نوشته های استکبار جهانی است. باشد که روزی برای همه معلوم شود آن آدم‌های كر و كور و لال‌ که آقای اولیا در نطق خود به آن اشاره کردند چه کسانی هستند.  

 اما نکته ای باید به آقای اولیا هم یادآوری شود که اگر دروغ، تهمت، افترا و ظلم گناه كبیره است، آیا این گناهان کبیره برای همه کبیره است یا استثنائاتی چون جنابعالی دارد؟! آقای اولیا شما بر چه اساسی قبل از سفر آقای احمدی نژاد به یزد در رسانه ها منتشر کردید و گفتید: در شأن دولت نیست با وعده شام و ناهار، مردم را به استقبال از احمدی نژاد فرا بخوانند. آیا در این حرف شما دروغ و تهمت و افترا و هم ظلم به مردمی که سالها آبروداری کردند نیست؟ شما که علی الظاهر نماینده یزد هستید و در بین مردم هم حضور دارید بیایید و مشخص کنید چه کسی از دولتیان وعده شام و نهار به مردم داد تا در استقبال از رئیس جمهورشان به خیابان بیایند. یعنی اینقدر ارزش یزدی ها نزد شما پایین آمده که با یک وعده شام و نهار می توان صدها هزار نفر یزدی و چند برابر بیشتر از آرایی که شما آورده اید به خیابان کشید و از آنها استفاده سیاسی نمود!!؟ آنوقت این مردم هم همان مردمی هستند که شما در نطق خود مرتب دم از آنها زده و آنان را در حدّ مشروعیّت دادن به نظام اسلامی بالا بردید!! آقاي اولياء! خجالت بكشيد! مردم آبرومند يزد، گشنه يك شام و ناهار نبودند و برای این به خیابان نیامدند و کسی هم جز شما ندید و نگفت که کجا شام و نهار می دهند تا آن مردمِ پیش چشم شما، بدانجا رفته و مزد خود را بگیرند! آقای اولیاء نه به آن پایین آوردن مردم در حدّ یک گشنه گدایی که به هیچ چیز جز شکمش فکر نمی کند و نه به آن بالا بردن ها هنگام انتخابات و سخنرانی ها! براستی شما به دنبال چه هستید که مردم و ارزشها و ضدّ ارزشها باید بازیچه شما شده تا به اهدافتان برسید؟! آیا دروغ و تهمت و افترا به مردم و دولتیان، ظلمی بزرگ و از گناهان کبیره نیست و آیا انجام گناه کبیره در شأن نماینده و در راستای ایفای وظایف نمایندگی شماست؟! آقای اولیا اگر مردمی که با یک وعده شام و نهار به یک سمتی می روند و با شام ونهار دیگری به سمت دیگر، پس آرایی که خودتان با آن سفره های رنگین و آن تبلیغات آنچنانی، نسبت به سفره ساده رقیبتان کسب کرده اید ارزشش معلوم گردید. شاید هم دولتیان، حامیان شما را به وعده شام و نهار برای استقبال از احمدی نژاد دعوت کردند وچون بوی غذایی به مشامشان نرسید نیامدند!!

   اما در مورد مواضع سیاسی نماینده یزد از اوضاع و احوال کشور: همچنان که مسبوق به سابقه بوده و از عقبه ای که نماینده یزد از آن بدینجا رسیده و از آن الهام می گیرد، آسمان کشور را تیره و تار نشان داده بطوریکه وی بیان می دارد ... در شرایط سختی هستیم!!..البته قبل از این و همان ابتدای نمایندگی وی القاء می کرد و می گفت: شما نمی دانید مملکت دارد از دست می رود!! البته شاید آقای اولیا درست گفته باشد زیرا حقیقتاً فتنه گران در شرایط بسیار سختی هستند و حنایشان دیگر برای مردم مؤمن رنگی ندارد و این خودشان هستند که دارند از دست می روند. چنانچه رفیقشان و در جایگاه نمایندگی اردکان هم اعلام کرده ما خار در چشم و استخوان در گلو هستیم! البته کسانی که چشم دیدن حرکت حماسی مردم در 9 دی و 22 بهمن سال گذشته را در برابر فتنه گران ندارند و این حماسه ها یکی خار و دیگری استخوان در گلویشان شده و آقای اولیا علی رغم اینکه در صحبتهایش به حواشی می پردازد هیچ اشاره ای به این دو حماسه بزرگ ملت ایران نمی کند!؟ حماسه ای که بارها و بارها مقام معظم رهبری از آن یاد کردند. از آنجا که ناکارآمد نشان دادن نظام یکی از اهداف جریان فتنه بوده و هست و تا کسانی سر در آخور سران فتنه و فتنه گران داشته باشند نمی توانند چیزی به جز القائات آنها را بفهمند یا بیان کنند و همواره سعی شان بر ناامید کردن مردم و دمیدن روح یأس به آنان با هر وسیله ای بوده و خواهد بود.

  اولیا در پایان نطق خود با استناد به فرمایش امام راحل نسبت به استان یزد از استاندار یزد می خواهد در دوره مسئولیت خود به ظرفیتهای فكری، كارشناسی و مدیریتی استان بهای بیشتری بدهد و به محدوده ای فراتر از حلقه همشهریان و همكاران سابق‌شان فكر كند. طرح و تذکر چنین مسئله ای آن هم در تریبون مجلس در حقیقت کوبیدن استاندار و متهم کردن وی به ناکارآمدی است همان چیزی که خواست جریان فتنه بوده و هست اما جدای از این بیاییم و کارآمدی آقایان در طول 24 سال قبل از این دولت را با دولت فعلی بررسی نماییم.

1- در خصوص اینکه آقای اولیا سنگ اما خمینی(ره) را سینه می زند ببینیم آقای اولیا یا به عبارتی خانواده اولیا و همکارانشان چقدر به توصیه امام راحل در اینکه جنگ در رأس امور است توجه کرده و در طول دفاع مقدس این آقایان کجا سنگر گرفته بودند و استاندار فعلی یزد کجا. آقای اولیا براستی جنابعالی خدمت سربازی رفته‌اید؟ اگر ریا نمی‌شود سال و محل خدمتتان را اعلام فرمائید؟ و اگر ریا نمی‌شود سابقه جبهه و ایثارگری خود و اقوامتان را رسماً ‌اعلام نمائید!

 2- در خصوص بها دادن بیشتر به ظرفیتهای فكری، كارشناسی و مدیریتی استان از اولیا باید پرسید مگر بنیاد نخبگان در زمان استاندار فعلی ایجاد نشده و مگر بدنه اصلی دولتهای گذشته در ادارات استان همچنان دست نخورده باقی نمانده، آن کارشناسان و مدیرانی که شما هم یکی از آنها بودید و طرح آبرسانی به یزد را آنچنان کارشناسی کردید که به این نتیجه رسیدید که آوردن آب به یزد هزینه آن به مراتب بیشتر از بنزین خواهد بود و چنان بر این ادعای غیر واقعی خود پافشاری داشتید که از رئیس جمهور وقت در اواخر جنگ هم خواستید که در سفر خود به یزد این مسئله را برای مردم بازگو نماید. اما پس از جنگ بود که یکی از همان همکاران استاندار فعلی یزد که سالها سنگر جبهه ها را به جای کارشناسی و مدیریت در یزد انتخاب کرده بود در یک ارتباط اتفاقی با شما متوجه اشتباه فاحشتان در محاسبات شد و تذکر و توضیح لازم را داد و عملاً هم دیدیم آبی که به یزد آمد نه به اندازه بنزین بلکه به اندازه یک هزارم بنزین هزینه نداشته و مدیرانی از برکت این آبرسانی به واسطه شرکتی که به نام خود ایجاد کردند به نان و نوایی رسیده و امروز خود قطب اقتصادی و سیاسی و غیره شدند و کیست که نداند شما هم از حلقه آنانید.. براستی اگر اندکی شجاعت دارید بیایید و به مردمی که سنگ آن را به سینه می زنید توضیح دهید که چگونه به این نتیجه رسیدید که آبرسانی به یزد هزینه آن از بنزین بیشتر می شد و سالها آبرسانی به یزد رابه عقب انداختید. اگر چنین شجاعتی نداشته و ندارید بهتر است مدعی این نباشید که هر چه کارشناسی و مدیریت است به شما و دارو دسته سپیدیان که به غول اقتصادی تبدیل شدند رسیده و دیگران از آن بهره ای نبرده اند.  

 3- آقای اولیا اما در مورد اعتراض شما در مورد انتخاب چند هم شهری توسط استاندار به عنوان همکار، باید گفت شما و برادرانتان که در دولتهای گذشته نورچشمیهایی بودید که بیشتر از آنچه که امروز استاندار برگزیده مسئولیتهایی را در دست داشتید و این مسئولیتها هنوز هم کم نشده که بیشتر هم شده است، حالا چگونه اجازه نمی دهید که از یک شهرستان بزرگ کمتر از خانواده شما مدیر انتخاب شود! یعنی در قاموس شما خانواده اولیا به مراتب از یک شهرستان بالاترند!! مگر شما همان کسانی نیستید که همفکرانتان توصیه تاجزاده معاون وزیر کشور خاتمی (یکی از پادوهای اصلی فتنه اخیر) در ادارات را اجرایی کردید و هر کس که بوی راستی می داد را به حاشیه راندید؟ گر چه ما اعتقادی به چپی و راستی نداریم و این دامی است که دشمن برای مردم ما پهن کرده است.

 به هر حال اگر چه بعید است این نوشته ها در آقای اولیا تأثیری داشته باشد چرا که فردی که خواب است را می توان بیدار کرد ولی کسی که خود را به خواب زده و دیگران را سر کار گذاشته نمی توان بیدار کرد. اما تنها امیدی که هست به مردم خوبمان است که بیشتر در جریان واقعیات قرار گرفته و به خود گوشزد نماییم آیا در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی بازهم اشتباه خواهیم کرد.                           

 « و اما به یاد دوران دفاع 

خوشا روزی که گرم جنگ بودیم           میان رنگها بی رنگ بودیم

دل هرکس شهادت را طلب داشت     حدیث عشق و مستی را به لب داشت

خوشا تنهایی شبهای سنگر            که دل بود و تمنّا بود و دلبر

علی اصغر باقری (بازمانده ای از قافله نور)  31 شهریور 89

منبع مطلبNo Image
No Image No Image No Image

تصو یر منتخب موضوعی

 
 
 
 

روزهای قمر در عقرب سال1400    

 

tavafogh-ba-olagh.jpg - 88.17 Kb

عاقبت توافق با الاغ!

 

 

معرفی جهات مختلف شخصیتی

www.leader.ir


 


 
 
خلاصه قسمت سوم

مسئولان چشم بسته و خوش‌رقصی دیکته‌نویسان وابسته

 

تقدیر جرس و بی‌بی‌سی از همایش اصلاح‌طلبان
تقدیر جرس و بی‌بی‌سی از همایش اصلاح‌طلبان

تقدیر جرس و بی بی سی از همایش اصلاح طلبان

 

فریاد آیت الله العظمی محمد حسین کاشف الغطاء (ره) در معرفی چهره پلید امریکا

 

آیت‌الله جنتی:

   خاتمی باقی بر فتنه و باغی بر نظام اسلامی

 

 

*******

زمان های خوش و ناخوش برای عقد و عروسی و قمر در عقرب بر اساس تقویم نجومی در سال1393

*******

 « جفري فلتمن » به عنوان هماهنگ كننده منطقه اي براندازي دولت مقاومت «اسد»

 

 فیلم فارغ التحصیلی حسن فریدون در انگلیس 

عکس: روزی که حسن روحانی «دکتر» شد

 

حمید رسایی نماینده مجلس که در ایام تعطیلات مجلس برای تبلیغ دین اسلام به فنلاند سفر کرده است و با انتشار عکسی نسبت به انتقادات از این سفر واکنش نشان داد.دروغ کلید همه بدیها

 

تلاش دولت برای سیطره بر صدا وسیما/از ماجرای مجری‌های سفارشی تا کلید عمو پورنگ

 

 

 سی‌ان‌ان: دستاورد توافق هسته‌ای برای غرب از حمله نظامی بیشتر بود!

می‌دانید توافق ژنو یعنی چه؟ آنچه نوشتند آنچه مرقوم داشتند

 

***  !! کدخدای ده آقای حسن روحانی***

***  کدخدای ده آقای حسن روحانی***

 رابطه حسن روحانی با کدخدا چیست؟ +فیلم


اخراج خاتمی از دانشگاه شهید بهشتی

 

 

 

پیرامون وندیداد - قانون ضدّ دیو..!

(مطالبی برای پژوهندگان و دانشجویان و علاقه مندان به سرگذشت نیاکان ایرانی)

 قسمت اول - قسمت دوم - قسمت سوم - قسمت چهارم - قسمت پنجم - قسمت ششم - قسمت هفتم - قسمت هشتم - قسمت نهم - قسمت دهم - قسمت یازدهم - قسمت دوازدهم - قسمت سیزدهم -

با تسلط هزار ساله قانون ضد ديوِ بر نياكان ايراني ما چه گذشت؟!!...

مقدمه

زن در ایران باستان

گذری بر فضای حاکم در ایران باستان۱

گذری بر فضای حاکم در ایران باستان۲

گذری بر فضای حاکم در ایران باستان۳ ...ادامه دارد

حضور پر رنگ سفيد در همايش تجليل از عارف

    


خوئيني ها در يزد در كنار خاتمي فتنه و.. تير ۹۰ 
 


 

گودرزي و فرقاني‌ها پاي تفسير خوئيني‌ها

 


شیرزنان بحرینی در مقابله با استبداد آل خلیفه

 


 عمامه گذاري محمد صدوقي 

عکس های مرتبط ۱

 

وهن مسجد مقدس جمکران توسط سید محمد رضوی‌یزدی: 

 

 


بحرين در آتش و خون

 

 وحشي‌گري نظاميان ص

دیگر رسانه ها (کشکول سیاسی)
پیوندها

تبلیغات
 
وصیت نامه امام خمینی (ره)
 
 
 
 تحرالوسیله امام خمینی (قدس سره)
 
 
 
 

 
 
 
 
  
 
 
 
 
logo_03[1].gif - 8.33 Kb
 
 


 
 

 

 

 


 

 

 

 

 

  untitled-3.gif - 63 bytes
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
No Image
Powered by ir24, مرکز خدمات اینترنتی ایران 24
No Image